Jump to content

Luminile de pozitie


cos

Recommended Posts

  • Replies 104
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da nici eu nu inteleg de ce unii merg ziua cu faza scurta,sunt chiori si nu vad drumul ?

 

 

daca ai avea permis, si ai cunoaste cat de cat noul cod rutier, ai avea si raspuns la intrebarea asta.... :blink:

Unde ai pomenit tu sa mergi cu Faza scurta,ziua in oras ?

 

Nu neaparat ziua in oras , dar si eu merg deseori la fel , pur si simplu din instinct.

Link to comment
Share on other sites

cazul meu ...cu proiectoare mufate pe butonul de ceata ..Nu le aprind tocmai ca mi aprinde si becul de ceata ...daca scot becul imi apare pe bc bec ars ..cum dracu fac sa pacalesc bc .. nu pot pacali Bc ?

 

0722 321 302. Vi, lasi masina aici si fac tot posibilu sa te ajut!

 

Am mai cerut odata ajutor in problema asta dar nu s-a gasit nici un electrician ..

 

Nu este nevoie de un simplu electrician, electricianu` trebuie sa cunoasca si sa inteleaga computerul de lumini de BMW si nu numai...

 

Poate de data asta e cineva cu o idee ...PLS ..stiti becurile alea care se pun la marsarier si fac beep beep ?,,daca iau un de ala si sparg membrana aia sa nu mai bipaie ..Bc il vede ca si consumator ?

 

Esti de la tzara???

Link to comment
Share on other sites

Da nici eu nu inteleg de ce unii merg ziua cu faza scurta,sunt chiori si nu vad drumul ?

 

 

daca ai avea permis, si ai cunoaste cat de cat noul cod rutier, ai avea si raspuns la intrebarea asta.... :blink:

Unde ai pomenit tu sa mergi cu Faza scurta,ziua in oras ?

 

in oras nu e obligatoriu, afara, da... anyway, get a licence.... :)

Link to comment
Share on other sites

Da nici eu nu inteleg de ce unii merg ziua cu faza scurta,sunt chiori si nu vad drumul ?

 

 

daca ai avea permis, si ai cunoaste cat de cat noul cod rutier, ai avea si raspuns la intrebarea asta.... :blink:

Unde ai pomenit tu sa mergi cu Faza scurta,ziua in oras ?

 

in oras nu e obligatoriu, afara, da... anyway, get a licence.... :)

I've got a licence.

Link to comment
Share on other sites

Si eu tin noaptea proiectoarele de ceata de multe ori aprinse .. nu de mers de "smescheros" ci datorita faptului ca in anumite conditii sunt utile.Mai ales cand e ud pe jos ma ajuta sa vad mai bine pe unde circul si sa mai feresc din gropile care apar peste noapte sau dupa fiecare ploaie si pe care nu le am incadrate in "harta memoriei" .. sau neincadrate inca...:blink:.Mai ales ca e al doi-lea rand de jante pe 17 pe care il am de cand am masina.Primele am reusit sa le fac praf.Cat despre angel eyes sau alte elemente de tuning , zic ca e ok atata vreme cat sunt cu bun gust si se incadreaza ok in caroserie.Spre exemplu eleroane de aluminiu care arata de parca ar fii coada unui elicopter sau alte chestii de genu`.Sincer acuma .. unele dintre masinile ce sunt incadrate la taranisme nici nu mi se par a fii asa.. uneori consider ca se exagereaza.Sper sa nu fii jignit pe nimeni cu afirmatia mea ... Iar in alta oridine de idei banuiesc ca oricum e o chestie de cum priveste fiecare lucrurile.
Link to comment
Share on other sites

Si eu merg noapte cu proiectoarele de ceata insa sunt sigur ca nu deranjeaza pe nimeni. Proiectoarele stock de E39 au o lumina destul de chioara.

 

Foarte deranjanta e lumina xenon aftermarket pusa pe faruri fara lupa care e mult mai puternica decat cea stock si de multe ori, cei care au nici nu se obosesc sa regleze farurile.

 

I've got a licence.

Of course you do :blink:

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

PS: Pot spune ca tot ce e BMW are dreptul sa aibe Angel Eyes, deoarece ei au venit cu ideea...

 

Sunt multe masini la care agel eyesii dau bine poate chiar foarte bine, insa, conform teoriei tale, ce cauta motoare diesel puse pe alte masini dacat pe Peugeot? ...caci na, doat cei de la Peugeot au fost inventatorii motorului diesel...nu?

 

P.S.

Inelele tip Angel Eyes dau un aspect de agresivitate autoturismului ... punandu-i probabil in evidenta farurile care abia asteapta sa te flash-uiasca dandu-te laoparte din fata bolidului...

Link to comment
Share on other sites

PS: Pot spune ca tot ce e BMW are dreptul sa aibe Angel Eyes, deoarece ei au venit cu ideea...

 

Sunt multe masini la care agel eyesii dau bine poate chiar foarte bine, insa, conform teoriei tale, ce cauta motoare diesel puse pe alte masini dacat pe Peugeot? ...caci na, doat cei de la Peugeot au fost inventatorii motorului diesel...nu?

 

P.S.

Inelele tip Angel Eyes dau un aspect de agresivitate autoturismului ... punandu-i probabil in evidenta farurile care abia asteapta sa te flash-uiasca dandu-te laoparte din fata bolidului...

 

incepe sa sune a stirile de la ora 17......

Link to comment
Share on other sites

PS: Pot spune ca tot ce e BMW are dreptul sa aibe Angel Eyes, deoarece ei au venit cu ideea...

 

Sunt multe masini la care agel eyesii dau bine poate chiar foarte bine, insa, conform teoriei tale, ce cauta motoare diesel puse pe alte masini dacat pe Peugeot? ...caci na, doat cei de la Peugeot au fost inventatorii motorului diesel...nu?

 

P.S.

Inelele tip Angel Eyes dau un aspect de agresivitate autoturismului ... punandu-i probabil in evidenta farurile care abia asteapta sa te flash-uiasca dandu-te laoparte din fata bolidului...

Partea cu motoru` diesel e oarecum corecta dupa mine.Dar cea cu flash - bolid ...nu prea o inteleg.Si tind sa cred ca nu sunt chiar asa de greu de cap :blink:

Link to comment
Share on other sites

PS: Pot spune ca tot ce e BMW are dreptul sa aibe Angel Eyes, deoarece ei au venit cu ideea...

 

Sunt multe masini la care agel eyesii dau bine poate chiar foarte bine, insa, conform teoriei tale, ce cauta motoare diesel puse pe alte masini dacat pe Peugeot? ...caci na, doat cei de la Peugeot au fost inventatorii motorului diesel...nu?

 

P.S.

Inelele tip Angel Eyes dau un aspect de agresivitate autoturismului ... punandu-i probabil in evidenta farurile care abia asteapta sa te flash-uiasca dandu-te laoparte din fata bolidului...

Partea cu motoru` diesel e oarecum corecta dupa mine.Dar cea cu flash - bolid ...nu prea o inteleg.Si tind sa cred ca nu sunt chiar asa de greu de cap :blink:

1. Partea cu diesel-ul nu prea e corecta dupa mine! Eu stiam ca Rudolf Diesel a fost inventatorul motorului diesel, chiar daca se spune cum ca nu a fost el primul cu ideea ?!

2. Partea cu aspectul de agresivitate....hmmm...nu am vazut Logan sau Cielo agresiv pana acuma(eu desprea astea vorbeam)....

 

PS: Singurul Logan din fatas caruia m-am dat la o parte a fost unu alb cu niste becuri albastre/rosii flashuind...dar nu avea AE agresive instalate!

Link to comment
Share on other sites

Esti de la tzara???

 

 

Nu inteleg replica asta ///Fii amabil si explica-mi !..:) ...

 

stiti becurile alea care se pun la marsarier si fac beep beep ?,,daca iau un de ala SI SPARG MEBRANA CA SA NU MAI BIPAIE ..........

 

De ce, se apropie impodobirea pomului de craciun? :blink:

 

.........................sorry Teo ..incerc doar sa fiu CIVILIZAT ...

pur si simplu nu am inteles remarca ...100% gratuita !

Edited by myxage
Link to comment
Share on other sites

Sunt multe masini la care agel eyesii dau bine poate chiar foarte bine, insa, conform teoriei tale, ce cauta motoare diesel puse pe alte masini dacat pe Peugeot? ...caci na, doat cei de la Peugeot au fost inventatorii motorului diesel...nu?

Motorul diesel a fost inventat de Rudolf Diesel si datorita marimii si greutatii primelor motoare nu s-au putut folosi la inceput pe masini insa au fost folosite pe submarine, vapoare, un pic mai tarziu pe locomotive si abia apoi masinile au fost motorizate diesel.

 

Aceasta este prima masina cu motor diesel, nicidecum un Peugeot: http://en.wikipedia.org/wiki/Mercedes-Benz_260_D

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Nu-nteleg participantii la trafic ce folosesc proiectoarele de ceata (mai ales in combinatie cu pozitiile)tinand cont ca se sactioneaza cu doua puncte de penalizare si (parca)doua puncte de amenda. De ce se numesc proiectoare de ceata? Daca tine de siguranta (vizibilitate redusa), se foloseste lumina de intalnire.
Link to comment
Share on other sites

Nu-nteleg participantii la trafic ce folosesc proiectoarele de ceata (mai ales in combinatie cu pozitiile)tinand cont ca se sactioneaza cu doua puncte de penalizare si (parca)doua puncte de amenda. De ce se numesc proiectoare de ceata? Daca tine de siguranta (vizibilitate redusa), se foloseste lumina de intalnire.

 

 

cei care au H7 au o lumina f proasta .. ..Uneori e mai bine sa aprinda proiectorul decat sa loveasca un om ....daca sunt reglate bine nu orbesc pe nimeni ..Din pacate la 90 % sunt dereglate .// Nu mai spun de cei care au xenon la proiectoare ..Si eu am vrut sa-mi pun dar m-am razgandit !.. E suficient ca am xenon fara lupa .. :blink:

 

Cat despre sanctiune ..afara chiar se aplica ...Doar in caz de ceata si ploaie e voie sa le folosesti !...Amenda 150 $ //

Edited by myxage
Link to comment
Share on other sites

PS: Pot spune ca tot ce e BMW are dreptul sa aibe Angel Eyes, deoarece ei au venit cu ideea...

 

Sunt multe masini la care agel eyesii dau bine poate chiar foarte bine, insa, conform teoriei tale, ce cauta motoare diesel puse pe alte masini dacat pe Peugeot? ...caci na, doat cei de la Peugeot au fost inventatorii motorului diesel...nu?

 

P.S.

Inelele tip Angel Eyes dau un aspect de agresivitate autoturismului ... punandu-i probabil in evidenta farurile care abia asteapta sa te flash-uiasca dandu-te laoparte din fata bolidului...

Partea cu motoru` diesel e oarecum corecta dupa mine.Dar cea cu flash - bolid ...nu prea o inteleg.Si tind sa cred ca nu sunt chiar asa de greu de cap :)

1. Partea cu diesel-ul nu prea e corecta dupa mine! Eu stiam ca Rudolf Diesel a fost inventatorul motorului diesel, chiar daca se spune cum ca nu a fost el primul cu ideea ?!

2. Partea cu aspectul de agresivitate....hmmm...nu am vazut Logan sau Cielo agresiv pana acuma(eu desprea astea vorbeam)....

 

PS: Singurul Logan din fatas caruia m-am dat la o parte a fost unu alb cu niste becuri albastre/rosii flashuind...dar nu avea AE agresive instalate!

Sorry nu m-am exprimat corect .. nu musai corecta .. deoarece la mometu` ala nici nu m-am gandit cat de corecta sau nu e afirmatia , sa zicem doar ca are un oarecare sens fraza , cat pe cea cu agresivitatea chiar nu am inteles-o .. nu i-am inteles logica. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.