Jump to content

cine ii din cluj?


poope

Recommended Posts

pai dupa ce am dat tura de rigoare "varianta manastur zorilor" l-am dus acasa....

 

 

 

eu am mers dupa prietena mea cu el in masina plin de cabluri si zicea ca nu trage. o god. n u stiu cine zicea ca au debitmetru de test acolo si am intrebat si nu a a vut. ce zici de raspunsu care mi la dat? sa curat galeria de admisie si mai vedem dupa? c um fuge masinuta ta? te lasa prin scaunesa nu prea? cat ai dat pe ea?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ma :blink: sti cum tre sa iei discutia repsectiva.. el nu are masina.. la el toate masinile sunt la fel... pai cand o zis sa curete... galeria de admisie.. probabil ca o vrut sa curete de anumite depuneri... poate uleioase ce ai tu pe acolo.. si sa demonteze debitmetru si sa il curete cu sprei degresant.... si sa monteze tot la loc si sa vada daca se vede imbunatatire ... nu putea sa zica.. ma dau cu spreiu de 3 ori pe debitmetru si iti iau 50 ron in plus.. a formulat in stil reprezentanta "curat galeria de admisie".... si conteaza foarte mult si ce clienti a avut inainte :)... ma.. nu are rost sa-l scuz eu.. eu l-am simtit pe pielea mea.. si asa cum ai patit tu... si si cand era bine dispus :) si m-am bucurat ca i-am dat doar 70 ron...la MB...
Link to comment
Share on other sites

ma :blink: sti cum tre sa iei discutia repsectiva.. el nu are masina.. la el toate masinile sunt la fel... pai cand o zis sa curete... galeria de admisie.. probabil ca o vrut sa curete de anumite depuneri... poate uleioase ce ai tu pe acolo.. si sa demonteze debitmetru si sa il curete cu sprei degresant.... si sa monteze tot la loc si sa vada daca se vede imbunatatire ... nu putea sa zica.. ma dau cu spreiu de 3 ori pe debitmetru si iti iau 50 ron in plus.. a formulat in stil reprezentanta "curat galeria de admisie".... si conteaza foarte mult si ce clienti a avut inainte :)... ma.. nu are rost sa-l scuz eu.. eu l-am simtit pe pielea mea.. si asa cum ai patit tu... si si cand era bine dispus :) si m-am bucurat ca i-am dat doar 70 ron...la MB...

 

 

 

e suparator tare sincer. nui nici un stres cu omu. am tercut peste asta sincer. o sa curat weekendu asta cateceva pe acolo. as curata val;va de vacum de la turbina daca as putea sa vad poate nu merge nici aia cum treebe. o s curat si debitmetru iara dar am curata cu contact spray valvoline dar vreau sa curat acuma cu wd 40 sa vadcum e si cu ala. nu puteau face si astia fara debitmetru ? o s iau bani si o s iau unu si de nui de acolo asa il arunc de praf il fac. auzi la tineu nu are filtru de aer o chestie pest eel asa ca o protectie? oare daca dau aia jos ce se intampla? si ce parere ai tu desptre curatarea mecanici ka turbina adika chestia aia care deschidee vanele sau asa ceva? este o chestie aqctionata de vacum. aia se mai blpocheaza sau asa ceva. ca era ciudat ca nu era nci presiune mare la turbina

Link to comment
Share on other sites

ai gasit pe cineva cu 320d?sa faci o comparatie?da ca mai e valabil te pot ajuta.

 

 

salut omule. in sfarsit cineva. normal ca nu am gasit pe nimeni. ti se pare ca as fi gasit ope cineva? ai un tel sau ceva? sa ne vedem azi? ca azi plec acasa...

Link to comment
Share on other sites

ai gasit pe cineva cu 320d?sa faci o comparatie?da ca mai e valabil te pot ajuta.

 

 

salut omule. in sfarsit cineva. normal ca nu am gasit pe nimeni. ti se pare ca as fi gasit ope cineva? ai un tel sau ceva? sa ne vedem azi? ca azi plec acasa...

0744785133

Link to comment
Share on other sites

99% e debitmetrul.Fa-i un test la bmw ca numai arunci mai multi bani pe teste aiurea.Dc ei zic ca e debitmebtrul eventual poti sa-l cumperi mai ieftin de la magazin(e facut de bosch),deci poti sa-l iei de la proton(cluj),eventual sa-l schimbi la ei.

 

 

 

salut. asa ma gandeam si eu ca e debitmetru. o sa il iau din cj undeva de la bosch si o sal il schimb la bmw. auzi undei proton>? am de vazut cate pretu acolo si cat e la automertz ca am fost la mipa in marasti e vreo 6 mil. num aca nu sunt bani..... tre s iau imprumut

Link to comment
Share on other sites

99% e debitmetrul.Fa-i un test la bmw ca numai arunci mai multi bani pe teste aiurea.Dc ei zic ca e debitmebtrul eventual poti sa-l cumperi mai ieftin de la magazin(e facut de bosch),deci poti sa-l iei de la proton(cluj),eventual sa-l schimbi la ei.

 

 

 

salut. asa ma gandeam si eu ca e debitmetru. o sa il iau din cj undeva de la bosch si o sal il schimb la bmw. auzi undei proton>? am de vazut cate pretu acolo si cat e la automertz ca am fost la mipa in marasti e vreo 6 mil. num aca nu sunt bani..... tre s iau imprumut

 

Proton e pe Calea Turzii 134 ( sper sa nu gresesc numarul), unde a fost reprezentanta Skoda mai demult.

Link to comment
Share on other sites

dc il cumperi de altundeva decat de la bmw nu are rost sa-l mai montezi la bmw..nu iti dau garantie sau ceva de genu asta.dc vrei te ajut eu sa-l montezi si dc vrei iti si caut la un pret bun,da-mi numai datele masinii..problema e ca asta va fi dupa 3 ianuarie pana atunci e inchis la importator
Link to comment
Share on other sites

dc il cumperi de altundeva decat de la bmw nu are rost sa-l mai montezi la bmw..nu iti dau garantie sau ceva de genu asta.dc vrei te ajut eu sa-l montezi si dc vrei iti si caut la un pret bun,da-mi numai datele masinii..problema e ca asta va fi dupa 3 ianuarie pana atunci e inchis la importator

 

 

 

ok pai atunci osa vb dupa 3 ianuareie ok? ca acuma nu mai are rost ca no sarbatori

Link to comment
Share on other sites

Salutare!

 

Tot din Cluj sunt si eu.... am o rugaminte: unde anume il pot gasi pe tipul despre care ati tot vorbit? cel cu testerul de pe Cimpului?? O adresa? Un numar de telefon? Vreau si eu sa-mi duc masina la tester...... (exclus AutoTransilvania!)

 

Mersi mult

Link to comment
Share on other sites

Tot din Cluj sunt si eu.... am o rugaminte: unde anume il pot gasi pe tipul despre care ati tot vorbit? cel cu testerul de pe Cimpului?? O adresa? Un numar de telefon? Vreau si eu sa-mi duc masina la tester...... (exclus AutoTransilvania!)

 

Mersi mult

 

 

e pe campului mai. cum e sensu girator cum cobori de pe varianta zorilor faci sensu si o iei la stanganu mergi inainte spre big in manastur si nu o iei nici spre dreapta spre kaufland. faci la stanga si mergi tot inainte pana se despart 2 stradute no si acolo pe stanga e. intro curte la ceva numar 150 sau asa ceva. e un tip slabut. si mie mi la recomandat cineva de pe forum. bafta

Link to comment
Share on other sites

e pe campului mai. cum e sensu girator cum cobori de pe varianta zorilor faci sensu si o iei la stanganu mergi inainte spre big in manastur si nu o iei nici spre dreapta spre kaufland. faci la stanga si mergi tot inainte pana se despart 2 stradute no si acolo pe stanga e. intro curte la ceva numar 150 sau asa ceva. e un tip slabut. si mie mi la recomandat cineva de pe forum. bafta

 

 

Mersi mult! :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
poope tu erai pe podu de pe calea manastur ? astazi pe la ...ora 13 ? veneai dispre floresti ?... e46 gri.. numere de italia.. am presupus ca tu ai fost

 

ahahhahhahaha.....nu man...eu nu mai am numere de italia de 2 luni deja si masina mea nu e gri ci e albastra......deci nu am fost eu dar am fost azi prin oras si mai ales pe la poli pe acolo da mam uitat dupoa masina ta si nu am vazut-o ...... azi a fost gheata pe strada si m-am dat un pic cu masina..super tare

 

Te pot ajuta eu cu debitmetrul daca nu ai rezolvat deja problema. Ai PM cu alternativa.

 

 

am citit mesaju tau....man merci de ajutor...o sa incecrc sa trec desi eu banuiesc ca nu e de la debitmetru ca de mers merge ok masina....trage si ajunge la viteze mari dar mi se pare ca intra tarziu turbina...si este fie de la electrovalva care deschide turbina fie ceva nu e in regula in sistemul de vacuum....este ceva pompa de vacum>?? s-ar putea ca aia sa nu mearga calumea?? tind sa cred ca de acolo este prblema de pe undeva..............

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.