Jump to content

Cursa ilegala de masini sfarsita tragic


Tien

Recommended Posts

Cine are adrenalina curselor de orice tip in sange cu siguranta il stie sau cel putin a auzit de Micutzu..prin perseverenta lui, visele lui si pasiunea lui pentru masini a inspirat o intreaga generatie si a pus bazele unei noi comunitati...a pasionatilor de masini, a iubitorilor de astfalt..este greu sa intelegi acest stil de viata daca esti unu dintre cei care atunci cand vede echipajul de politie calci fara motiv brusc frana..este greu sa intelegi, daca masina cu ale carei chei te joci pe degete este un simplu cadou de majorat..Micutzu este, a fost si va ramane un pionier al acestei comunitati..a se vedea 4tuning, etapele de curse legale care s-au organizat si se vor mai organiza, cluburile de racing..etc..nimic din toate acestea n-ar fi existat daca n-ar fi fost Micutzu..Dumnezeu sa-l odihneasca!Nu-mi vine sa cred..
Link to comment
Share on other sites

Dumnezeu sa-l ierte si poate inteleg unii altii de cursele trebuie sa aiba loc intr-un cadru organizat. Nu inteleg de ce va mirati ca s-a intamplat o astfel de tragedie. Statistica nu iarta, din pacate. Bine ca nu au fost implicati si pietoni sau alte masini din trafic.
Link to comment
Share on other sites

Dumnezeu sa-l ierte si poate inteleg unii altii de cursele trebuie sa aiba loc intr-un cadru organizat. Nu inteleg de ce va mirati ca s-a intamplat o astfel de tragedie. Statistica nu iarta, din pacate. Bine ca nu au fost implicati si pietoni sau alte masini din trafic.

290498[/snapback]

ironia face ca accidentul nu s-a produs in timpul cursei..e adevarat ca statistica nu iarta..insa el a fost unul dintre putinii care in nenumarate randuri s-a straduit sa faca lucrurile cat mai safe si sa-i faca pe cei neexperimentati sa inteleaga ca viteza si cursele ilegale ucid..si tagedia sortii face ca prin ceea ce a patit sa reusesca intr-un final sa-i "calmeze" pe cei inconstienti care viseaza in trafic la NFS..

http://forum.4tuning.ro/showthread.php?t=48863

si exemplele pot continua..

Link to comment
Share on other sites

@Ciupanezu: Ciupanezule nici acum nu poti sa te abtii sa nu comentezi aiurea..crede-ma..tu niciodata nu vei avea sange in tine si curaj si tupeu asa cum a avut Micutzu asa cum au multi prieteni d'ai mei..esti exact genu de om care sta in casa, la caldurica, in sigurantza sub aripa mamei si care niciodata nu va stii sa traiasca, sa riste, sa simta briza succesului..sa realizeze ceva ce va influenta o generatie intreaga ... in schimb la critica si aratat cu degetu sunt primii...mai invatza..o sa-ti fie de folos
Link to comment
Share on other sites

Vezi ca din nou ma jignesti gratuit.

 

Eu chiar particip la curse ocazional cu masina mea. Tu nu ma cunosti ca sa tragi concluzii.

 

In al doilea rand eu nu l-am criticat pe Micutzu, mortii nu se vorbesc niciodata de rau, doar am specificat ca esti pe langa subiect si probabil n-ai citit cu atentie ceea ce a scris NSL_Florica. Accidentul a avut loc in timpul cursei nu dupa cursa. L-au lasat franale in timpul cursei nu dupa cursa. Am pana si o filmare facuta la 30 de sec dupa impact.

 

Am postat motivat nu aiurea cum zici tu pentru ca trebuie scos in evidenta ca a murit in timpul cursei deoarece asa se vad cel mai bine pericolele curselor ilegale.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Pe langa tragedia asta, trebuie sa constientizam ceea ce s-a spus de mii de ori, si nu multi nu au inteles. Viteza OMOARA!

 

In lumea asta a curselor, mai ales, ar trebui inteles. A murit TXA, nimeni nu a inteles nimic. A murit GAM, la fel. Acum Micutu. Cine urmeaza? Sebastian? Florica? Doamne fereste...

 

Si ce e cel mai periculos este ca ei sunt zeii a mii de pustani... Ar trebui ca ei sa fie primii care merg cu nu mai mult de 50km/h in oras... Tot timpul, pentru ca sunt arhicunoscute masinile lor.

 

Pe langa condoleante, trebuie sa apara si declick-ul in mintile noastre; si poate asta chiar ne va salva atunci cand vom fi la volan, si cel din masina de langa noi ne va incita la "una mica, pana la urmatorul semafor"...

.

Link to comment
Share on other sites

R.I.P. de multe ori cand intram pe 4tuning si vedeam imagini cu el cand dedea startul la curse eram invidios pe el, pentru ca asta imi doream sa fac de cand aveam minte un pic mai multa si stiam ce inseamna cursele, cand prindeam net-ul (acum 5, 6 ani) pe la o sala de calculatoare primul pe care il faceam intram pe site-ul care scrie de fenomenul "street race'' sa ma uit ce se mai auzea pe acolo, personal nu l-am cunoscut foarte mult,decat intr-o seara cand am fost cu V12inside la "pescarus" si acolo am cunoscut o parte din vechea garda "MidNight" si tot o data si pe"Micutzu" , era un om normal, nu figuri, nu arfe de mare organizator, un baiat ca si cei care venisem acolo dar mai in cunostiinta de cauza in materie de curse fata de multi altii, in seara aceea tot ce vroia era sa vada si el in sfarsit la lucru pe Edy (v12inside) cum arde o pereche de cauciucuri cu 8-arul lui, dar din pacate a trebuit sa plece cu rotile intregi acasa pentru ca nu potriveau pe prezoane, dupa care l-am mai vazut la pescarus de multe ori, cum spunea si florica "pe micutzu daca nu il gaseai acasa, era sigur la pescarus" si de multe ori asa era. In aceasta seara (sambata) am fost la Polivalenta si am vazut acolo ce a insemnat acest om pentru cursele din Bucuresti si Romania, erau multe persoane, toti greii curselor si nu numai ii puteai gasi acolo, mai noi si mai vechi, de la Dacii pana la BMW-urii, pana si motociclisti, era o atmosfera cum mai rar vezi in Bucuresti, pacat ca a fost pentru acest motiv si nu pentru unul vesel. Acum ramane sa il planga familia si cunoscutii , poate si noi intr-o zi o sa invatam din greselile altora, chiar si el care dorea sa promoveze cursele cat mai ferite de oras, dar chiar si el a incalcat aceste reguli. Dumnezeu sa aibe grija de sufletul lui in imparatia cerurilor si sa aline suferinta familiei si prietenilor. Edited by mario.b
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.