Jump to content

vreau si eu cateva sfaturi


cristiano

Recommended Posts

In primul rand salut toti membrii familiei BMW,sunt si eu membru incepand de astazi .

Ieri am cumparat si eu un BMW 318 D,an 2004.8,adusa din germania de cateva zile.Vroiam demult sa cumpar un treiar,dar acum am vandut 307-le si cu un efort financiar am reusit sa iau bmw-ul.

Legat de piese ,chiar azi am cumparat placute frana fata Ate 170ron,busci inferioare bascula 230 ron (2),ulei castrol 5w30 6 l si filtru ulei,motorina,aer,toate MAN total:430ron. O sa fac schimbul undeva la un service la mine in cartier ,manopera maxim 200 ron

Piesele sunt cumparat de la targul Autovit,le avea pe stoc pe toate la unul dintre comercianti.(sunt magazine cu piese din import).

Eu zic ca preturile sunt mai mult decat rezonabile,cam cu 20% mai scumpe decat la peugeot,deci mult mai ieftin decat speram eu.

 

bafta

Link to comment
Share on other sites

----------------------------------------------------------------------------------

BMW 316i serie sasiu FL26657

 

1 Buc. Pivot inferior stg/dr fata 71,81 71,81

Producator STOC 11 Supermarket Militari

1 Buc. Set placute frana fata 147,10 147,10

Producator STOC 11 Supermarket Militari

1 Buc. Set bucsi bascula fata 66,74 66,74

Producator STOC 11 Supermarket Militari

------------------

Total cu TVA RON 285,65

==================

incl. 19% TVA RON 45,61

Total fara TVA RON 240,04

cum vi se par preturile astea?

sa am incredere ca sunt calitativ bune?

oferta e de la AUGSBURG International Impex s.r.l

------------------

Link to comment
Share on other sites

In primul rand salut toti membrii familiei BMW,sunt si eu membru incepand de astazi .

Ieri am cumparat si eu un BMW 318 D,an 2004.8,adusa din germania de cateva zile.Vroiam demult sa cumpar un treiar,dar acum am vandut 307-le si cu un efort financiar am reusit sa iau bmw-ul.

Legat de piese ,chiar azi am cumparat placute frana fata Ate 170ron,busci inferioare bascula 230 ron (2),ulei castrol 5w30 6 l si filtru ulei,motorina,aer,toate MAN total:430ron. O sa fac schimbul undeva la un service la mine in cartier ,manopera maxim 200 ron

Piesele sunt cumparat de la targul Autovit,le avea pe stoc pe toate la unul dintre comercianti.(sunt magazine cu piese din import).

Eu zic ca preturile sunt mai mult decat rezonabile,cam cu 20% mai scumpe decat la peugeot,deci mult mai ieftin decat speram eu.

 

bafta

 

 

scumpe placutele , eu am dat pe toate , adica fata spate 250 lei , marca lucas

 

la bozon doar placutele sunt mai ieftine ca la autokarma. ex pt e 46 placute fata ferodo 120 la bozon, 140 autokarma. senzori placute 60 la bozon, 40 autokarma. da tre sa te inregistrezi pe net si iti fac reducere la comenzi cu 10%

 

 

pai nu mai stati fratii mei pana se aprinde senzoru' de placute schimbati-le inainte si mai reduceti din costuri

Link to comment
Share on other sites

la bozon doar placutele sunt mai ieftine ca la autokarma. ex pt e 46 placute fata ferodo 120 la bozon, 140 autokarma. senzori placute 60 la bozon, 40 autokarma. da tre sa te inregistrezi pe net si iti fac reducere la comenzi cu 10%

 

 

 

placute fata ferodo costa 100 ron la complex autovit,chiar acolo de unde am luat eu ate cu 170 ron...doar ca stiam ca ate sunt cele puse de bmw din fabrica si am considerat ca merita daca tot dau banii pe manopera.

Edited by robert77
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.