Jump to content

Summit NATO la Bucuresti


LoLa

Recommended Posts

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

S-a cam aglomerat parcarea :)

 

Ce frumos sunt parcate... :blink: parca nu ar fi in Romania... :)

 

 

tocmai! pt ca sunt in Romania, de aia sunt toate asa de frumos parcate si de aia sunt toate asa de Forduri

Link to comment
Share on other sites

Eu mi-am tras o minivacanta saptamana viitoare, la facultate ne dau liber de miercuri pana vineri asa ca ne-am invoit si pt luni-marti...oricum si profii aveau chef de noi cum avem si noi de ei, adk 0... :blink:
Link to comment
Share on other sites

E criminala circulatia!

 

DN 1 blocat efectiv! S-au inchis benzile 2 si 3 pe fiecare sens! Deocamdata s-a dat drumul la circulatie pe ele, insa le vor inchide de maaine complet cica

 

Eu am facut ( un drum de 35 min), azi o ora si 40 min.p, plecad de acasa si devreme rau cand circulatia inca nu se "inviorase"

 

VIVAT Summitul!

 

VREM cate unul in fiecare weekend!:blink: :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Stai linistit, pe Buftea deja a inceput aglomeratia, multi s-au gandit la varianta asta...plus ca drumul p-acolo este prost, plin de gropi, nici nu poti sa mergi peste 100, numai sate, comune etc...biciclisti, animale scapate de stapani, treceri de pietoni...
Link to comment
Share on other sites

Ieri ma uitam la un echipaj din divizia pirotehnica, ce supraveghea lucratorii de la spatii verzi in piata ch. de Gaulle... ce job... cand te gandesti ca pe vremuri era bancul cu "Nu rupeti florile, sunt Philips" ...

 

In schimb toata politia din intersectii nu face decat sa "unga" traficul, orice-ar zice si cei mai carcotasi

Au aparut camere de luat vederi (si de dat amenzi?) pe Lascar Catargiu si parca si pe Magheru :blink: ihh

Link to comment
Share on other sites

Ieri ma uitam la un echipaj din divizia pirotehnica, ce supraveghea lucratorii de la spatii verzi in piata ch. de Gaulle... ce job... cand te gandesti ca pe vremuri era bancul cu "Nu rupeti florile, sunt Philips" ...

 

In schimb toata politia din intersectii nu face decat sa "unga" traficul, orice-ar zice si cei mai carcotasi

Au aparut camere de luat vederi (si de dat amenzi?) pe Lascar Catargiu si parca si pe Magheru :) ihh

da pe unde n-au aparut camere de luat vederi ?....eu vad n intersectii unde au aparut "peste noapte" camere de supraveghere , ba mai mult la un semafor de pe magheru aproape de intercontinental , este chiar un radar daca nu ma iesel...daca ies azi pe teren am sa fac niste poze :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ieri ma uitam la un echipaj din divizia pirotehnica, ce supraveghea lucratorii de la spatii verzi in piata ch. de Gaulle... ce job... cand te gandesti ca pe vremuri era bancul cu "Nu rupeti florile, sunt Philips" ...

 

In schimb toata politia din intersectii nu face decat sa "unga" traficul, orice-ar zice si cei mai carcotasi

Au aparut camere de luat vederi (si de dat amenzi?) pe Lascar Catargiu si parca si pe Magheru :) ihh

da pe unde n-au aparut camere de luat vederi ?....eu vad n intersectii unde au aparut "peste noapte" camere de supraveghere , ba mai mult la un semafor de pe magheru aproape de intercontinental , este chiar un radar daca nu ma iesel...daca ies azi pe teren am sa fac niste poze :)

Au inceput sa monteze camere si prin cartierele marginase(Berceni),chiar acum cateva zile am observat una montata la intersectia dintre Sos Giurgiului si Strada Grumul Gazarului.Mai mult ca sigur vor urma si altele :blink:

Link to comment
Share on other sites

Fratelios, eu tre sa vin in Capitala acu, duminica, se sa fac? sa vin la miezu noptii? poate atunci nu sunt blocaje... de iesit am iesit super leger pe Barvu Vacarescu - Baneasa ieri, dar de intrat poimaine??? ce zice Theo de azi diminiata imi da fiori de frisson
Link to comment
Share on other sites

Sambata va fi inchis culoarul oficial pentru probe, cel putin asa am auzit prin media. Eu unu' am decis sa plec marti dimineata, daca si atunci va fi aglomerat... :blink:

 

Beneficii?! Ok, nevermind...

subscriu....

 

@LoLa - mai bine iti propui sa vii undeva in jurul ore 1-2AM , n-ai vrea sa mergi cu 1 metru la juma de ora...

Link to comment
Share on other sites

Eu va dau un traseu alternativ, insa dati cate o bere! :blink:

 

Soseua PIpera -Tunari!!!

 

Adica :

 

Statia de metrou Aurel Vlaicu-Pipera-se traverseaza centura- Tunari-Dimieni-Balotesti!

 

Drumul este asfaltat integral pe tot traseul centura - Balotesti de 2 sapt. fiind doar pietruit pana acum!

 

Putini stiu, insa e superliber drumul si supermisto ca si carosabil!

Edited by Theo
Link to comment
Share on other sites

Drumul este asfaltat integral pe tot traseul centura - Balotesti de 2 sapt. fiind doar pietruit pana acum!

Foarte bine ca l-au asfaltat, am mers si eu pe el acum vreun an de zile si era pietruit doar.

Oricum, iesirea prin Pipera este sambata la fel de grea ca si pe DN1 (acum totusi probabil va fi mai usoara), si in timpul saptamanii e mult mai grea dimineata decat pe DN1 in mod normal.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.