Jump to content

Seria 5 E60, 2003-2009


Christian10

Recommended Posts

Is convins ca in timpul zilei cu soarele pe cer no sa-si dea absolut nimeni seama ca franezi...

Din pacate pt. mine ,se pare ca aici ai avut dreptate

Cu toate ca la franare tuburile ( si cele 8 leduri rosii din laterale ) isi maresc intensitatea ,cu toate astea, in timpul zilei ,pe lumina puternica ,NU sunt deloc eficiente .Seara e ok,dar ziua pe lumina...pas !

Asa ca le-am montat inapoi :pardon:

Problema e ca la mine stau aprinse si pe pozitie, nu doar pe frana ! (la intensitate mai mica ce-i drept).Iar la franare se aprind mai puternic.

Tre' sa vad cum se aprind la altii care au LCI "original" .Din cate inteleg ,becurile alea se aprind doar pe frana,nu si pe pozitie.

Link to comment
Share on other sites

Ca sa pot conecta triplele de LCI pe nonfacelift ,a trebuit sa cumpar si "cablajul" 61120432110 (in poza)

la fiecare stop ,din mufa pleaca un fir foarte lung ,cu un pin la capat

Ce face firul ala ? unde vine legat ? Vine tras in modulul de lumini ? sau e vreo masa ? .Eu l-am lasat liber,neconectat la nimic.Presupun ca are un rol ceva....

Este cel din poza

post-64086-0-34843400-1383129118_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Unde e conectat electric in tripla?

 

Oricum nu are legatura cu problema ta. Tensiunea pe becurile alea cand e pe pozitie, doar LMA-ul o poate opri.

Sau o adaptare electronica in fiecare tripla, pe nivel de tensiune.

Edited by C_o_s_m_i_n
Link to comment
Share on other sites

Si eu as schimba nuca.. E zgariata, probabil de la verigheta proprietarului anterior, care o purta pe mana dreapta.

Daca aveti o sursa buna, as fi si eu interesat..

 

Pe langa asta, as fi interesat sa reconditionez zona neagra din jurul butoanelor de pe volan.. care s-au tocit/decojit putin in timp..

Link to comment
Share on other sites

Si eu am o problema cu vopseaua de pe volan.

Cred ca sotia zgarie cu inelele sau unghiile.

http://finncdn.no/mmo/2013/10/vertical-3/28/1/448/738/21_1662317576_xl.jpg

(volanul meu nu arata asa rau insa am pus poza asta pentru exemplificare)

Cum se poate remedia problema asta?

Link to comment
Share on other sites

km in bord acum 220000, reali nu stiu, cum se poate regenera sau curata, ma gandesc ca nu se poate sa faci treaba asta oriunde.

 

Se poate cumpara unul nou, in primu rand. Asta e durata lor de viata . E consumabil. Asa cum filtrele de polen, aer, ulei etc le pui noi, asa si cu asta. Costa cam 2000euro. Dar e masina premium, ne permitem.

Asa am sa fac eu cand ajung la mesajul ala.

Edited by dorinacke
  • Like 2
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.