Jump to content

E46 '04 320d Diamond Silver


alexrosiu

Recommended Posts

  • Replies 211
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Intr-adevar, masina cam plange dupa o suspensie sport, iar eu ma tot fac ca nu o aud... poate intr-o zi o sa ii satisfac si aceasta dorinta. <_<

 

@Ice

Nu este suspensia din pachetul M, este din pacate cea normala.

 

Despre poze: Ce frumos!

 

Despre suspensie:

 

Parerea mea ca in romanica nu ai ce te face, daca pui suspensia sport te vei plange de dureri lombare cat de repede.

 

Si asta stok e destul de hard pentru craterele noastre dar acum depinde de ce crezi tu. Eventual mergi cu Audi lu' colega sa simti diferenta. In Audi ai impresia ca esti pe perne de aer fata de BMW.

Link to comment
Share on other sites

Durerile lombare nu ar fi o problema, mai nasol ar fi sa trebuiasca sa schimb DIN NOU brate, bucse si restul distractiilor scumpe.

Ca duritate, este aproape ok suspensia stock, insa mi-ar placea sa fie un pic mai tare. Cu craterele nu pot sa zic ca am o problema... le ocolesc oricum, indiferent ce suspensie sau jante as avea.

 

PS: Merci tuturor pentru aprecieri si pareri! <_<

Link to comment
Share on other sites

nu e suspensia normala, e suspensia din pachetul M.

nope... n-are cum asa inalta :)

 

 

@Ice

Nu este suspensia din pachetul M, este din pacate cea normala.

 

edit: mi se pare mie sau audiul ăla are angel eyes ? <_<

Edited by io's
Link to comment
Share on other sites

Deocamdata nu am avut ocazia sa "ma dau la ele", dar am observat urmatoarele lucruri (dupa ce s-au rodat):

- tramlining aproape inexistent, incomparabil cu cele vechi (Conti SportContact --uzate--)

- aderenta foarte buna pe curbe si la plecari in forta.

Link to comment
Share on other sites

Pai atunci hai sa va spun eu parerea mea despre ele... am vreo 5000 km cu ele, numai ca pe 205 <_< deci : dupa ce sare temp afara de 10 grade parca se transforma incep sa capete aderenta, sub 10 grade poti sa faci pipi pe ele nu sunt bune ingreuneaza directia...dar peste aceasta temp, mai ales dupa ce se incalzesc wow... creste precizia directiei, aderenta foarte buna, franare excelenta, pe ploaie nu prea am apucat eu sa merg cu ele dar nu cred ca au vreo problema nici la capitolul asta doar au profil V si la plecari in forta intr-adevar se simte aderenta, daca o sa mergi si la iarna cu ele o sa vezi ca la o temp mai mica nu mai au aderenta mai bune si ca Eagle F1 parerea mea, nu se compara cu alea nemtesti, la cauciucuri japonezii le dau lectii la nemti.
Link to comment
Share on other sites

habar n`am ce sa iau

In zona asta de pret, sunt doua alternative de luat in seama:

- Good Year Eagle F1 GS-D3

- Falken FK-452.

 

 

In final am ales Toyo-urile, din urmatoarele motive:

- rezultate bune in multe review-uri (am "studiat" mult <_< )

- GS-D3-urile ies sau au iesit deja din productie si nu am chef sa ma agit peste 1 an cand o sa tai unul, sa caut o bucata ramasa prin cine stie ce depozite

- Falken-urile sunt bune dar nu chiar ca Toyo-urile.

 

 

Sper sa te ajute informatiile astea, avand in vedere ca si eu am trecut prin aceeasi dilema recent.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

A ajuns in sfarsit si suspensia H&R Cup Kit 35/20, asteapta nerabdatoare sa fie montata (maine).  <_<

 

http://img231.imageshack.us/img231/2613/img0016dmv.jpg

 

 

http://img198.imageshack.us/img198/5417/img0025z.jpg

 

http://img193.imageshack.us/img193/7954/img0026mlp.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.