Jump to content

Viteza maxima atinsa


alex230ro

Recommended Posts

  • Replies 679
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Asta asa pentru culthura mea generala...cum e frate la 300/ora...mai vezi ceva din peisaj?...no offence...doar intrebam...

 

 

 

 

 

cu masina personala (2000 e39 m5) pe bucuresti - ploiesti am ajuns la 300 (la iesirea din ploiesti)

13197[/snapback]

Link to comment
Share on other sites

problema e una singura si anume decelerarea!!!!!

intr-adevar campul vizual se micsoreaza pe masura ce cresti in viteza dar oricum nu prea ai timp sa faci diferenta :blink:

ma repet.....decelerarea este absolut groaznica pentru ca realmente nu iti poti permite sa franzei ca si cum ai frana de la 100 la 0. In principiu e destul de spooky :)

Link to comment
Share on other sites

decelerarea dupa ce lovesti copacul sau inainte?

 

problema e una singura si anume decelerarea!!!!!

intr-adevar campul vizual se micsoreaza pe masura ce cresti in viteza dar oricum nu prea ai timp sa faci diferenta :blink:

ma repet.....decelerarea este absolut groaznica pentru ca realmente nu iti poti permite sa franzei ca si cum ai frana de la 100 la 0. In principiu e destul de spooky :)

13204[/snapback]

Link to comment
Share on other sites

Copii...la viteza asta daca mashina are destula portantza ( ceva aripi acolo...) poate sa decoleze...hai sa fim serioshi...eu invit personajul care vorbea de 300 la ora sa faca un dush...nu e vorba de 300/h in germania...vorbim de Ro...

 

 

Pe Autostrada as avea curaj sa merg cu 300 km/h,dar pe DN.......bineinteles si daca as avea masina sa duca atat de mult :blink:

13222[/snapback]

Link to comment
Share on other sites

chiar crezi? in Germany mai merg asha vrajeli...dar in Ro?

13249[/snapback]

 

 

 

ma scuzi suferi cumva de sindromul Germany?

si tu esti genul de "personaj" (ca sa te citez) care numai in "Germany" (iarasi te citez) poate atinge top speed de 300/h?

Posturile mele au fost cat se poate de simple : am atins 300 la ora si ti-am explicat cum e.

O ultima intrebare.....esti plecat de prea mult timp din tara de nu mai stii sa scrii Germania? (----->>GermanY)

Link to comment
Share on other sites

chiar crezi? in Germany mai merg asha vrajeli...dar in Ro?

13249[/snapback]

 

cred ca ai cam intrecut masura ......

 

 

Daca masina ta nu prinde aceasta viteza te cred ca tie ti se pare imposibil dar tu nu sti cum accelereaza un M5 ..... daca ai vreodata ocazia nu te uita la turometru...uitata la kilometraj sa vezi ce violent creste ....

 

Nu stiu dece nu crezi.....

 

Vad cu mare uimire cum se alege praful de clubul asta.....dupa ce ca sunt putini useri usor usor or sa ramana si mai putini.

Link to comment
Share on other sites

scuze daca am fost nepoliticos...eu ce sa zic...pe shoselele noastre mi-a fost frica sa-i dau mai mult de 220...shi aia pentru cateva clipe...de aia am fost un pic malitzios cand am auzit de 300...da, M5 e mama lui, dar chiar avem locuri de 300/ora? Sorry inca o data daca am ofensat pe cineva...
Link to comment
Share on other sites

cu masina personala (2000 e39 m5) pe bucuresti - ploiesti am ajuns la 300 (la iesirea din ploiesti)

13197[/snapback]

 

 

eu sincer cred ca un M5 e 39 poate ajunge la 300km/h(daca nu are limitare!!!) pt ca m-am dat cu unul(in dreapta din pacate) si am vazut ce poate si in ce fel accelereaza. dar trebuie sa ai f.f. mult sange rece sa megi cu 300 pe oricare din soselele din ro, nu din cauza soselelor ci mai degraba din cauza prostilor care merg pe acolo.si a mea cred ca ar ajunge pe la 260-270 dar sincer....imi e o mare tarseala de prosti care nu apreciaza cu ce viteza vii din spate.

Link to comment
Share on other sites

eu sincer cred ca un M5 e 39 poate  ajunge la 300km/h(daca nu are limitare!!!) pt ca m-am dat cu unul(in dreapta din pacate) si am vazut ce poate si in ce fel accelereaza. dar trebuie sa ai f.f. mult sange rece sa megi cu 300 pe oricare din soselele din ro, nu din cauza soselelor ci mai degraba din cauza prostilor care merg pe acolo.si a mea cred ca ar ajunge pe la 260-270 dar sincer....imi e o mare tarseala de prosti care nu apreciaza cu ce viteza vii din spate.

13281[/snapback]

 

Nu imi place ca folosesti cuvantul prosti. Nu multi pot aprecia viteza cu care vine cineva din fata, darmite din spate. Pentru asta diferenta intre viteze este foarte importanta si ca urmare se legifereaza viteza maxima pe anumite tipuri de sosele.

 

Toti cei care circula pe un drum public, o pot face daca circula legal, iar aprecierea vitezei cu care vine cineva din spate nu este legiferata, dar viteza maxima este.

 

Si eu o mai calc, dar in momentul in care o fac, NU consider pe toti ceilalti "prosti" (chiar daca nu imi place de ei) ci consider ca eu sunt in afara legii si ca urmare ma pazesc sa nu fac rau mie sau oricui altcuiva. Dar eu vorbesc de ceva peste 100-140 km/h.

 

Cred ca 200 km/h este mult pe ORICE sosea din Romania, darmite 300 km/h. Si daca nu va puteti gandi la siguranta celorlalti "prosti" de pe sosea, poate va ganditi ce poate inseamna un caine mort pe sosea, la o asemenea viteza si dupa asta poate reconsiderati semnificatia cuvantului "prost" in asa context.

 

:blink:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.