Jump to content

anulare cheie E46


Calinu

Recommended Posts

Nu ai cum sa anulezi a doua cheie..

291698[/snapback]

in mod normal poate nu intrebam...insa un forumist(nu retin nume si post) a scris acu vreo luna ca parca a pierdut o cheie...si ca a fost la reprezentanta sa o anuleze ca sa nu aiba surprize...pacat ca nu gasesc postul respectiv.

Link to comment
Share on other sites

Poti face casco si cu doar o cheie, eu am doar o cheie si am facut casco la BCR Asigurari. Se mentioneaza la completarea politei si nu vei avea nicio problema. La BMW e un caz aparte, faptul ca ti se dau 4 chei, majoritatea firmelor producatoare de masini dau doar doua chei.

 

 

PS: Daca vrei iti dau numarul agentului de asigurari unde am facut eu.

Edited by CatalinE
Link to comment
Share on other sites

Mi-am luat recent un E46 si am primit doar o cheie...mi sa spus ca doar atat are!!! Rog, pentru linistea mea, cum sa fac sa anulez restul cheilor posibil existente incat sa nu mai am nici o indoiala???

291654[/snapback]

 

Poze si date despre masina pe cind? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Poti face casco si cu doar o cheie, eu am doar o cheie si am facut casco la BCR Asigurari. Se mentioneaza la completarea politei si nu vei avea nicio problema. La BMW e un caz aparte, faptul ca ti se dau 4 chei, majoritatea firmelor producatoare de masini dau doar doua chei.

PS: Daca vrei iti dau numarul agentului de asigurari unde am facut eu.

291817[/snapback]

 

 

Probabil s-a schimbat ceva .....anul trecut BCR nu facea doar cu o cheie ...Stiu ca nu gaseam o cartela la Megane .. :blink: .

Link to comment
Share on other sites

Nu-ti face griji in privinta furtului, probleme sa iti faci ca nu cumva sa ti se strice cheia, am auzit cazuri in care s-a "bulit" cheia.

291976[/snapback]

 

E adevarat ceea ce spui tu, insa daca ei accepta incheierea politei cu mentiunea ca proprietarul are doar o cheie, esti total acoperit.

Am discutat cu proprietarul unui magazin de chei, la sfarsitul lunii octombrie voi putea face copie la cheia mea de E46 cu doar 300 RON, se pare ca atunci va face rost de softul necesar sau etc . Cheia va avea aceeasi forma, lipsindu-i doar sigla BMW de pe butonul central.

Edited by CatalinE
Link to comment
Share on other sites

E adevarat ceea ce spui tu, insa daca ei accepta incheierea politei cu mentiunea ca proprietarul are doar o cheie, esti total acoperit.

Am discutat cu proprietarul unui magazin de chei, la sfarsitul lunii octombrie voi putea face copie la cheia mea de E46 cu doar 300 RON, se pare ca atunci va face rost de softul necesar sau etc . Cheia va avea aceeasi forma, lipsindu-i doar sigla BMW de pe butonul central.

292072[/snapback]

pai stai putin: si nu ne anunti si pe noi cum si cine face asta???Mai ales pe mine ca am doar o cheie!!! Sunt si eu interesat....vrem mai multe detalii!!! :blink:

Link to comment
Share on other sites

pai stai putin: si nu ne anunti si pe noi cum si cine face asta???Mai ales pe mine ca am doar o cheie!!! Sunt si eu interesat....vrem mai multe detalii!!! :blink:

292088[/snapback]

 

In momentul cand voi face cheia va voi anunta pe toti aici pe forum intr-un topic. Omul asteapta sa-i vina nu stiu ce echipament din Spania, abia atunci poate replica chipurile din chei.

Link to comment
Share on other sites

In momentul cand voi face cheia va voi anunta pe toti aici pe forum intr-un topic. Omul asteapta sa-i vina nu stiu ce echipament din Spania, abia atunci poate replica chipurile din chei.

292114[/snapback]

 

salut!

eu le am pe amandoua si pe aiai din plastic , dar nu merg ca si telecomnada , crezi ca tipu ala poa sa le repare sa nu mai dau 250 euro pe una noua ?

 

Merci

ps am 318 d touring din 2004

Link to comment
Share on other sites

salut!

eu le am pe amandoua si pe aiai din plastic , dar nu merg ca si telecomnada , crezi ca tipu ala poa sa le repare sa nu mai dau 250 euro pe una noua ?

 

Merci

ps am 318 d touring din 2004

292189[/snapback]

 

 

nu merge nici una ca remote ?,,,incearca o reinitializare ....e un topic pe undeva cum poti sa faci asta singur ....nu-l gasesc ..poate te ajuta cineva cu un link !...

Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca repara chei, doar le copiaza, in curand va fi printre primii din Romania care vor putea face chei pentru BMW. Probabil este ceva legat de patent, deoarece are una dintre cele mai mari firme de genul asta din Bucuresti.

Ca sa rezolvi problema cu inchiderea cumpara-ti alarma.

Edited by CatalinE
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.