Jump to content

Geamuri oglinzi E70


Kuky

Recommended Posts

Am luat masina pe 21 dec 2007

Prima data mi le-au furat pe 15 ian 2008

A doua oara pe 16 feb 2008 - si erau inscriptionate. Absolut incredibil, dar le fura si inscriptionate...

 

Cand ti le fura tb sa cumperi cu tot cu motorase (ca rozeta nu se vinde decat cu motorase). Adica 3800 RON. Deci tb sa pierzi timpul la politie, asig, ab.... juma de zi pierduta

La M3 nici nu ma chinuiam sa le mai declar ca erau doar 200 EUR, pur si simplu cumparam cate doua, sa am de rezerva :blink: La X5 vad ca scorul e mare rau, ma doara inima sa dau din buzunar.

 

Faza haioasa e ca s-au prins unde stau si vor mai veni...

Link to comment
Share on other sites

Uite o idee buna, Ia sa montez eu vechiul VIPER cu senzor de perimetru , pe masina.Bine ca l-am dar jos cand am vandut o alta masina, sa nu mai decartez la greu acuma, la Falcon.Trebuie doar scris softul pt X5, ca a fost pe Audi prima data, asa a zis omu la telefon.Poate ajuta, cine stie...mai descurajeaza.Si o camera video de control, nu e rea, mai inregistreaza ce se intampla, mai prinde numarul masinii hotilor si pe urma, imi aduc ei 10 oglinzi sa-i las in pace... :blink: Sa nu ma bazez pe CASCO...

Oricum, jegosii care le cumpara de ocazie sunt mai de condamnat decat cei care le fura.

Apropos, se fura alea rabatabile electric? sau TOATE, la gramada , ca ale mele nu se pliaza electric!

Edited by sanddy
Link to comment
Share on other sites

Uite o idee buna, Ia sa montez eu vechiul VIPER cu senzor de perimetru , pe masina.Bine ca l-am dar jos cand am vandut o alta masina, sa nu mai decartez la greu acuma, la Falcon.Trebuie doar scris softul pt X5, ca a fost pe Audi prima data, asa a zis omu la telefon.

 

Alarmele Viper au soft in functie de masina pe care se monteaza?

Asta e ceva nou si foarte interesant. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Au niste module dedicate alarmele Viper, dar nu stiu daca programabile.

 

Cat despre furat.. vin drogatii si iau bulevardele la rand (mai ales in zone spalate). Nu se uita daca sunt inscriptionate.

Nu le pasa decat sa vanda o pereche pt o bila.

Restul le arunca si o iau iar la rand.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Mie mi-au luat oglinzile de 2 ori intr-o luna si acum stau fara.Imi este teama sa le mai pun..pe bune.

Asigurarea casco zicea ca a treia oara nu le mai ia in calcul si vor sa mareasca si rata de asigurare desi este cu franciza!

Ai dracu nu le mai ajunge!

Cat despre drogati astia o fura si pe masa si o vand pe o bila.

Link to comment
Share on other sites

Stai linistit, se poate si mai rau:

 

Prima data mi le-au furat pe 15 ian 2008

A doua oara pe 16 feb 2008 - si erau inscriptionate

A treia oara pe 20 feb 2008 - si erau inscriptionate

A patra oara pe 22 feb 2008 - si erau inscriptionate (de data asta de pe M3).

 

De la asigurari au inceput sa-mi ceara facturile de la AB, sa dovedesc ca mi le-am cumparat intre timp.

 

La politie mi-au zis ca in principiu degeaba imi pun camere, pt. ca ei au avut caz cu furtul filmat pe camerele de la banca si procurorul a respins proba. Imi ziceau ca au avut caz cu baietii prinsi cu ele in mina la 10m de masina si cu martori si tot nu au fost retinuti. Cica asa e facuta legislatia, mai mult ii apara pe infractori (nu prea inteleg cum, dar n-am intrat in detalii).

De altfel mi-au aratat un fisier cu 6 indivizi si m-au asigurat ca sigur e unul din ei, dar ca nu au ce le face.

 

 

PS. Degeaba le inscriptionezi, cica au inventat o schema cu o foita de argint care se aplica nu stiu cum intr-o baie si pt cateva luni oglinda pare noua, pana se dezlipeste foitza respectiva. Mi-au zis-o cei de la politie.

Link to comment
Share on other sites

Treaba e simpla, NU MAI CUMPARATI DIN TARG AU DE LA PERSOANE DUBIOASE CAND VA DISPAR!!!

 

Noi ii incurajam pe handicapati sa le fure daca le luam din targ inapoi pe bani putini. Trebuie luate pe Casco sau direct de la reprezentanta. Daca jegosii nu le mai vand nu or sa le mai fure.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Treaba e simpla, NU MAI CUMPARATI DIN TARG AU DE LA PERSOANE DUBIOASE CAND VA DISPAR!!!

 

Noi ii incurajam pe handicapati sa le fure daca le luam din targ inapoi pe bani putini. Trebuie luate pe Casco sau direct de la reprezentanta. Daca jegosii nu le mai vand nu or sa le mai fure.

 

Asa este. Dar din pacate.......nu cred ca treaba asta o sa se intample prea curand. Mie mi-au furat ambele oglinzi. Am fost la politie, cica au luat amprente. Mi-am cumparat de la reprezentanta ambele oglinzi cu 18 milioane. Problema e ca de la politie iti vine hartia prin care iti spune k nu i-au prins pe faptasi (sau ceva de genul asta ) in 30 de zile :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

salut

am vazut la mai multe masini prin oras un fel de bolturi ( 2 sus , 2 jos ) la rama de la oglinzi + oglinda inscriptionata

aveti idee unde se pot pune in asa fel incat sa nu se distruga oglinda si nici rama de la geam ? ( adica o lucrare profesionista )

multumesc

Link to comment
Share on other sites

trebuie sa existe o solutie nu se poate...

eu m-am saturat de cumparat oglinzi,totusi politia ar trebui sa ia atitudine si sa nu se mai lamenteze atat ca nu au ce le face!daca nu au ce le face ei pai atunci ii rupem cu bataia noi in cazul ideal in care ii prindem si avem aceeasi soarta ca nea GIGI.

Link to comment
Share on other sites

accept riscul ruperii oglinzilor cu tot cu suport - totusi unde pot pune bolturi la oglinzi in mod profesionist

 

 

Nu e nici un risc, poti sa fii sigur ca asha se va intampla. Mai e un X5 la mine pe strada care avea barile respective. Ghici ce i s-a intamplat. Si am vazut atatea si atatea cazuri. Pt drogatii care nu mai au bani de bilute nu prea exista obstacole.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.