Jump to content

BMW 318i


pisicutza4me

Recommended Posts

As dori sa acizitionez un bmw 318i 1,8 din 92/93/94 undeva pe la 3000 de euro , si as vrea sa stiu si eu ce implik o astfel de masina: consum, fiabilitate, piese, costuri de intretinere etc. si o a2a problema ar fi faza cu inmatricularea in Bulgaria, din cauza preturilor foarte mari la inmatricularile la noi as vrea sa inmatricluez masina in Bulgaria, care ar fi riscurile si ce as putea sa fac sa le combat !!? multumesc celor care imi vor raspunde ... pretul este bun pentru o astfel de masina, in sensul ca dau bine pe o astfel de masina !?

post-7615-1194737090_thumb.jpg

Edited by pisicutza4me
Link to comment
Share on other sites

Sfatul meu este sa mai pui o mie sa cumperi una inmatriculata si sa mai ai alta mie de euro pregatita pt schimb de consumabile si mici reparatii.

 

Cauta, cum a spus si Bavaria, una cat mai noua...

Consumul, daca esti din Bucuresti, nu scade sub 12%..

Intretinerea nu este scumpa, mai ales ca la E36 gasesti piese de la dezmembrari.

Link to comment
Share on other sites

de unde ai inteles tu ca se scoate taxa? peste tot am auzit ca nu se va modifica nimic

313859[/snapback]

 

Mai mult ca sigur ca se va modifica ceva.

 

Din cate am citit pe net, sistemul acesta de taxe violeaza ceva legi UE, deci trebuie sa se conformeze Romania, altfel ne dau afara cu Dacie cu tot :)

 

Au intocmit niste taxe noi care au fost trimise la revizie la comisia UE, am gasit un tabel fain aici:

Taxe de inmatriculare 2008

 

Am citit ceva interesant, nu stiu daca e adevarat sau nu: presedintele comisiei care a adust aceste taxe uriase e chiar presedinte (sau cineva cu o functie inalta) la Dacia. :blink: Pai si normal ca are Dacia vanzari bune...

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
daca e din 94 are ceva specific ?! probleme sau ceva a fost o perioada mai proasta de productie sau care este motivul sa fie min 95 ?!

 

Din 95 are imobilizator electronic,airbag standard, altfel, daca nu te intereseaza incearca macar sa iei cu motor M43, nu M40.

 

Sincer treaba cu imobilizatoru e cea mai rea...eu am o pisizuta din 95 si s-a blocat imobiliztoru electronic....cineva cum sa il deblochez???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.