Jump to content

sunet cand apas pe acceleratie


Recommended Posts

Nu trebuia sa te intorci :blink:

 

nici macar pe partea cealalta :) .... trebuia acum sa dorm bustean

 

nu serios: cand ma gandesc ca fiecare km de Bucuresti, de Zamora sau de DN1 a facut praf articulatiile alea, de ce am avut, ma, bani sa pun benzina??? de ce am avut, ma, bani sa platesc taxe drum, roivignete, impozite, taloane, permise, taxe speciale, penalizari de intarziere, amenzi, preschimbari si numere preferentiale??? si mi-au mai si ramas, ca sa platesc, ma, reparatii...

Link to comment
Share on other sites

sunetul spus de tine este dat un ulei necorespunzator sau un filtru de ulei infundat. La un E46 aceeasi motorizare s-a pus un ulei neoriginal, la un service in Austria, zgomotul fiind de genul unui plastic care vibreaza. M-am intors inapoi cu masina si au pus ulei luat de la reprezentanta BMW, pe cheltuiala lor, la insistenta mea ca uleiul este cauza. Ca sa imi arate ca sunt baieti buni, au schimbat si filtrul de ulei. Zgomotul a disparut.
Link to comment
Share on other sites

@Apple, merci, cand voi vorbi din nou azi, ii voi spune sefului de atelier.

Deja au comandat brate, bucse in Germania, o sa mai stea masina la ei vreo sapt -10 zile, pana vin, e tot timpul.

Pana acum aceste piese costa cam 2300 roni.

Cand au schimbat uleiul cei de la Dormag trebuiau, cf cererii si programarii, sa schimbe si filtre, dar au zis ca nu mai au, sa mergem sa cumparam, puteau zice din timp, dar noo; au manjit si motorul cu ulei..., ceea ce nu s-a intamplat la Filaret.

Link to comment
Share on other sites

@Apple, merci, cand voi vorbi din nou azi, ii voi spune sefului de atelier.

Deja au comandat brate, bucse in Germania, o sa mai stea masina la ei vreo sapt -10 zile, pana vin, e tot timpul.

Pana acum aceste piese costa cam 2300 roni.

Cand au schimbat uleiul cei de la Dormag trebuiau, cf cererii si programarii, sa schimbe si filtre, dar au zis ca nu mai au, sa mergem sa cumparam, puteau zice din timp, dar noo; au manjit si motorul cu ulei..., ceea ce nu s-a intamplat la Filaret.

Deci sa inteleg ca filtrul de ulei nu a fost schimbat... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Deci sa inteleg ca filtrul de ulei nu a fost schimbat... :blink:

 

 

deci asta sa intelegi, ca asta si e :)

nu a mai fost timp de alergatura pt completarea oil-service-ului si a asa zisului inspection facut de Dormag, iar masina nu s-a paradit in ultimele luni, nu avea cum pt ca aproape nu a circulat, cred ca unul cu experienta de mecanic isi da imediat seama ca machina e varza, aia nu au zis nimic, iar mie sambata trecuta pe asfalt uscat mi-au fugit rotile si mi s-a slabit volanul pt 2 secunde oribile... poftim!

Link to comment
Share on other sites

mi-e rusine, acelasi tip de sunet l-am auzit pe clio, mai puternic, mai usor de distins, tot asa la apasarea acceleratiei in mers, probabil ca este un sunet normal...

masina e gata, maine recuperez, pana acum totul okay cu MHS Motors

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.