Jump to content

Taranism sau nu?


alexrosiu

Logo-uri M in bandouri  

59 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Insa nu e misto sa pui M-uri pe masina pentru ca masina nu este un M, este un BMW normal.

Si cu emblemele M puse din fabrica ce e? :blink:

O emblema de M pusa din fabrica indica un adevarat M deci e cu totul altceva.

 

Nefiind un M, ce rost ar avea emblemele?

 

Nu cred ca frumusetea unui BMW tine de multe embleme ///M puse peste tot.

Link to comment
Share on other sites

Relaxati-va, nu-i nevoie sa va razboiti voi. Rosiu, cantareste si alege.

Nu se cearta nimeni. :blink:

 

@all: Conteaza sa ii placa proprietarului, el e cel care baga bani...in general gusturile sunt diferite...

Daca ar fi asa n-ar exista un topic de Taranisme pe acest forum.

 

Din moment ce Alex Rosiu ne cere parerea este normal sa discutam.

Link to comment
Share on other sites

am votat nu

nu stiu cat de bine or sa arate pe masina, dar daca nu aveai pachet m complet si original ar fi fost taranism,

///m este ok (nu e vorba de m3)

sustin punctul de vedere al lui @cat

acum 50-50...sa vedem ce iese...

Edited by armin
Link to comment
Share on other sites

1. Masina chiar este ///M.

\

 

Masina in cauza este un diesel :)

Da, da, stiu, iar incepem cu aberatia asta, daca e diesel, ar trebui sa traga plugul pe camp :blink: :) Cineva sa le zica idiotilor de la bmw c-au pus din greseala pachet M pe un DIESEL :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

1. Masina chiar este ///M.

\

 

Masina in cauza este un diesel :)

Da, da, stiu, iar incepem cu aberatia asta, daca e diesel, ar trebui sa traga plugul pe camp :blink: :) Cineva sa le zica idiotilor de la bmw c-au pus din greseala pachet M pe un DIESEL :) :) :)

 

Pachetul M nu intra in aceeasi oala cu emblema ///M.

 

Primul este o imbunatatire estetica, a doua intra la M wannabe adica un fel de kitsch.

Link to comment
Share on other sites

Da, da, stiu, iar incepem cu aberatia asta, daca e diesel, ar trebui sa traga plugul pe camp :blink: :) Cineva sa le zica idiotilor de la bmw c-au pus din greseala pachet M pe un DIESEL :) :) :)

 

Pachetul M este ceva care incanta ochiul, atat.

Masina nu are vreo legatura cu un M, incepand de la motor, suspensie, frane, etc.

Dupa mine daca este diesel trebuie sa aiba un mic logo pe spate, 320d si atat. :)

Link to comment
Share on other sites

hmm

un pachet M poate presupune si M sport suspension : elemente de suspensie si implicit directie

 

 

Ma rog, poate avea suspensie sport.Tot diesel ramane si tot 320d trebuie sa aiba drept logo.

Nu inteleg cat poate conta o emblema pe masina.Poate daca vrei sa impresionezi copiii de pe marginea drumului.Eu la toate masinile pe care le-am comandat am cerut ca optiune eliminarea emblemei cu motorizarea.

Ce sens are sa am o masina pom de Craciun, embleme M, M3 si ea este 316i ma alearga ultima Honda ruginita.

Edited by Bavaria
Link to comment
Share on other sites

nu mi se pare taranie...

daca e sa catalogam drept taranie toate replicile de jante M cu logo-ul aferent montate pe orice bmw, unde am ajunge?

Exact la asta ma gandeam si eu :blink:

 

Edit: Parerea mea, e un scris ca sa ii zic asa, daca masina arata bine ... Taranie poate fi un eleron gen "prea furios" pe o dacie sau bari de cielo pe dacie sau eu stiu ce ditamai burlan pe un tico gpl.... Sau o emblema ///M pe dacie sau pe orice alta masina care nu e bmw, asta da , e taranie.

Link to comment
Share on other sites

nu mi se pare taranie...

daca e sa catalogam drept taranie toate replicile de jante M cu logo-ul aferent montate pe orice bmw, unde am ajunge?

 

 

am jante pe masina (320d E46) deci fac parte din categoria :) tarani ?!?!? :)

 

nu am si n-as pune alte M pe masina ...... sorry :blink: :)

Link to comment
Share on other sites

Datele problemei:

 

Se da un E46 320d cu M-Sportpaket II integral, exterior / interior, montat din fabrica.

Fie un set de logo-uri "///M" OEM provenite de pe E36, precum cele din poza atasata. Aceste logo-uri erau amplasate in bandou la E36-le cu pricina.

 

Sa se determine daca este un taranism montarea acestor logo-uri pe bandourile masinii date (pe bucata de pe aripa fata sau usa fata).

 

Astept cu interes rezolvarile voastre. :blink:

Daca ar fi bandoul cu locas unde sa vina logo-urile astea puse, ar fi mai ok...asa se lipesc direct peste si or sa fie proeminente....cum sunt ornamentele alea de se pun la colturile barilor de protectie cum am mai vazut pe la solenze si cielo mai ales.

Asa, in locasul lui s-ar "scufunda" in linia masinii...

Nu mi se pare taranism, dar pur si simplu nu cred ca ar arata prea bine. am votat da.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.