Jump to content

Putere motoare BMW


Ciupanezu

Ce putere are masina ta?  

2459 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

nu da ai fost jenibil contrazicand o afirmatie de-a mea printr-o definitie in engleza care spune EXACT ce spuneam si eu.

 

L.E. si ca nu ma pot abtine sa nu fiu rautacios in continuare :) - probabil de la neoanele tale mi se trage :blink:

daca ai terminat o scoala nu inseamna neaparat ca ai terminat-o si bine. sau pe merit. got tha ideea? :)

Edited by c0sta
Link to comment
Share on other sites

Deci dupa cum scrie pe wikipedia 1PS (PS, horse strength la nemti) = 0.9863201652997627 HP

172,4PS=170,0415...HP conform transformarii iar pe carfolio.com " 172.4 PS (170.0 bhp) (126,8kw)

Deci va sa zica eu cumpar masina de 170 de cp si de fapt are mai putin....hotii :blink:

Link to comment
Share on other sites

Deci dupa cum scrie pe wikipedia 1PS (PS, horse strength la nemti) = 0.9863201652997627 HP

172,4PS=170,0415...HP conform transformarii iar pe carfolio.com " 172.4 PS (170.0 bhp) (126,8kw)

Deci va sa zica eu cumpar masina de 170 de cp si de fapt are mai putin....hotii :)

276954[/snapback]

Chiar conteaza ca are cativa cai mai putin sau mai mult? :blink:

Link to comment
Share on other sites

:) merci.

 

ai salvat de la penibil un 5er : :)

 

promit sa nu ma mai iau de tine.... o saptamana macar :D

276943[/snapback]

 

pai merita

 

Eu n-as putea promite asa ceva :)  :)  :)

276951[/snapback]

 

o sa ma chinui. asta e clar. cum a renuntat el la neoanele lui de suflet... acu daca mai zice si ca si-a comandat pachet M... il las o saptamana juma :D

 

da ce-i cu masina omului de va legati asa de el ?

276955[/snapback]

 

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...ndpost&p=271752

 

check out the PHOTOS.... :blink:

Link to comment
Share on other sites

pai merita

o sa ma chinui. asta e clar. cum a renuntat el la neoanele lui de suflet... acu daca mai zice si ca si-a comandat pachet M...  il las o saptamana juma :)

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...ndpost&p=271752

 

check out the PHOTOS....  :blink:

276966[/snapback]

offtopic: rog un moderator sa inchida topicul ala ca s-a lamurit intre timp problema si sta deschis degeaba.

Link to comment
Share on other sites

Pai de ce nu? :blink:  :)  :)

Ai tu vreun motiv ?

276983[/snapback]

Pai daca zici ca ce conteaza puterea de ce sa-ti iei M3...mi se pare destul de logic. Iti iei M3 pt putere si performante si cred ca d-asta ti-ai si luat ca doar nu testai accelerometrul ala degeaba :)

In concluzie sunt multi pt care si cativa cai conteaza...

Link to comment
Share on other sites

Pai daca zici ca ce conteaza puterea de ce sa-ti iei M3...mi se pare destul de logic. Iti iei M3 pt putere si performante si cred ca d-asta ti-ai si luat ca doar nu testai accelerometrul ala degeaba :blink:

In concluzie sunt multi pt care si cativa cai conteaza...

277016[/snapback]

Haha, mi-am luat M3, pentru ca il consider reusit ca design!

Masina nu o luam chiar daca avea 500 CP dar design idiot!

 

Caii putere vin pe locul II!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.