Jump to content

Are cineva montata alarma MAAT 7500?


Alexxx

Recommended Posts

Da, probleme. Cei de la care am cumparat-o au zis ca re buton de verificare status pe pager si d-abia dupa ce am montat-o si platit-o am ob ca defapt nu are. NU SE POATE verifica statusul masinii si sa ti se dea un OK (a fost lovita in timp ce nu a fost in raza de actiune pagerul, cate grade sunt inauntru, a fost supusa la socuri usoare, etc) ca la celelalte alarme!
Link to comment
Share on other sites

Da, probleme. Cei de la care am cumparat-o au zis ca re buton de verificare status pe pager si d-abia dupa ce am montat-o si platit-o am ob ca defapt nu are. NU SE POATE verifica statusul masinii si sa ti se dea un OK (a fost lovita in timp ce nu a fost in raza de actiune pagerul, cate grade sunt inauntru, a fost supusa la socuri usoare, etc) ca la celelalte alarme!

282758[/snapback]

 

Asta e pagerul?

Link to comment
Share on other sites

poftim manualul complet...  :blink:

Am montat vreo 3 bucati pana acum... Daca nu te descurci sau mai ai probleme, te ajut.

282790[/snapback]

 

Salut,

Am aceeasi alarma montata pe masina si am o singura problema - zic cei care au montat-o ca e din cauza masinii: nu ma avertizeaza daca uit o usa deschisa sau portbagajul.

In manual scrie ca trebuie sa dea eroare la armare prin 3 bipuri si sa ma anunte pe pager. Dar nu face nimic, iar pagerul zice ca totul este ok.

Faza cea mai aiurea este ca nici nu da eroare si nici nu inchide geamul de la usa uitata deschisa :)

Montatorii au zis ca rezolvarea este sa imi monteze senzori/contacte separate in usi pe care sa le lege direct la alarma.

Asa e sau nu stiu ei sa instaleze alarma?

 

Masina este E46 320td din 2002.

 

Multumesc anticipat

Link to comment
Share on other sites

Pai alarma te avertiza daca una dintre intrarile ei da la masa....apropos...daca nu te avertizeaza ca ai uitat o usa deschisa...armeaza masina, descui-o cu cheia si deschide usa...daca nu suna....nu ti-au montat-o cum trebuie....ps: deconecteaza/dezactiveaza senzorul cu ultrasunete...daca ai montat asa ceva in masina....
Link to comment
Share on other sites

zic cei care au montat-o ca e din cauza masinii: nu ma avertizeaza daca uit o usa deschisa sau portbagajul.

282996[/snapback]

 

 

Da, e din cauza masinii ... pentru ca (probabil) nu au mai montat ei alarma pe E46 si nu stiu, nu au avut chef sau nu-i duce capu' sa faca treaba cum trebuie.

Mergi inapoi la cei care au montat alarma si insista sa faca treaba cum se cade nu in bataie de joc.

 

Eu am alarma (de alt tip, dar functionarea e in mare identica la toate) montata si nu trebuie contacte in usi.

Link to comment
Share on other sites

Pai alarma te avertiza daca una dintre intrarile ei da la masa....apropos...daca nu te avertizeaza ca ai uitat o usa deschisa...armeaza masina, descui-o cu cheia si deschide usa...daca nu suna....nu ti-au montat-o cum trebuie....ps: deconecteaza/dezactiveaza senzorul cu ultrasunete...daca ai montat asa ceva in masina....

283111[/snapback]

 

Problema este legarea la computerul de inchidere centralizata. Cred ca nu s-a legat pe firul care trebuie... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Problema este legarea la computerul de inchidere centralizata. Cred ca nu s-a legat pe firul care trebuie... :blink:

283280[/snapback]

Cei care au montat-o zic ca e de la aprinderea plafonierei si stingerea acesteia intarziata. Iar daca conecteaza alarma o sa dea tot timpul eroare la armare pentru ca plafoniera este pe acelasi circuit cu usile. Prin urmare atat timp cat este aprinsa plafoniera alarma considera usile deschise.

 

Asa este sau vorbesc balarii?

Link to comment
Share on other sites

Cei care au montat-o zic ca e de la aprinderea plafonierei si stingerea acesteia intarziata. Iar daca conecteaza alarma o sa dea tot timpul eroare la armare pentru ca plafoniera este pe acelasi circuit cu usile. Prin urmare atat timp cat este aprinsa plafoniera alarma considera usile deschise.

 

Asa este sau vorbesc balarii?

283334[/snapback]

 

Nu are de ce... si la mine e plafoniera deschisa si totusi cand armez se inchid usile si se stinge si lumina....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.