Jump to content

Becuri proiectoare


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
am un e46 2002 (cu facelift)si as vrea sa montez un kit de xenon in proiectoare, am intrebat la o firma (oarecum) specializata si mi-au spus ca nu ar fi nici o problema, trebuie doar sa le spun daca masina mea are in proiectoare becuri 9006 sau h11 ... mentionez ca nu am pachetul m-technik II ... are cineva vreo idee?
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 1 year later...
se baga o surubelnita dreapta ,in partea din interior a proiectorului,adica spre numar si tragi usor de surubelnita intr-o parte-faci o parghie-poti sa o infasori intro carpa sa nu zghirii bara. Are o lamela atat si la montaj pui proietorul intai in partea din lateral si apoi il apesi cu mana.

 

e aceeasi procedura si pt proiectoarele la facelift? (alea rotunde)?

Link to comment
Share on other sites

Da, e corect ce a spus ovy318i. Poti sa tragi si cu mana, daca iti intra degetul acolo, dar iti recomand o surubelnita invelita intr-o carpa.

 

PS: Vezi ca iti trebuie becuri HB4, cam greu de gasit. Am cautat pe la toate benzinariile si nici una nu avea...

Problem: am gasit Philips HB4 si le-am cumparat <_< Nu se potrivesc :) .

Se pare ca imi trebuie HB3 desi philips recomanda H3 dar H3 nu arata ca becurile mele :unsure:

In caz ca e cineva interesat am 2 PHILIPS HB4 BlueVision nou-noute, neaprinse, cumparate acum 6 ore, pe care le si livrez in Bucuresti :blink: sau :bashwall:

 

PS: Am luat si 2 PHILIPS H7 X-TREME POWER, (care se potrivesc) le-am pus pe faza scurta si se vad superb :blink: . Recomand.

 

Lumina este alba cumva ?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Da, e corect ce a spus ovy318i. Poti sa tragi si cu mana, daca iti intra degetul acolo, dar iti recomand o surubelnita invelita intr-o carpa.

 

PS: Vezi ca iti trebuie becuri HB4, cam greu de gasit. Am cautat pe la toate benzinariile si nici una nu avea...

Problem: am gasit Philips HB4 si le-am cumparat :) Nu se potrivesc :lol: .

Se pare ca imi trebuie HB3 desi philips recomanda H3 dar H3 nu arata ca becurile mele :)

In caz ca e cineva interesat am 2 PHILIPS HB4 BlueVision nou-noute, neaprinse, cumparate acum 6 ore, pe care le si livrez in Bucuresti :D sau :lol:

 

PS: Am luat si 2 PHILIPS H7 X-TREME POWER, (care se potrivesc) le-am pus pe faza scurta si se vad superb :) . Recomand.

 

Lumina este alba cumva ?

 

 

am un kit xenon HB4 cine e interesat

tuner_adrian@yahoo.com

valabil in brasov

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

AXS a spus:

 

"Salutare,

Am un e46 320td (compact) cu un bec ars (sper) la proiectorul dreapta. Daca a schimbat cineva sau stie cum se face, il rog sa imi descrie pe scurt operatiunea. Sper ca nu trebuie sa dau masca jos... whistling.gif

Multumesc. "

 

Salutare,

Acelasi model de masina il am si eu si aceeasi problema cu proiectoarele. Am scos proiectoarele am scos si becul din mufa masini dar vad ca are turnat becul intr-un soclu. Asa e si la tine? Se gaseste bec cu tot cu soclu ala din plastic?

Edited by sote
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Concluzionez: Schimbare becuri proiectoare stock la E46 Compact

 

Se scoate de tot semnalizatorul si se baga mana pana la proiector, se desurubeaza (becul de la proiector) si se trage afara - delicat :twoup: . Se schimba becul si se pune la loc. Apoi se monteaza semnalizatorul si se stange surubul (de la semnalizator). That's it! :twoup:

 

Tipul de bec din proiectoarele stock la E46 Compact este (PHILIPS) H8 12V 35W.

 

Multumesc tuturor pentru sugestii :)

 

Surub la semnalizator ? :twoup:

Eu, cand mi-am schimabt becul in semnalizator, am bagat o surubelnita si am deblocat clema din sistemul de ghidaj (conform manualului) .... nu exista surub la prindere/ghidaj de semnalizator-fata pe E46 :twoup:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 years later...
da se pot monta si pe faruri fara lupa .. numai ca o sa devii o problema pt ceilalti participanti la trafic.. farurile fara lupa .. accentueaza lumina si devine vizibil deranjanta .. solutia .. schimba farurile.cumpara-ti direct cu montaj xenon si ai incheiat problemele .
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.