Jump to content

oscileaza relantiul


Recommended Posts

Daca e benzinar am patit-o eu acum 6-7 luni , am pus premium 95 de la petrom si a inceput exact cum zici tu. Am oprit-o , m-am panicat , crezusem ca mi-a bagat ala motorina, n-am luat nici bonul , am verificat pe camerele de supraveghere ale peco-ului ,si la final m-am linistit : benzina proasta. ma gandisem sa o scot dar cum ? I-am dat roata , m-am bagat pe sub ea si m-am hotarat : Am luat-o la plimbare (in mers nu facea figuri) pana am consumat benzina (vreo 30 l ). Am alimentat cu 99+ tot de la petrom si de atunci e ok. Cand nu gasesc 99+ mai bag de 95 pana aduce 99+ ( doar petrom e in oras la noi si inca vreo 3-4 noname de unde nu ma incumet sa bag) .De cate ori bag de 95 merge prost , mai ales la ralanti.
Link to comment
Share on other sites

:blink: Va multumesc pentru ............NIMIC.....,in loc sa ma ajutati ......dar nu conteaza,nimeni nu sa nascut invatat!

 

Bine, acuma serios. Ca se gasesti ajutor aici ar fi util sa dai mai multe detalii despre masina despre care este vorba. Mai ales motorizare.

Poate sa fie debitmetru, sonda lambda (daca ai, masini vechi nu au) sau ceva mai simplu gen fisa, capac delcou, rotor, bujii vechi. Bineinteles daca ai motor pe motorina este alte treaba.

 

Mai bine asa? :) si scuze ca am facut un pic de misto. Insa, consider ca nu a meritat supararea.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.