Jump to content

E92!STERGATOARELE DE PARBRIZ SE SIMT IN PEDALA DE FRINA


Recommended Posts

Am fost atent si ieri si azi. E ca o vibratie pe care o simt cind ajunge stergatorul la capatul superior al cursei. Dar nu numai in pedale de frana, ci si in foot rest-ul din stanga. Cred ca vibreaza toata structura aia dintre habitaclu si motor dar repet numai cand stergatorul se intoarce.

Daca nu imi atrageai atentia nu o sesizam, asa, ca am fost foarte atent, am observat-o.

Nu e totusi ceva ingrozitor. Poate ne vedem odata si comparam.

Intreb in ianuarie ca vreau sa-i fac o revizie la Niedarlasung Munchen Nord si revin cu explicatii probabil pertinente.

Salut,

In primul rind imi pare rau ca am declansat o mini isterie cu problema asta.Merci ca ai fost atent.Intr-adevar, vibratia, socul se simte cind se intoarce stergatorul pentru ca atunci isi schimba brusc sensul miscarii si provoaca acel soc.Nu e groaznic insa nu vreau sa se simta.Poate sunt eu prea pretentios, am avut asteptari prea mari de la masina.Cert este ca la nici o alta masina nu am intilnit aceasta problema.Sper totusi sa rezolv pina faci revizia, daca nu astept cu interes orice informatie.Ref intilnire, oricind mai putin in zilele astea 24-25.dec. :blink:

Link to comment
Share on other sites

pe mine altceva ma enerveaza ingrozitor. Gurtel bringer-ul pentru centura nu se retrage intotdeauna, mai ales acum de cand e mai frig. Ramane acolo langa umarul meu, si dupa ce bag centura in catarama. Isi revine dupa ce ii mai fac cateva manevre cu usa si centura...Cred ca am sa-i scot siguranta. Cel de la pasager nu mi-a facut decat odata figuri. Asta al meu, face de o saptamana incoace in fiecare zi cate una...Cred ca am sa-l schimb la Munchen.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Am scris un mail la fabrica si astept un raspuns oficial.

 

 

Ceva noutati?

 

Ce au raspuns cei de la fabrica?

Nimic, le-am retransmis mailul, am primit un raspuns politicos "We have forwarded AGAIN your complaint to the relevant department for assessment.Thank you."Eu cred si sper ca problema le era cunoscuta dinainte de a le-o semnala eu si incearca sa remedieze posibila greseala de proiectare.Probabil ca asta dureaza.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nimic, le-am retransmis mailul, am primit un raspuns politicos "We have forwarded AGAIN your complaint to the relevant department for assessment.Thank you."Eu cred si sper ca problema le era cunoscuta dinainte de a le-o semnala eu si incearca sa remedieze posibila greseala de proiectare.Probabil ca asta dureaza.

 

 

ai primit ceva raspuns?

 

si la E93 se simte in pedala de frana...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.