Jump to content

Pret achizitie seria 3


adrianrus

Recommended Posts

Salutare tuturor!

Felicitari pentru comunitate!

Doresc sa-mi cumpar in iarna acestui an, cel tarziu la primvara o masina!

Sunt tanar si as vrea ceva puternic! Cred ca seria 3 mi-ar satisface cerintele!

Imi place enorm de mult designul, am stat si in dreapta dar inca nu l-am condus!

As vrea pe benzina evident!

0. Second-hand

1. As vrea minim 130 cp

2. Pentru o taxa minima as vrea un Euro 4

3. Cred ca pana in 2000cc ar fi motorul

4. As fi incantat daca ar fi din 2002 pt ca din 2001 nu prea gasesc cu euro 4

5. Nu mai mult de 150.000 km parcursi

 

Intrebari:

1. Am gasit variante cu 170cp...credeti ca se simte mult la consum? Cati cc are varianta cu 170 cp benzina?

2. Care credeti ca ar fi costul corect al unei astfel de masini?

3. Ar avea sprintul necesar, ar oferi o senzatie adevarata?

4. Consumul care ar fi? Depaseste 10-11l/100km? (asta intr-un mers lejer pe drumurile aglomeratului Cluj)

5. Taxa de inmatriculare care ar fi?

 

ps: As dori o masina adusa din germania!

Astept raspunsurile voastre si va multumesc mult!

 

interior si exterior...ca in imaginile atasate:)

post-6951-1188940921_thumb.jpg

post-6951-1188940934_thumb.jpg

post-6951-1188940956_thumb.jpg

post-6951-1188941038_thumb.jpg

Edited by w4u
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

un pret in Germania ar fi cam de 12000-13000 la o masina bunicica. Una mai resarita dupa 2002 ar fi cam la 14000-15000 da asta ar fi chiar pentru una din 2003-2004. varianta cu 170 de cp benzina are 2200 de cc dar ea ramane la categoria 2000 de cc, in general cele care au face-lift au motorul de 170cp. Vizavi de senzatie, BMW-ul inseamna senzatie mai ales un motor peste 150 cp, dar asta depinde acum si ce simti tu si ce intelegi prin senzatie :) . consumul nu va sari foarte mult peste 11, dar asta daca mergi normal , daca o calci ajunge si la 18 :)!taxa la un 2000cc ar fi cam de 1500 euro! BAFTA LA CUMPARARE! BMW este o masina care trebuie condusa macar odata in viata ca sa simti ce inseamna o masina adevarata :blink: (parerea mea) ! :)
Link to comment
Share on other sites

Care sunt siteurile pe care cauti/cautati?

Eu caut pe mobile.de si masina asta o gasesc pana in 10.500!

Crezi ca e un pret corect?

 

De ce se incadreaza tot la 2000cc? cei 170 cp se simt bine la consum?

 

Vreau sa fiu foarte atent ce aleg: diesel sau benzina!

Nu as vrea ca dupa 6 luni sa ma stoarca de bani si sa ma iau de cap, sa-mi fie groaza la cat consuma!:blink:

Edited by w4u
Link to comment
Share on other sites

! BMW este o masina care trebuie condusa macar odata in viata ca sa simti ce inseamna o masina adevarata :blink: (parerea mea) ! :)

279626[/snapback]

 

Problema ii ca daca se intampla sa conduci un BMW ... nu o sa mai vrei altceva :)

 

http://www.mobile.de/

 

ca sa iti faci o idee de preturi :) da cam asa merg 12000-13000

Link to comment
Share on other sites

Pai depinde ce doresti? Ii chestie de gust si de senzatie!Sunt multe topicuri cu tema "diesel vs benzina" si s-a ajuns la concluzia ca daca nu faci multi km pe an cu masina nu isi are rostu dieselu! Ma repet e si chestie de gust ... unii poate prefera diesel ... acum tu alegi! Ce este cert, e ca dupa parerea mea si a multor altora de aici : un bmw nu te va dezamagi :blink:

 

Imi cer scuze ... acuma am vazut ca nu merge link-ul :) nu stiu de ce...

Edited by Lt.Powell
Link to comment
Share on other sites

Care sunt siteurile pe care cauti/cautati?

Eu caut pe mobile.de si masina asta o gasesc pana in 10.500!

Crezi ca e un pret corect?

 

De ce se incadreaza tot la 2000cc? cei 170 cp se simt bine la consum?

 

Vreau sa fiu foarte atent ce aleg: diesel sau benzina!

Nu as vrea ca dupa 6 luni sa ma stoarca de bani si sa ma iau de cap, sa-mi fie groaza la cat consuma!:blink:

279628[/snapback]

 

Pai masinile care au 2200 pe ele, sigla cu motorizarea care se afle pe portbagaj este tot 320i sau d! daca te gandesti la consum nu-ti lua BMW:D:(glumeam) e mai bun un diesel de 2000 care are si face lift asta avand 150 cp iar celalt 2000 d fara face lift are 136. Insa adevarata senzatie ti-o va oferi un motor pe benzina! trust me! :)

Link to comment
Share on other sites

man eu am un 320D la 150cp

am luat diesel desi tanjeam dupa o benzina 6 in linie.... dar deh banii nu tanjeau dupa mine.

acu intelegi?

 

later edit : asa cum au spus si colegii mei, sunetul unui motor bmw cu 6 cilindrii in line nu se poate compara cu nimic. nici senzatia de a conduce o asemenea masina. daca ai posibilitatea sa o intretii cumpara asa ceva... nu ai sa regreti nici macar o secunda.

Edited by c0sta
Link to comment
Share on other sites

costa sper sa nu fie absurt de ce intreb :blink: sunt proprietar de 6 in linie. D. si habar nu am de diferenta de sunet intre asta si celalalt de care zici tu.. cam care e diferenta de sunet la motor ? (nu e intrebare la misto)

 

W4U ia-ti ce sugereaza oamenii pe la 150 cai.. iti dau un exemplu.. din dej pana in livada stai si bei suc linistit in masina ca si asa e drumu mai rau.. si te depasesc toti cu impresii.. si din livada pana la curba in apahida, traseu unde e drumu de aprox 4 benzi ajungi in fata lor..asta cu diesel cu benzina poate ajungi mai repede in fata lor :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.