Jump to content

mici puncte infundate pe capota


Recommended Posts

am last masina parcata sub un castan si a gasit-o cu mici infundaturi pe capota. am auzit ca exista un aparat de indreptat cu vacum, are cineva idee unde pot gasi asa ceva, a mai facut cineva asa ceva?

 

multumesc anticipat!

293880[/snapback]

 

 

din pacate nu ..va trebui o reparatie cu revopsit .....am patit acelasi lucru sub un nuc ...Dar aveam Casco .. :blink:

Link to comment
Share on other sites

am last masina parcata sub un castan si a gasit-o cu mici infundaturi pe capota. am auzit ca exista un aparat de indreptat cu vacum, are cineva idee unde pot gasi asa ceva, a mai facut cineva asa ceva?

 

multumesc anticipat!

293880[/snapback]

 

 

In Timisoara este un service care se ocupa cu asa ceva, numai sa nu fie sarita vopseaua.

Link to comment
Share on other sites

In Timisoara este un service care se ocupa cu asa ceva, numai sa nu fie sarita vopseaua.

294489[/snapback]

 

nu este sarita vopseaua, si nu sunt foarte adanci, dar stii cum e, masina are numai o luna, este un 330xd. problema este ca eu stau in bucuresti, dar poate imi poti da un nr. de tel de la ei si imi pot da ei un contact in bucuresti. nu vreau sa vopsesc capota caci nu va mai rezista apoi la micile pietricele de pe sosea :blink:

 

multumesc anticipat

Link to comment
Share on other sites

nu este sarita vopseaua, si nu sunt foarte adanci, dar stii cum e, masina are numai o luna, este un 330xd. problema este ca eu stau in bucuresti, dar poate imi poti da un nr. de tel de la ei si imi pot da ei un contact in bucuresti. nu vreau sa vopsesc capota caci nu va mai rezista apoi la micile pietricele de pe sosea :blink:

 

multumesc anticipat

294505[/snapback]

 

 

daca este o masina noua si ai casco ..poti cere inlocuirea piesei cu alta revopsita deja la BMW in germania ...Practic piesa vine vopsita si apelezi aici doar la montaj ....Acum depinde de asigurarea ta cat e de flexibila !,,Teoretic nu ar trebui sa ai probleme

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Am facut rost de un nr de telefon a unui baiat care lucreaza acolo 0767525194 Mita

L-am intrebat si nu au deschis service in Bucuresti, doar in timisoara

298376[/snapback]

 

Multumesc, am sa incerc sa iau legatura cu el si sa aflu mai multe informatii, cred ca ar trebui sa existe si in bucuresti totusi?

:blink:

Link to comment
Share on other sites

Pentru astfel de mici infundaturi am vazut la o emisiune pe discovery care m-a uimit putin :blink: s-a folosit "dry ice" ... aplicandu-se pe respectiva infundatura ...lasat 5 min sa reactioneze cu metalul ... apoi o pauza mica ... si aplicat iar! In 15-20 min tabla si-a recapatat forma initiala... :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.