Jump to content

BMW seria 8


blastergod

Recommended Posts

parerea mea e ca a venit intr-un moment prost...era prea avansata..

a fost o masina fenomenala , chiar daca greu de intretinut , si care nu poate fii apreciata decat de "unii" ,la fel ca un vin bun, la fel ca un film bun... ( ptr cei care nu inteleg de ce sa dai mai mult de 20 ron pe o sticla de vin...)

 

se adreseaza sufletului...si asta ...e ALTCEVA....

Consider ca aceste aspecte o fac unica in istoria automobilstica!

Link to comment
Share on other sites

Salut baietzi, vreau sa stiu mai multe despre seria 8. Cam la ce pret as gasi una si unde ... poate aveti de vanzare ....

M-am gandit ca poate cumpar una si investesc ceva bani in ea, pentru ca imi place la nebunie cum arata ....

 

Astept info ,multumesc mult

Era una la dezmembrari pe cheiul dambovitei - te intelegi cu baietii. merge cu bord de CN si motor de Dacia 1100 - super sport, evacuari duble de Oltena si aia e, ai rupt orasul :blink:

Link to comment
Share on other sites

Salut baietzi, vreau sa stiu mai multe despre seria 8. Cam la ce pret as gasi una si unde ... poate aveti de vanzare ....

M-am gandit ca poate cumpar una si investesc ceva bani in ea, pentru ca imi place la nebunie cum arata ....

 

Astept info ,multumesc mult

Era una la dezmembrari pe cheiul dambovitei - te intelegi cu baietii. merge cu bord de CN si motor de Dacia 1100 - super sport, evacuari duble de Oltena si aia e, ai rupt orasul :blink:

si daca mai e si pe gaz?....chiar ca faci ravagii...

Link to comment
Share on other sites

Seria 8 este un proiect separat, nu se bazeaza pe nici un alt BMW.

 

http://www.e31.net/development.html

 

Este un site foarte complet despre seria 8. :blink:

 

Pretul si performantele separa clar seria 6 E24 de seria 8 E31.

 

aaah, si super car nu este seria 8....este Ferrari F40 la vremea aia, Enzo acum, etc.

Insa asta s-a dorit sa fie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Daca intereseaza pe cineva am vazut un 850i de vanzare inmatriculat,culoare rosie,trapa,piele,clima automata,cutie automata,pe hartia din geam zice ca are vreo 90.000km reali da nu stiu ce sa zic.Pretul undeva la 12.000 euro negociabil si accepta si variante.Daca e interesat cineva o sa ma duc sa iau numaru de telefon si am sa il postez pentru interesati.
Link to comment
Share on other sites

Daca intereseaza pe cineva am vazut un 850i de vanzare inmatriculat,culoare rosie,trapa,piele,clima automata,cutie automata,pe hartia din geam zice ca are vreo 90.000km reali da nu stiu ce sa zic.Pretul undeva la 12.000 euro negociabil si accepta si variante.Daca e interesat cineva o sa ma duc sa iau numaru de telefon si am sa il postez pentru interesati.

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...c=16416&hl=

asta e?

Link to comment
Share on other sites

Salut, din pacate (foarte rau imi pare), am uitat de topic. M-am luat cu altele si pur si simplu am uitat.

Din cate stiu eu, in TM nu e inmatriculat nici un seria 8 (sunt 95% sigur). Este un seria 8 in tm, dar nu este inmatriculat inca, si masina e in stare cam proasta.

Parerea mea este ca CSI-ul, normal, este modelul de top (ma refer motorul este perfect, din cate am citit , a fost folosit si pe un mini avion).

Eu vreau sa imi cumpar unul, insa un CI (aprox 330 CP) din 1998. Sunt si cateva modele din '99 dar mult prea putine.

Ciupanezu, cat despre preturile care le-ai aratat, nu sunt mari, dar nici mici. Sunt bune preturile tinand cont ca (din ce am vazut eu), masinile sunt CSI, in stare impecabila (cel putin din poze).

Cu 20.000 - 25.000 euro iti iei un seria 8 din 98, care e lux. Din pacate, taxa e cam 13 000 euro, dar nu e problema, ca cica scade pe la 9700 euro :twoup:) (gluma :twoup: ).

Oricum, raman la parerea ca seria 8 NU este un sports car, ci o "limuzina" coupe. Eu nu o pot considera sportscar, ci mai degraba un coupe de lux (cu tenta sport :D ).

 

E o masina de vis pe care sper ca in viitor o sa mi-o permit. Vreau sa va zic ca masina (850 CI) consuma aprox 19 in orash (cutie automata) cu mers normal (nu incet, nici violent) . Setata pe economic si fara kickdown cam atat mananca.

In afara consuma aprox 11-12 litri . Normal, depinde in ce stare e si cum a fost hranita dealungul timpului

 

Va tzuc :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

orice ar fi, eu n-am cum sa mor pana nu-mi iau un 850CSI...E pacat sa traiesc degeaba :twoup:

Eu unul prefer o "vechitura" de 850CSI :twoup: decat o serie 6 noua. Imi place enorm si sasele dar si cand spui CSI nu imi e rusine,...are un farmec aparte ca orice bmw, dar se distinge. peste un CSI pun mai presus doar M1!!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Euro 2.

 

orice ar fi, eu n-am cum sa mor pana nu-mi iau un 850CSI...E pacat sa traiesc degeaba :twoup:

Eu unul prefer o "vechitura" de 850CSI :twoup: decat o serie 6 noua. Imi place enorm si sasele dar si cand spui CSI nu imi e rusine,...are un farmec aparte ca orice bmw, dar se distinge. peste un CSI pun mai presus doar M1!!

 

Nu prea inteleg de ce.

Daca stai sa compari, fara sa includem M6 desi ar trebui pentru ca 850CSI are motor de M, 650i este o masina complet superioara 850CSI-ului.

 

Este o masina legendara cu un design aparte insa nu se poate compara cu seria 6 E64.

Plus ca sunt din clase diferite.

Link to comment
Share on other sites

Acum fiecare cu placerile lui. Eu personal, daca as avea bani le-as lua pe amandoua pt ca amandoua sunt mai mult ca perfecte :twoup: (dar asta sunt eu) .

 

Ciupanezule, nu este nici un e31 cu euro 3 ? Logic ar fi sa aiba euro 3, adica nu inteleg cum poate avea euro 2 in 1998 sa zicem (sau 97) cand cam toate masinile aveau euro 3 .

Nu e nici o sansa sa aiba euro 3?

Link to comment
Share on other sites

Acum fiecare cu placerile lui. Eu personal, daca as avea bani le-as lua pe amandoua pt ca amandoua sunt mai mult ca perfecte :twoup: (dar asta sunt eu) .

 

Ciupanezule, nu este nici un e31 cu euro 3 ? Logic ar fi sa aiba euro 3, adica nu inteleg cum poate avea euro 2 in 1998 sa zicem (sau 97) cand cam toate masinile aveau euro 3 .

Nu e nici o sansa sa aiba euro 3?

 

Nu este euro 3.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.