Jump to content

Vand BMW 520D Touring Fab.2002


costinlogin

Recommended Posts

asta pentru ca cei care cumpara nu stiu ca pot acuza dupa achizitie vanzatorul de ascunderea unor vicii in ceea ce priveste bunul cumparat, asta ar atrage anularea contractului de v-c si eventual tragerea la raspundere a vanzatorului... desigur, trebuie sa existe si interes din partea reprezentantilor legii in asemenea situatii. Spre exemplu situatia in care vanzatorul declara ca masina are 150.000 de km, iar apoi se dovedeste ca are 500.000, spune ca nu a fost lovita dar aceasta a fost de fapt... etc etc

Exista vre-o metoda de a dovedi asta ? (sau macar de a verifica inainte de lua masina) ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 163
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
La partea cu km nu stiu daca se pot aduce dovezi palpabile pt. a putea spune cu exactitate numarul lor real ...cel putin la BMW n-am auzit desi ar fi foarte bine de aflat asta.

 

UP 8900 E

 

Nici nu ai nevoie cu exactitate...

Ne imaginam urmatoarea situatie: 220k in momentul de fata, ok. In baza de date la BMW sa zicem ca este un intrare in service prin 2005 avand km la bord 248.980! Deci? Fa un calcul scurt si simplu ca masina respectiva merge linistita spre 400k km.

 

Insa foarte multi km (300-350k in sus), se simt si se vad pe o masina, mai ales la BMW care este o masina calitativa si nu se deterioreaza intr-un timp scurt de folosinta!

Link to comment
Share on other sites

Insa foarte multi km (300-350k in sus), se simt si se vad pe o masina, mai ales la BMW care este o masina calitativa si nu se deterioreaza intr-un timp scurt de folosinta!

 

Afirmatia ta de mai sus e cam contradictorie ...BMW masina calitativa ce nu se deterioreaza repede NU isi arata nr. de km prin uzura interiorului.

 

Ex. tau e concludent doar in cazul in care masina e adusa recent si are reviziile toate facute la reprezentanta. Eu pot sa-ti dau si un alt exemplu. Aceeasi masina 220k adusa in tara de 4-5 ani ultima revizie in germania la 160k masina are 350k ...proprietarul ii da 150k inapoi cum mai stii exact cati km a avut ?:) Consider mult mai important s-o testezi si s-o duci la un mecanic sa vezi exact starea tehnica decat nr. de km. Dar na ...asta e romanul, n-are bani dar vrea BMW din 2000, cu 130k km si evantual pret 4-5 mii de euro.

Link to comment
Share on other sites

Consider mult mai important s-o testezi si s-o duci la un mecanic sa vezi exact starea tehnica decat nr. de km. Dar na ...asta e romanul, n-are bani dar vrea BMW din 2000, cu 130k km si evantual pret 4-5 mii de euro.

 

Romanul prost, da?!

 

Logic ca o verifici la un mecanic, ca doar nu cumperi un BMW blind sau nah unii cat sunt de prosti, te mai miri!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
dupa mai bine de 1 luna ...dau si eu un UP pe aici ...pret 8600 :lol: ...

 

in rest cum merg vanzarile dragi colegi ? :)

 

Dupa cum am spus si la mine,daca o lasi prea ieftina ca ai nevoie de bani urgent ,automat devine suspecta;

 

 

Daca ai pretul mare,nu-ti da nimeni nici macar bip :)

 

 

 

 

In rest....ningeeeeeeee!

Edited by katlin
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Dupa 2 ani jumate ai renuntat la ideea de a o vinde?

 

De vanzarea ei nu prea m-am tinut ...de asta a si trecut atat timp, a fost doar aici un anunt, 1-2 pe autovit, de 2 ori la tirgul de masini si cam toate actiunile au fost facute la momente total nepotrivite pt. piata de masini SH :) ...asa ca am renuntat momentan la idee. O mai las sa vad ce se mai intampla ... 2010 nu e chiar un an propice din pdvd financiar pt. multa lume :)

 

Repet rog un moderator sa inchida topicul. Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.