Jump to content

care filtru ep.este la al meu


Guest m80jom

Recommended Posts

daca stie careva sa-mi spuna care filtru epurator este la masina mea 520d din 09.2000 pentru ca sunt doua coduri si nu stiu carehttp://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DM71&mospid=47536&btnr=11_2092&hg=11&fg=15
Link to comment
Share on other sites

post-6606-1193742619_thumb.jpgpost-6606-1193742632_thumb.jpg 1.Acesta a fost filtrul folosit la motoarele pina-n 2001

2.Acesta este cel folosit la motoarele de pana-n 2004

Ambele tipuri merg si la una si la cealalta ,primul este de fapt un filtru cel alb,cel de al doilea nu are nici un filtru este un fel de decantor din plastic care se poate curata la nevoie.

Link to comment
Share on other sites

post-6606-1193742619_thumb.jpgpost-6606-1193742632_thumb.jpg                                              1.Acesta a fost filtrul folosit la motoarele pina-n 2001

2.Acesta este cel folosit la motoarele de pana-n 2004

Ambele tipuri merg si la una si la cealalta ,primul este de fapt un filtru cel alb,cel de al doilea nu are nici un filtru este un fel de decantor din plastic care se poate curata la nevoie.

304355[/snapback]

Poza cu filtrul alb e 1

Poza cu cel negru e 2

Link to comment
Share on other sites

ok mersi mult dar mai am o problema nu gasesc aceasta piesa la nici un magazin se gaseste doar la reprezentanta?

304359[/snapback]

Eu am schimbat-o de curand si am asteptat cateva zile,pana a ajuns ,a fost comandata de la reprezentanta,initial am avut cel din poza 1 acum mi-a venit cel din poza 2 cu capac nou ,desi nu aveam nevoie de el,dar asa era in pachet.A costat 170ron.

Link to comment
Share on other sites

mie i-mi scoate fum si as incerca sa-l schimb sa vedem daca tot asa se comporta

304401[/snapback]

pe lizeanu il gasesti sigur...sau la al padrino , dar vezi ca acolo au preturile piperate ( la al padrino). printeaza poza eventual , este piesa numarul 8.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
esti sigur ? cum asa ? se curata singur ? nu se uzeaza deloc ?

atunci de ce se mai vinde ca si piesa de schimb ?

 

Pentru că are decantor.

 

Pentru că multe maşini nu au venit din fabrică cu aşa ceva.

Plus că se poate strica, este normal să fie vândută orice piesă.

 

Ăn orice caz, dacă cel normal trebuia schimbat la 30-40 000 km, după ce l-ai schimbat cu tipul nou nu prea mai trebuie să te ĂŽngrijorezi.

Cei mai mulţi nu ţin o maşină mai mult de 40-50 000 km.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

esti sigur ? cum asa ? se curata singur ? nu se uzeaza deloc ?

atunci de ce se mai vinde ca si piesa de schimb ?

 

Pentru cĂŁ are decantor.

 

Pentru cĂŁ multe maÂşini nu au venit din fabricĂŁ cu aÂşa ceva.

Plus cã se poate strica, este normal sã fie vândutã orice piesã.

 

Ăn orice caz, dacĂŁ cel normal trebuia schimbat la 30-40 000 km, dupĂŁ ce l-ai schimbat cu tipul nou nu prea mai trebuie sĂŁ te ĂŽngrijorezi.

Cei mai mulĂži nu Ăžin o maÂşinĂŁ mai mult de 40-50 000 km.

 

 

sa ma f..

tocmai ce am luat si eu unul de rezerva da' nu fiindca ar fi avut masina vreo simptoma ci pt ca am zis sa fiu prevazator <_<

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.