Jump to content

m3 E92 - consumul real ?


b.husky13

Recommended Posts

Am doua M-uri , asta este un fapt real! Care e problema voastra?

 

Imi pare rau ca ma "laud" pe acest forum cu M-urile mele, totusi este un forum BMW ( ca un fapt divers , poate ca am am inca doua masini care insa nu sunt BMW-uri asa ca nu isi au locul aici pe acest forum) , ca va impartasesc si voua din problemele sau experienta de e conduce un M , ca incerc sa le compar tot timpul si sa postez aici ceea ce constat pe propria piele, nu din auzite, sau din spusele oamenilor care nu condus niciodata un M!

 

Imi pare sincer rau ca am "dezvaluit" pe acest forum ca mai am achizitionat un M6 ( "prietenii " mei, fostii moderatori poate va amintiti ca topicul cu M6-ele meu a stat luni bune pe sectiunea administrativa nestiind daca sa il pun pe public) ....se vede treaba ca am gresit....

 

Nu va inteleg deloc, insa , probabil, ca nici nu am ce intelege, si asta este trist..... :blink:

Edited by Theo
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 215
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am doua M-uri ,

 

 

Roaga si tu administratorul sa iti schimbe nick-ul din Theo in "am doua M-uri", de fapt asta iti este supararea. :blink:

Nu mai fii asa invidios.......lasa ca poate iti trece!

 

Mã , ne laºi dracu cu AM 2 M-URI ? Unul din ele este o ruinã fãcutã din bucãÞi , E46-le , ce tot Îl lauzi atât.

Vai, vai , ce sigur esti pe tine!

 

Spre informarea ta, M3-ul nu are nici macar 100 000 km! Stii proverbul cu vulpea....

Link to comment
Share on other sites

Nu mai fii asa invidios.......lasa ca poate iti trece!

 

 

Pacat ca ai impresia asta, inseamna ca tu chiar nu realizezi cat de penibil esti.

 

Ce sa iti mai zic, nu sunt invidios pe tine desi asta este parerea ta, imi place doar sa comentez cand vad aroganti care nu isi mai vad capul de fite. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Noi astia "saraci" cu masini sub 50.000e putem posta ?

Nu am zis ca daca o persona deschide un topic despre o masina de 100.000 Euro , tu care detii una sub 100.000 nu trebuie sa postezi.DOAr ca nu trebuie sa-l ataci ! CE daka are 2- M-uri bravo lui -sa descurcat in viatza si pentru asta trebuie felicitat !

Link to comment
Share on other sites

Theo - cum e sa ai doua M-uri ? cu unul te dai in timpul saptamanii si cu celalalt te dai doar duminca.. sau cum ?

http://www.funnyforumpics.com/forums/This-Thread-Delivers/1/ike_where_this_thread_is_going-vi.jpg

Asta cam asa este ,de la consumul bmw-ului m3 E92 am ajuns sa ne certam pe masini , cine si ce masina are.

Rog un admin sa strearga toate off-topicurile de acum inainte !

Link to comment
Share on other sites

Noi astia "saraci" cu masini sub 50.000e putem posta ?

Nu am zis ca daca o persona deschide un topic despre o masina de 100.000 Euro , tu care detii una sub 100.000 nu trebuie sa postezi.DOAr ca nu trebuie sa-l ataci ! CE daka are 2- M-uri bravo lui -sa descurcat in viatza si pentru asta trebuie felicitat !

Nu l-am atacat eu.....insa si teo alimenteaza "raul", ca sa zic asa, iar directia topicului nu pare deloc roz. De la un banal consum s-a ajuns la bani si putere.

Link to comment
Share on other sites

... directia topicului nu pare deloc roz. De la un banal consum s-a ajuns la bani si putere.

 

Nu s-a ajuns ci a fost adusa la bani si putere. Romulus a remarcat corect, sunt unii care nu pot dormi de grija caprei vecinului. Personal am rugat frustratii in repetate randuri sa isi vada de viata lor.

 

Pacat!

Link to comment
Share on other sites

nu vreti sa ne schimbam numele in fight club? sau macar sa i transferam pe cei cu chef de cearta o perioada pe forumu ala, pana isi revin si pot sa ajute pe cei neajutorati. bravo celor care au, iar celor ca mine, care nu avem, spor la munca. spune-tii omului daca stiti cat consuma noul m3 si gata ce atata foc pt nimic. sincer si eu cateodata vreau sa stiu cat consuma o anume masina. ex x5 asta nou 3.o sd, insa nu mi l permit acum poate peste ani, dar visez si eu. mai imp e ca nu o sa mi permit sa l intretin daca as lua un m3 sau 5 sau 6. de aceea respect pt cine isi permite, eu nu, dar tot sunt membru bmw club si n aveti ce mi face....... si o sa va cer ajutor cand am nevoie chiar daca am doar un 320 d si multi nu suporta diesel, si eu o sa spun cand pot cu ce pot ajuta din experienta mea prezenta si viitoare. si viata e frumoasa. hai fugiti la o bere racoriti va si veniti cu forte noi sa ne sustineti pe noi astia cu probleme. multumesc
Link to comment
Share on other sites

nu vreti sa ne schimbam numele in fight club? sau macar sa i transferam pe cei cu chef de cearta o perioada pe forumu ala, pana isi revin si pot sa ajute pe cei neajutorati. bravo celor care au, iar celor ca mine, care nu avem, spor la munca. spune-tii omului daca stiti cat consuma noul m3 si gata ce atata foc pt nimic. sincer si eu cateodata vreau sa stiu cat consuma o anume masina. ex x5 asta nou 3.o sd, insa nu mi l permit acum poate peste ani, dar visez si eu. mai imp e ca nu o sa mi permit sa l intretin daca as lua un m3 sau 5 sau 6. de aceea respect pt cine isi permite, eu nu, dar tot sunt membru bmw club si n aveti ce mi face....... si o sa va cer ajutor cand am nevoie chiar daca am doar un 320 d si multi nu suporta diesel, si eu o sa spun cand pot cu ce pot ajuta din experienta mea prezenta si viitoare. si viata e frumoasa. hai fugiti la o bere racoriti va si veniti cu forte noi sa ne sustineti pe noi astia cu probleme. multumesc

 

 

 

bravo :blink:

Link to comment
Share on other sites

Am doua M-uri , asta este un fapt real! Care e problema voastra?

 

Imi pare rau ca ma "laud" pe acest forum cu M-urile mele, totusi este un forum BMW ( ca un fapt divers , poate ca am am inca doua masini care insa nu sunt BMW-uri asa ca nu isi au locul aici pe acest forum) , ca va impartasesc si voua din problemele sau experienta de e conduce un M , ca incerc sa le compar tot timpul si sa postez aici ceea ce constat pe propria piele, nu din auzite, sau din spusele oamenilor care nu condus niciodata un M!

 

Imi pare sincer rau ca am "dezvaluit" pe acest forum ca mai am achizitionat un M6 ( "prietenii " mei, fostii moderatori poate va amintiti ca topicul cu M6-ele meu a stat luni bune pe sectiunea administrativa nestiind daca sa il pun pe public) ....se vede treaba ca am gresit....

 

Nu va inteleg deloc, insa , probabil, ca nici nu am ce intelege, si asta este trist..... :blink:

 

 

 

Theo e lumea invidioasa ! Bravo tie ca ai doua M-uri. Sa-ti cumperi toata colectia din partea mea daca te tine ! Sa spui ce masina ai pe un forum de BMW in care toata lumea isi trece in semnatura masina imi pare OK. Am auzit de altii care aveau 316 si ziceau ca nu pot pleca de pe loc cu ele decat cu scarturi si tot pe acest forum ...

... Parca nu trebuia sa se faca nici o aluzie la statutul social.... E uite ca are doua sa crape pielea de invidie pe altii.

 

Si ca sa nu se supere nimeni e o vorba la romani care suna cam asa....

Cine poate oase roade...

Cand ai M nu te mai uiti cat consuma sau ca il strici pe drumurile astea ca stai sa vezi ca bla bla..... Toti sunt moralisti pe-aici....M-urile sunt frumoase pacat cu nu merg cu apa....

Edited by the_rifle
Link to comment
Share on other sites

Dar sunteti cam invidiosi pe oameni care chiar au masini scumpe . ....

 

Eu unul nu sunt deloc invidios pe oamenii care au masini scumpe.

Iar in cazul de fata sunt de parere ca Theo CHIAR ARE NEVOIE de M-urile alea.

Link to comment
Share on other sites

Hmm, nu-i asa, M6-ele meu face cam 22-23 l , asa ca cifra ta e fantastica..

Am citit cu mare interes si atentie tot ce s-a scris pina acum.Imi este imposibil sa cred ca M6 5000 cmc 507 cp in oras in superaglomeratie ia 22-23%.Am avut Octavia II rs 2.0tfsi 200cp si anul trecut de craciun intr-o zi prin Buc arata pe comp 20%.Am avut 540i e34 care in oras mers normal consuma 21-22%.Alergat, e adevarat, la limita arata 35%.La momentul resp avea 6 ani 100.000 km.In prezent e92 325i 3.0l manual in superaglomeratie 16%.Mers normal prin Buc 14%.Sustin cu tarie ideea ca cine isi ia noul M3, masina de 420 CP si minim 70.000 Euro nu ai niciun motiv sa te intereseze consumul.Uitati de cei 70.000 Euro, poate asa pari frustrat ca nu iti permiti pretul, dar la 420 CP 4,8 sec 0-100km/h sa te inttrebi cit consuma....Si nu tine nici faza cu autonomia.....Daca vreau M3, imi iau M3.Asta daca nu ma intereseaza si alte 20 de modele de masini....

Link to comment
Share on other sites

Pai hai cu mine sa dam o tura prin Buc sa vezi cat consuma un M6....

 

Insa:

nu apas NICIODATA tare pe pedala, ci foarte. foarte usor....

nu trec de 3000 RPM....

 

Am scos chiar si 20 % in aglomeratie....

 

 

pot sa vin si eu sa dau o tura :blink: in dreapta logic (sper sa ma tina inima) , dar cu M-u apasat :)

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

Pai hai cu mine sa dam o tura prin Buc sa vezi cat consuma un M6....

 

Insa:

nu apas NICIODATA tare pe pedala, ci foarte. foarte usor....

nu trec de 3000 RPM....

 

Am scos chiar si 20 % in aglomeratie....

Sunt cu totul de acord ca neapasand pedala se poate scoate un cons de 22% insa nu e un consum relevant penru M6.Sunt de acord ca nu poti merge tot timpul in 7000 rpm insa care mai e placerea sa ma dau cu M6, M3 ma rog, 1.5dci style ca sa nu sara consumul.Ideea este ca se poate scoate un cons decent daca mergi f atent insa din punctul meu de vedere u trebuie sa fie un criteriu cand te gindesti sa cumperi o masina de peste 400cp.

Link to comment
Share on other sites

daca ai bani sa iti cumperi m3 e92 chiar te intereseaza consumul ????

 

dar in ziua de azi multi isi vand un ap sau vreun teren primit de la vreo stra stra stra bunica si hop baga si el o masina tare ca deh ...

 

felicitari theo pt cele 2 m-uri, esti colectionar sau s-a nimerit ? oricum m6-le este cu adevarat un GT veritabil iar m3-ul este o legenda felicitari !!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.