Jump to content

Masina mea, BMW E46 320 i, recent achizitionata!


Alexxx

Recommended Posts

De aproximativ o luna sunt fericitul proprietar al unui superb exemplar BMW e46 320i, negru, masina pe care mi-o doream de foarte mult timp!

M-am gandit sa o prezint si eu si sa pun cateva poze...

 

Masina are climatronic, volan/schimbator piele, retrovizoare heliomata cu senzor, CD business, sistem audio cu 10 difuzoare Harman Kardon, ASC, 6 airbaguri, oglinzi electrice heliomate rabatabile electric, trapa electrica sticla, proiectoare, suspensie sport, geamuri electrice fata, cotiera piele, OBC, pachet crom, jante aliaj pe 16".

 

Am achizitionat-o la 86.000 km, masina fiind importata din DE cu cateva zile inainte sa o cumpar, cu carte service si chiar arata Km astia, interiorul fiind impecabil (km i-am verificat si la Filaret si din calc de lumini au citit la fel ca in bord). Am facut o verificare generala la Filaret (pe parte mecanica) pentru a-mi spune ce trebuie schimbat si am primit un raspuns pe cat de socant pe atat de multumitor: Nu trebuie schimbat nimic.

 

Poze:

post-1213-1189687209_thumb.jpgpost-1213-1189687266_thumb.jpgpost-1213-1189687334_thumb.jpgpost-1213-1189687461_thumb.jpgpost-1213-1189687538_thumb.jpgpost-1213-1189687591_thumb.jpg

Edited by Alexxx
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

frumoasa-spunem te rog,cum sant pozitionate cele 10 difuzoare in interior-daca s-ar putea si poze ar fi minunat.

283545[/snapback]

2 dif la oglinzile retrovizore, cate 2 in fiecare usa din fata (unul mare si unul mic)=> total 4 (usi fata); inca 1 in fiecare usa din spate (total 2) si inca 2 ft mari (de bass) pe plansa de la luneta! Total 10.

Link to comment
Share on other sites

2 dif la oglinzile retrovizore, cate 2 in fiecare usa din fata (unul mare si unul mic)=> total 4 (usi fata); inca 1 in fiecare usa din spate (total 2) si inca 2 ft mari (de bass) pe plansa de la luneta! Total 10.

283547[/snapback]

 

frumoasa masina sa o stapanesti sanatos. personal mi se pare ca volanul are mai mult de 85k km. dar asta este doar parerea mea. si la urma urmei atata timp cat masina merge bine nu conteaza cati km are.

 

daca vrei sa te lauzi poti sa spui ca ai 12 difuzoare. 2 dintre ele formeaza subwooferele :) si sunt pozitionate chiar sub difuzoarele de la luneta orientate spre portbagaj. daca o sa te uiti in portbagaj o sa observi sa sunt destul de mari :blink: .

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?mo...475&hg=65&fg=20

 

uite si un link sa vezi mai bine.

 

 

bafta.

Link to comment
Share on other sites

Sa raspund punctual:

1. Volanul este perfect (faptul ca luceste este din cauza luminilor/umbrelor si ca in ziua respectiva l-am dat cu crema de maini - am auzit ca e bine) In rest arata de mai putin de 86.000 km, zici ca-i nou.

2. Ai dreptate, in portbagaj, oalele de la difuzoarele de la luneta sunt foarte adanci.

3. Masina a costat 11.500 EUR (cu totul) BTW: Vi se pare mult? putin? OK?

4. Este fabricata la sf '99 si inmatriculata prima data in De in anul 2.000, unde a avut un singur proprietar pana acum o luna -femeie- (eu sunt primul prop in RO)

Edited by Alexxx
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.