Jump to content

Cursa ilegala de masini sfarsita tragic


Tien

Recommended Posts

e trist dar e realitatea. Nu l-au tinut franele la terminarea cursei. Nu o pot numi inconstienta pentru ca oricine din Midnight Racers stie la ce pericole se expune. Asta inseamna street racing. Sa o patesti cand nu te astepti. RIP

 

PS Din punctul meu de vedere o cursa altfel decat in cadru organizat sau cel putin pista de aeroport in mod neorganizat inseamna moarte sigura.

Link to comment
Share on other sites

@Lifestyle: ti-am ascuns postul pentru ca nu vrei sa starnesti spiritele acuzand pe unul sau pe altul ca a spus prostii, in aceste momente.  :blink:

 

multumesc pentru decenta de a posta numai in momente adecvate profunzimii tale.

290698[/snapback]

 

 

Am fost mai rapid si l-am citit .... Acum, cred ca daca era citit cu atentie si inteles asa cum a fost scris, era la locul sau.

 

Este si parerea mea ca VITEZA ucide, atat pe 4, cat mai ales pe 2 roti, dar revin si spun: VITEZA NEADAPTATA ucide. .... Cat despre "suprizele" pe care ni le rezerva tehnicul masinii pe care o conducem chiar nu vreau sa comentez.

 

Inca o data, Dzeu sa il odihneasca si condoleante familiei indurerate. RIP !

Link to comment
Share on other sites

Ma bucur ca macar cineva a inteles ce am vrut sa zic, ideea cea mai importanta de la MuadDib era ca viteza ucide si nu a ucis pe oricine, ci pe niste profesionisti, si atunci noi sa invatam din greselile altora nu sa cautam scuze, ca au fost pomi pe marginea drumului sau stalpi de iluminat, amintesc din nou... de "click-ul" din mintea noastra din postul lui MuadDib , click care ar trebui sa se declanseze cand cineva te agaseaza sau te provoaca in trafic....

 

Nu cautati scuze si explicatii, ca pe ei nu ii mai ajuta cu nimic scuzele si explicatiile, incercati sa invatati ceva din tragediile acestea.

Link to comment
Share on other sites

era un om deosebit din orice punct de vedere,imi este greu sa cred si acum ca micutzu nu mai este printre noi,era ca si fratele meu....un impatimit al curselor de masini,traia pentru asa ceva......a avut si un mare ghinion ca s-a lovit de stalp chiar in dreptul usii lui,eu zic ca daca se lovea in oricare loc in afara de cel in care s-a lovit traia si acum......pacat mare pacat.......dumnezeu sa il odihneasca in pace
Link to comment
Share on other sites

Nu stiu prea multe despre aceste curse in primul rand pentru ca sunt in totalitate impotriva lor. Iti pui propria viata in joc dar nu numai. Mai rau este ca aceste persoane sunt considerate legende si sunt multi care viseaza la ce fac ei... Nu ar trebui sa fie un exemplu demn de urmat.

Este adevarat ca nimeni nu merita sa moara. Dumnezeu sa-l ierte.

Edited by kst
Link to comment
Share on other sites

L-am cunoscut doar din auzite pentru ca nu particip la curse si l-am vazut o singura data la un tuning show...Dumnezeu sa-l odihneasca in pace !!!

 

Mare pacat ca mor oamenii astia pe aceleasi strazi pe care circula si oameni nevinovati. Oare e chiar atat de greu sa se organizeze cativa oameni cu bani (si stim prea bine ca sunt foarte multi) si sa faca o pista de curse unde sa poata sa mearga toti pasionatii si sa faca ce vor cu masinile si viata lor?

Link to comment
Share on other sites

Parerea mea... este foarte greu, crezi ca nimeni nu facea nimic pana acum???? Dar decat sa se faca o pista pentru noi cei ce alergam pe strazi.. mai bine ii arunca in cateva zile la lautari la vreun restaurant si sincer chiar daca s-ar face o pista pentru alergat macar 400 m si inca o suta sa te opresti nu ar mai fii asa palpitant ca pe strazi, pe strazi mai dai de politie, mai stai cu frica, asa ca acolo ai merge si ai arde benzina aiurea + ca nu ar mai fii si fete care sa te vada ca alergi, aici nu intra toti racer-ii, am cunoscut si din astia, care vb de motoare ca face ca desface si cand ii propuneai sa schimbi 2,3 viteze cu el spunea "de ce sa ard benzina aiurea fara sa ma vada nimeni". Eu unul as fii foarte fericit pentru o pista, as termina masina acolo ori de cate ori imi debiteaza mintea mea distrusa, fara sa mai planga mama, tata si prietenii mei. Poate semnalul de alarma tras de noi luni seara a ajuns si acolo sus.
Link to comment
Share on other sites

Este intr-adevar foarte greu sa organizezi astfel de curse legale. Ce as vrea sa spun este ca atunci cand nu poti face ceva legal mai bine te abtii si nu te apuci de ceva ilegal ce poate fi definit uneori ca si inconstienta. Pui viata multora in pericol. Da, nu este la fel de palpitant pe un circuit legal fata de strazile circulate de oameni nevinovati, dar ma gandesc ca mai bine ar fi ca acesti cautatori de astfel de senzatii palpitante sa se inroleze si sa plece prin Irak, Afghanistan, sa-si mai potoleasca aceasta sete. Edited by kst
Link to comment
Share on other sites

Aseara am trecut pe Plevnei pe la locul accidentului...erau cativa stransi...nu pot explica in cuvinte durerea din ochii lor.

 

Un impatimit adevarat de curse, un pasionat de masini si de viteza, va merge sigur pe un circuit amenajat si va plati sa poate sa-si etaleze talentul de sofer, sa invete sa faca niste derapaje controlate, sa controleze masina in situatii critice care pot aparea pe sosele oricand.

 

Din cate stiu cineva a avut initiativa sa faca un circuit de genul asta undeva langa Bucuresti, proiectul a ajuns pe la primarie, si cam acolo a ramas.

 

Eu personal as plati sa ma pot duce pe un astfel de circuit o jumatate de ora sa-mi alerg masina pe un asflat bun, fara frica sa dau in vreun canal sa-mi rup o roata, fara frica sa sfarsesc la sectie, sau cel mai important...fara frica de a mutila sau chiar omori oameni nevinovati pe strada.

 

Daca vreau sa ma vada lumea iau un prieten sa ma filmeze si apoi pun pe youtube.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Am atasat poza facuta cu 2-3 minute inainte de accident si penultima cursa din viata lui ... la intoarcere sa intamplat tragedia din cauza faptului ca pe asfalt era nisip intre benzi si trebuia franat pe o distanta prea mica pentru viteza respectiva .

 

Nu da-ti pm-uri pentru a cere filmarea accidentului ca nu o dau .

 

Dumnezeu sa-l odihneasca ! avea un suflet mare .

post-2891-1193323523_thumb.jpg

Video_001_.avi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.