Jump to content

Intrebare prosteasca ... Este posibil sa nu se rabateze bancheta spate ?


hoinar

Recommended Posts

E ceva ...ciudat cel putin ...este posibil ca rabatarea banchetei sa fie optionala ?

Am vazut intr-un manual de de 325 xi ca ar trebui sa fie un soi de manere in portbagaj dar eu sincer nu le-am gasit...

 

Multam fain,

Link to comment
Share on other sites

Se vede ca sunt incepator in ale pisicilor ....brrr, mrrr, grrrr, am scaune incalzite trapa si xenoane si nu am bancheta spate rabatabila :blink:

Si se poate face ceva in sensul asta adica ...nu stiu ...gasi o alta bancheta ?

Am facut un soi de yoga cu masina cand a trebuit sa bag un calorifer luat pentru ai mei ....

Link to comment
Share on other sites

Sa stii ca sunt si dezavantaje :blink: . De la fantasticele noastre drumuri, a mea a inceput sa scartaie. A trebuit sa lipesc bucatele mici de cauciuc care sa amortizeze frecarea dintre cele doua parti ale banchetei.

 

Asta inseamna ca daca gasesc cumva sa ii schimb interiorul cu unul de piele va trebui sa gasesc unul tot cu bacheta nerabatabila ....?

 

Sincer nu stiu exact care e modalitatea de prindere a banchetei nerabatabile. Daca sistemul e acelasi (adica se prinde in clemele din partea de sus si nu e cumva sudata de panoul de metal), poti pune una rabatabila, la care insa nu va functiona sistemul de "release" - adica n-o s-o poti rabata din portbagaj fara modificari.

Totul depinde de sistemul de prindere...

Link to comment
Share on other sites

E ceva ...ciudat cel putin ...este posibil ca rabatarea banchetei sa fie optionala ?

Am vazut intr-un manual de de 325 xi ca ar trebui sa fie un soi de manere in portbagaj dar eu sincer nu le-am gasit...

 

Multam fain,

te-ai uitat este tot, ai tras de toate manetele de pe acolo ?

eu la a mea am descoperit din greseala de unde se rabateaza, tot tragand de tot ce gaseam in portbagaj.

poate sa atasezi o poza cu interiorul portbagajului si ne dam mai usor cu parerea.

Link to comment
Share on other sites

??? nu este pentru ca a fost Într-un pachet de opÞionale atâta tot.

 

 

Nici eu nu am..si nu am nici pt schi,iar cand mi-am tras subwoofer ,m-am trezit in situatia de taia din panoul ala de tabla pt ca nu se auzea absolut nimic cand inchideai portbagajul..cand il deschideai rasuna cartierul si cand il inchideai baraia foarte putin numarul care este prins cu holsuruburi si atat,in schimb cand am mutat subwooferul in vectra baraiau :bara fata ,bara spate ,bord ,usita de la rezervor benzina si bancheta rabatabila scartaia mai tare ca niciodata... :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

te anunt cu parere de rau ca nu are legatura cu motorizarea ta puternica acea optiune. de putin timp sunt posesorul unui 318d 116cp (2004) si cand mi-a ajuns masina din germania a trebuit sa plec la drum lung cu ea si am ramas dezamagit cand am descoperit ca bancheta spate nu mi se rabateaza/fractioneaza deloc, nu am cotiera (deci nu se rabateaza nici aia - deci fara suport de ski), si intre compartimentul pasagerilor si portbagaj e numai tabla masiva.

in concluzie e o optiune la bmw indiferent de motorizare. poate in viitor voi desface acea tabla (daca voi putea) si voi face rost de ceva bancheta rabatabila si fractionabila de la dezmembrari.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.