Jump to content

Viteza maxima atinsa


alex230ro

Recommended Posts

Lucian a spus atat : " acum 2 ani cu o alfa 156 gta 290 km/h pe autostrada soarelui ! "

 

Ochiul lui a spus ca avea 290. LOGIC nu era viteza reala. Dar omul a spus doar, ca era in masina cand acul a aratat 290. Ce este de contrazis? Avea strabism?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 679
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pai si eu pot sa spun c-am fost intr-un trabant cu 300 km/h. Ce relevanta are? Stim toti ca nu se poate. Dar daca-ti spun ca ochiul meu a vazut asa ceva? Atunci trebuie sa insemne ceva, nu?

131108[/snapback]

 

Daca s-ar discuta numai despre viteza reala in acest topic, nu ar mai trebuie sa existe nici un topic. Nimeni de aici nu si-a masurat viteza si nici nu il intereseaza sa o masoare. Fiecare a spus ca era in masina cand acul a indicat viteza X.

 

Exemplul cu Trabantul este ilogic, avand in vedere ca acul lui duce 120 la ora. Dar daca mi-ai zice ca ai mers cu un 750iL cu 280 la ora, as zice da, atata arata bordul cand ai mers cu el. Viteza reala nu o sa o stie nimeni.

Link to comment
Share on other sites

Altul care e ironic. Deci tu contrazici ce a vazut omul cu ochiul lui, cu argumentul ca in datele tehnice viteza maxima este 244. LOGIC ca nu avea 290. Daca am vorbi despre viteze reale si despre date tehnice, topicul asta nu ar mai avea rost.

 

Am mai spus, Alfa 147 de 155 de cai, a atins pe ac 240. LOGIC ca nu sunt reali, iar datele tehnice spun ca ar trebui sa atinga maxim 210.

 

Daca vreti sa vorbiti numai pe date reale, faceti un alt topic cu numele: "Viteaza maxima atinsa REAL masurata cu GPS".

 

Toti din topicul asta isi spun parerea ochiometric. Daca omul a vazut ca acul arata 290, ce este de contrazis? Era chior sau ce?

Link to comment
Share on other sites

peste 205kmh cu un ford mondeo 2000 cmc 16 v A1

si 200kmh cu un passat 130 cp spre Giurgiu ambele cu 5 oameni in masina :blink:

cu un 320 150 hp 160kmh pe la autovit...(asta ca sa zic si o viteza prinsa cu un BMW... :)

si cel mai tare 170 kmh cu un logan diesel la o MARE vale :)

Edited by Taz
Link to comment
Share on other sites

Altul care e ironic. Deci tu contrazici ce a vazut omul cu ochiul lui, cu argumentul ca in datele tehnice viteza maxima este 244. LOGIC ca nu avea 290. Daca am vorbi despre viteze reale si despre date tehnice, topicul asta nu ar mai avea rost.

 

Am mai spus, Alfa 147 de 155 de cai, a atins pe ac 240. LOGIC ca nu sunt reali, iar datele tehnice spun ca ar trebui sa atinga maxim 210.

 

Daca vreti sa vorbiti numai pe date reale, faceti un alt topic cu numele: "Viteaza maxima atinsa REAL masurata cu GPS".

 

Toti din topicul asta isi spun parerea ochiometric. Daca omul a vazut ca acul arata 290, ce este de contrazis? Era chior sau ce?

131121[/snapback]

 

NU am vrut sa fiu ironic dar chiar asa mult fura vitezometrul???

 

Mi se pare cam mult

 

In fine

 

Peace :blink:

Link to comment
Share on other sites

NU am vrut sa fiu ironic dar chiar asa mult fura vitezometrul???

 

Mi se pare cam mult

 

In fine

 

Peace :blink:

131130[/snapback]

 

Vitezometrul nu fura, el arata corect ceea ce primeste de la senzor, dar e doar indus in eroare de rotzi. Conteaza pana si ce presiune ai in cauciucuri. Si pentru ca e vorba de procent, evident ca daca viteza creste, si diferenta fatza de realitate este mai mare.

Link to comment
Share on other sites

150 cu matiz pe autostrada spre bucuresti (mai erau 2 in masina si au avut dureri de.. tot) [dc oare ?]

210 bmw 320d 2000 frecvente peste tot pe unde e loc (spre agigea, ovidiu, varianta :blink: )

Edited by Bec
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.