Jump to content

RS4 bate noul M3?


ggigiro

Recommended Posts

Salutare,

Rog colegii de forum sa citeasca articolul si sa comenteze. Personal mi se pare extrem de subiectiv devreme ce compara numarul usilor si aspectul exterior, spatiu pe locurile din spate, etc. Despre M3 laude numai la motor pe ultimile 2500rpm in rest "esec fata de RS4".

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 162
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

eu consider topicul asta un flame....arunca o afirmatie de stau moderatorii in coada de peste,pana si adminu....dar o sursa nu ne poate da...

zice sa citim articolul...dar nu ne poate ajuta ca e o revista a carei nume nici macar nu o precizeaza...

si colac peste pupaza japonezu are o problema

mi-e sila...pa!

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
eu consider topicul asta un flame....arunca o afirmatie de stau moderatorii in coada de peste,pana si adminu....dar o sursa nu ne poate da...

zice sa citim articolul...dar nu ne poate ajuta ca e o revista a carei nume nici macar nu o precizeaza...

si colac peste pupaza japonezu are o problema

mi-e sila...pa!

300167[/snapback]

 

japonezu' sunt eu ? :) , daca da, unde-i pupaza

 

japonzu' auzi... :blink: :)

 

subtilitatea asta a fost din putul profund al gandirii, sau o zvacnire de moment ?

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

eu consider topicul asta un flame....arunca o afirmatie de stau moderatorii in coada de peste,pana si adminu....dar o sursa nu ne poate da...

zice sa citim articolul...dar nu ne poate ajuta ca e o revista a carei nume nici macar nu o precizeaza...

si colac peste pupaza japonezu are o problema

mi-e sila...pa!

300167[/snapback]

Scrie mare in titlu articol Autocar octombrie adica revista Autocar pe octombrie

Link to comment
Share on other sites

ma lasati povestile astea de adormit copiii pentru top gear, ca si acolo R8 bate porsche-u... dar in testele lor.. gen la 400 m porsche-u e cu jumatate de lungime in fata dar nu conteaza, si la teste de traseu, pune R8 in fata, da blana si se mira ca porsche-u nu trece in fata (tinand cont ca e traseu, si ca trebuie urmarite niste linii..)... nu trece in fata dar nici nu ramane in urma, oricum la teste din astea, scoti castigator pe cine vrei, se pare ca se duce foarte intens propaganda pro audi....

 

Si pe langa asta nu stiu cine isi ia M3-u pentru masajul incredibil din scaune...

Edited by Lifestyle
Link to comment
Share on other sites

din articol daca citeste lumea cu atentie, se vede, ca orice atuu are M3-ul nu conteaza , scaunele desi sunt perfecte "par plate" nu conetaza pentru ca scaunele sunt disponibile la toate masinile bmw", intri mai tare in curba, dar nu conteaza, sau nu este relevant, faptul ca subvireaza "A4" nu este relevant, plaja aia de turatii extra 2500 rpm nu prea este relevanta, banuiesc ca articolul nu tine cont de posibilitatea M3 individual posibilitate care daca o lua in considerare nu mai avea ce scrie nici la capitol interior, nu stiu dupa ce mai luati in considerare asemenea articole, daca orice atribut nu conteaza la bmw...

 

PS. sunt curios ce va scrie despre M5 Touring... cu ce masina il compara... sau ala nu va fi bun ca e touring.. si nu mai conteaza ca are setu de usi in plus si spatiu, de carat cartofii.... SUBIECTIVISM la maxim

Link to comment
Share on other sites

Care vrea portbagaj mare sa-i incapa sacii de cartofi sa-si ia rs4...cam asta reiese la un moment dat din articol. :blink:

Nu inteleg cum poti compara la 2 masini de curse dimensiunea portbagajului...sau numarul de usi. Ce treaba are cu senzatia si performanta?

Link to comment
Share on other sites

Ala care a scris articolul a tras concluzia din pagina 3, dar nu s-a prins de propria idee...

 

"RS4 e mai comunicativ, dar subvireaza" :blink: :).

 

De aici incolo nu mai are rost sa citesti. Omul nu prea intelege sportivitatea, daca a trecut asa de usor peste amanuntul asta...

Link to comment
Share on other sites

pai nu v-am spus, ca peste atributele M3 a trecut fara sa le ia in considerare, ca doar e BMW. si toate "au" sau "nu subvireaza nicicunu" deci e normal si nimic iesit din comun, si peste defectele la RS4.. a trecut peste ca si cand subvirarea nu ar fi nimic rau, si referitor la interior ma repet :blink: trebuia sa vada un individual si atunci nu mai avea ce comentat da omul acela a scris concluzia, RS4 e maibun si apoi a inventat continutul..

 

A si ce importanta are ca la M3 ai cuplu maxim de la 3900 rpm.. si nu de la 5500 ca la RS4... doara nu e important sa ai cuplu maxim pe o plaja cat mai mare... !!!!!!!!!!

Edited by Lifestyle
Link to comment
Share on other sites

No offence: e cel mai prost articol citit vreodata despre vreo masina. Parca ar comenta un copil de generala intr-o compunere data de doamna invatatoare.

 

Imi plac ambele masini prezentate aici, dar felul cum e scris articolul...chiar lasa mult de dorit. Pacat!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.