Jump to content

318 CI e46


ss_cipri

Recommended Posts

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

chiar ca nu e urata bara... dar nici senzationala nu e. oricum am eu impresia sau la pasajele rotilor nu se imbina bine bara cu caroseria? am impresa din poze ca bara e mai iesita cu 1 cm in afara in ambele parti

 

da ..., am asteptat atat pt. ea, m-am dus bucuros la Criss (cel care a montat-o) si cand am vazut ca e diferenta mi-a cazut fata.

Bara a fost comandata exact pt. modelul meu de bmw, a si scris pe ea coupe 2003 facelift ... vor trebui evazate aripile sa fie la linie

 

Bara nu e urata dar si mie mi se pare ca nu se pupa bine cu aripile...stiu pe cineva cu kit Lumma care s-a chinuit mult si bine sa iasa la linie...oricum, daca tot ai pus bara aia, schimba jantele, macar ceva pe 17! :twoup:

 

o sa pun pe 18, Ruff Racing, luna viitoare o sa merg in Ungaria

 

 

va e rusine sa ii spuneti ca e URATA bara? sa nu te superi cipi, e dpar parerea mea...

 

da-mi link te rog, sa vad masina ta

 

 

coolblonda iti dau dreptate, scuzati cacofonia "daca kit de m nu e, nimic nu e", asta e moto-ul aici pe forum :twoup:

 

Rog un admin sa stearga posturile de offtopic din acest thread. Multumesc

Edited by ss_cipri
Link to comment
Share on other sites

eu am 2 masini (banale) si intamplator foarte curand si un E46 coupe. nu ai ce sa vezi tu la ele, sunt stock si asa vor ramane (inclusiv coupe-ul dupa ce il achit).

nu ti-am spus eu nimic de kit de M dar sa zicem ca, dupa parerile si gusturile mele, decat ce ai pus tu pe masina ar fi fost mai ok lasata stock. e mult prea rotunjita si 'agresiva' bara aia. o vad aratand ok pe ceva gen celica modelul vechi. eu doar am fost surprins ca ti-au admirat-o ceilalti, am avut de multe ori senzatia ca ne potrivim foarte bine la gusturi majoritatea de pe forumul asta. daca tie-ti place tu sa fi sanatos...

Link to comment
Share on other sites

nu inteleg care-i faza! poti sa impui tu un gust omului? eu sunt taranca! asta este! nu toti avem gusturi fine!

 

pentru cine le definesti?

 

le defineste pentru cei care nu stiu ce gusturi ai tu.

no offence dar cand lauzi pana la cer masinile alea (chit ca au fost/sunt ale fostului/actualului amic) si te mandresti ca sunt frumoase :twoup: - desi sunt niste TZARANISME pe fata, este clar ca parerea ta legata de aspectul unui BMW nu poate fi luata in seama. gusturile tale sunt alterate. e ca si cum ai intreba un manelist pur sange care sunt diferentele intre simfonia a 2-a si a 3-a ale lui Beeethoven. si culmea el si emite o parere :twoup:

 

sper ca acum iti este clar de ce colegul Bobo a pus acele poze si a facut acele afirmatii.

 

si termina cu tampenia cum ca pe acest forum este acceptat ca frumos doar kit-ul de M. sunt si altele admirate si acceptate. insa exista o line foarte subtire intre frumos si kitch. o line pe care tu, cel putin, nu o sesizezi.

 

ss_cipri: va trebui neaparat sa umblii la pasajele rotilor. altfel bara aia va arata aiurea.

Edited by c0sta
Link to comment
Share on other sites

nu inteleg care-i faza! poti sa impui tu un gust omului? eu sunt taranca! asta este! nu toti avem gusturi fine!

 

pentru cine le definesti?

 

le defineste pentru cei care nu stiu ce gusturi ai tu.

no offence dar cand lauzi pana la cer masinile alea (chit ca au fost/sunt ale fostului/actualului amic) si te mandresti ca sunt frumoase :twoup: - desi sunt niste TZARANISME pe fata, este clar ca parerea ta legata de aspectul unui BMW nu poate fi luata in seama. gusturile tale sunt alterate. e ca si cum ai intreba un manelist pur sange care sunt diferentele intre simfonia a 2-a si a 3-a ale lui Beeethoven. si culmea el si emite o parere :twoup:

 

sper ca acum iti este clar de ce colegul Bobo a pus acele poze si a facut acele afirmatii.

 

si termina cu tampenia cum ca pe acest forum este acceptat ca frumos doar kit-ul de M. sunt si altele admirate si acceptate. insa exista o line foarte subtire intre frumos si kitch. o line pe care tu, cel putin, nu o sesizezi.

 

ss_cipri: va trebui neaparat sa umblii la pasajele rotilor. altfel bara aia va arata aiurea.

 

din cate stiu eu, asa taranca cum sunt, gusturile nu se discuta. e treaba mea ce masini laud si mai exact e treaba mea ce gusturi am. nu stiu in ce calitate imi spui tu ca am gusturi alterate!?! tu sau altii..... nu-mi aduc aminte sa fi jignit pe cineva pe aici sau sa fac comentarii vis a vis de gusturile oamenilor. spui daca iti place sau nu! poti sa o faci si fara jigniri! dar pentru asta trebuie sa gandesti! e greu nu?

Link to comment
Share on other sites

Asta venind de la cineva care lauda masinile astea :twoup: .

 

nu inteleg care-i faza! poti sa impui tu un gust omului? eu sunt taranca! asta este! nu toti avem gusturi fine!

 

sa imi fie cu iertare insa nu te-am jignit deloc. am subliniat afirmatia ta. si daca nu iti convine, atunci nu mai fa asemenea afirmatii si in plus nu mai fa afirmatii legate de frumusetea acelor 3ere mutilate de cunostiintele tale

 

daca si asta http://img229.imageshack.us/img229/4945/momo007im9.th.jpg inseamna bun gust.... este clar

 

am subliniat ca un om cu gusturile tale nu poate fi luat in considerare cand emite o parere despre masina altuia. in ce calitate afirm asta? in calitate de persoana fizica. nu iti convine da-ma in judecata. iti stau la dispozitie cu datele mele personale.

 

iar daca e vorba de jigniri, cum sa iau afirmatia ta :

din cate stiu eu, asa taranca cum sunt, gusturile nu se discuta. e treaba mea ce masini laud si mai exact e treaba mea ce gusturi am. nu stiu in ce calitate imi spui tu ca am gusturi alterate!?! tu sau altii..... nu-mi aduc aminte sa fi jignit pe cineva pe aici sau sa fac comentarii vis a vis de gusturile oamenilor. spui daca iti place sau nu! poti sa o faci si fara jigniri! dar pentru asta trebuie sa gandesti! e greu nu?

sa o iau ca o subtilitate spusa din inertie?

 

si da din pacate ai dreptate, nu poti schimba gustul omului. insa poti face ceva ca sa isi schimbe el gustul :twoup:

 

cu asta am incheiat discutia cu tine pe acest topic. vrei sa vb in continuare foloseste cu incredere PM-ul

Edited by c0sta
Link to comment
Share on other sites

asta-i ca in reclama aia la Cava d'oro. ... stiti fraza de final nu?

 

scuze de offtopic da nu ma pot abtine cand vad asemenea monstruozitati...

ai dorit doar discutii pe pm. am crezut ca am terminat acolo, dar vad ca nu te poti abtine! observ ca ai probleme mari......care sunt sigura ca nu se mai pot rezolva! imi pare rau pentru tine

Link to comment
Share on other sites

offtopic: avand in vedere ca vin de la tine aceste afirmatii, nu pot decat sa fiu magulit. merci de complimente :twoup:

 

l.e. eu zic sa ne lasi si sa te duci pe 4tuning.ro ala este un forum de "calibrul tau". merci de intelegere blondo

Edited by c0sta
Link to comment
Share on other sites

Orice alte comentarii sunt inutile. Nu inseamna ca daca mie nu-mi place ceva este neaparat urat. Ar fi bine sa renuntati la atacarea persoanei ale carei gusturi difera de cele ale voastre.

Observatia este valabila in special pentru tine, @c0sta.

 

In ceea ce priveste gusturile cred ca singurul lucru valabil este " Nu-i frumos ce-ti place tie, e frumos ce-mi place mie !"

Link to comment
Share on other sites

nu era vorba de ce imi place mie. era vorba de decenta si prost gust. si eu nu am atacat persoana... ci masinile.

nu de alta dar nu as vrea sa vad ca ss_cipri isi pune un kit exterior de genul celor exemplificate de bobo

oricum i-am cerut scuze blondei daca s-a simtit jignita. a fost fara intentie. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

nu era vorba de ce imi place mie. era vorba de decenta si prost gust. si eu nu am atacat persoana... ci masinile.

nu de alta dar nu as vrea sa vad ca ss_cipri isi pune un kit exterior de genul celor exemplificate de bobo

oricum i-am cerut scuze blondei daca s-a simtit jignita. a fost fara intentie. :twoup:

 

in primul rand, masinile acelea postate de voi aici sunt acum ale unor baieti care mai intra si ei pe forumul asta. (sunt poze de acum 1 an si ceva). numerele de inmatriculare de la masinile acelea sunt pe alte masini acum. trebuia sa faceti poze la masini acum si sa le puneti la taranisme daca nu va plac, nu aici ca sa ma atacati pe mine. si pentru voi asa....... intrati pe site la momoitaly. de acolo sunt luate accesorii, jante ....etc la masinile postate de voi aici. de la taranii de la MOMO.

si cu asta am incheiat discutia.

Link to comment
Share on other sites

Nici mie nu imi place masina, dar nu mie trebuie sa-mi placa...Si il citez pe @BoBo "s-a mai pus cruce unui BMW"...

Dupa parerea mea daca vrei sa faci treaba calumea du masina la AC Schnitzer in Germania sau la Hamman si ai masina tunata profesional si complet, nu doar un spoiler, eu personal asa as face daca as vrea o masina custom.

PAREREA MEA!!! Ca sa nu mai isc alte dispute!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.