Jump to content

Summit NATO la Bucuresti


LoLa

Recommended Posts

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Foarte urata treaba cu summit-ul asta.

 

In orice alta tara, summit-ul este un moment de descarcare.

Fiecare activist anti globalizare sau anti-NAto isi poate exprima liber opinia, ca doar de aia exista drepturile omului.

 

Se leaga cu lanturi de stalpi, se bat cu fortele de ordine, scriu ANTI-NATO pe ziduri insa sunt lasati sa-si exprime dreptul la opinie.

 

Doar la noi se prefera ascunderea gunoiului sub pres...

 

Patrupedele sunt luate de pe strazi, capacele de canal sunt siligate, oamenii sunt sfatuiti sa se duca in provincie sau sa stea in casa cu geamurile inchise, sunt obligati sa-si ia masinile chiar daca locuiesc in zona summit-ului, tot felul de abuzuri sunt comise in numele sigurantei.

 

Normal ca dupa summit vor fi elibari cainii, bucurestenii pot fi muscati, nu este o problema asta.

 

 

Prostia chiar n-are limite.

 

Atmosfera din centrul Bucurestiului poate fi caracterizata perfect prin expresia:

 

Afara vopsit gardul, inauntru leopardu'...

Link to comment
Share on other sites

Foarte urata treaba cu summit-ul asta.

 

In orice alta tara, summit-ul este un moment de descarcare.

Fiecare activist anti globalizare sau anti-NAto isi poate exprima liber opinia, ca doar de aia exista drepturile omului.

 

Se leaga cu lanturi de stalpi, se bat cu fortele de ordine, scriu ANTI-NATO pe ziduri insa sunt lasati sa-si exprime dreptul la opinie.

 

Doar la noi se prefera ascunderea gunoiului sub pres...

 

Patrupedele sunt luate de pe strazi, capacele de canal sunt siligate, oamenii sunt sfatuiti sa se duca in provincie sau sa stea in casa cu geamurile inchise, sunt obligati sa-si ia masinile chiar daca locuiesc in zona summit-ului, tot felul de abuzuri sunt comise in numele sigurantei.

 

Prostia chiar n-are limite.

da...deci de asta merita o lovitura de stat , ca sa vada berbecii de la NATo ce se intampla pe strazile capitalei , cine este calcat si lasat acolo sa moara , ce planteaza acuma / asfalteaza / spala / curata inainte de venirea "desteptilor"...dupa treaba asta...haosul al mai mare decat asta va reveni la loc...

Link to comment
Share on other sites

de exemplu pensionarii dintr-un bloc din Piata Amzei nu mai au voie sa urce pe terasa blocului unde-si plimbau pechinezii cate 5 minute de 3 ori pe zi pt pipi la sifonul de pluviale

 

@kretzu :blink: tu n-ai prins fatadele din carton de pe stirbey voda si nici podurile de peste dambovita scenografiate pt nea nicu

 

si coana leana

scoala veche la bucuresti, inca traiesc dinozaurii

Link to comment
Share on other sites

de exemplu pensionarii dintr-un bloc din Piata Amzei nu mai au voie sa urce pe terasa blocului unde-si plimbau pechinezii cate 5 minute de 3 ori pe zi pt pipi la sifonul de pluviale

 

@kretzu :blink: tu n-ai prins fatadele din carton de pe stirbey voda si nici podurile de peste dambovita scenografiate pt nea nicu

mai bine sau mai rau nustiu....

 

oricum pensionarii aia banuiesc ca au un wc in casa...pe care cu caldura il poate folosi si un caine :)

Link to comment
Share on other sites

da, cu caldura, parca 37,5 grade :blink:

eu abia astept sa se termine asta, cand ma gandesc ca am pe cineva care vine cu avionul la bucuresti pe 1 si tre sa plece pe 2, nici nu-mi arde de pariuri

Link to comment
Share on other sites

Publicitate.

pentru cine se pricepe la politica e publicitate negativa.Scopul sau unul din scopurile principale sunt scuturile anti racheta NATO cu care rusii nu sunt de acord.Se face o intalnire la nivel mondial sa se vorbeasca in mare despre ceva si Putin nu vrea sa vorbeasca despre asta la Bucuresti si se duce la el acasa la SOCI.Ca sa nu zic ca nici nu vrea sa faca o bilaterala cu al nostru presedinte (cu " p" mic ) ceea ce nu est edeloc bine.

Crede-ma ca nu e cine stie ce publicitate.Este in schimb ffff mult exces de zel din partea Serviciilor noastre de securitate :blink:

Link to comment
Share on other sites

sunt rare ocaziile pe bune pt serviciile secrete;

desi toeretic ar trebui sa stie deja tot ce misca-n tara asta, parca acum s-au trezit sa se agite

asta e si cel mai suparator, angoasa drobului de sare, pt toata lumea

Link to comment
Share on other sites

cred ca fiecare om , este o victima sigura si perfecta pentru incompetentii din serviciile secrete.mai ajungi sa fii si impuscat degeaba ca i s-a parut lui ca nustiu ce scoti din buzunar sau ca ai o bomba in aparatul foto ! :blink:
Link to comment
Share on other sites

Nici chiar asa :)

 

Sunt amuzanti politistii de la rutiera, sunt dezorientati rau de tot, mai ales cei din zona centrala.

am vazut azi cat de dezorientati erau la arcul de triumf :)

 

erau sa se pocneasca asa in lant masinile "din <delegatie>" , tot faceau ei simulari si dirija in toate partile...si toti isi continuau drumul pana s-au intersectat , unii aproape de altii.... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Deci pentru mine ziua de azi cred ca a fost cea mai dementiala zi din ultimele 6-12 luni. Pe traseul spre servici - Dna Ghica - Casa Presei Libere - aproximativ 7 minute facut la ora 8:50-9:00....no comment Chiar cred ca lumea s-a speriat si au stat acasa, a fost absolut gol pe strazi.... Normal traseul il fac in 40-45 de minute si nu apuc sa schimb a 3a. Imi doresc sa mai fie summit-uri de acest gen.
Link to comment
Share on other sites

Maine va fi ziua cea mai grea, am inteles ca se intra in regimul de "summit", cu o singura banda pe DN1.

Macar de pe 2 aprilie stie lujmea ca e cu probleme, dar probabil maine vor fi multi suprinsi.

 

Azi s-a circulat foarte bine, de cateva luni n-a mai fost asa de liber.

Link to comment
Share on other sites

Sa intelegem ca s-ar circula bine daca ar fi pe strazi jumatate din numarul normal de masini si cvadruplul numarului de politisti? :blink:

Intrebare : am auzit zvonuri cum ca metroul nu opreste in piata Victoriei in zilele cu summit-ul, dar nu am vazut nicaieri afisat asa ceva, iar cei de la metrou nu spun nimic. Are cineva vreo informatie in acest sens?

Link to comment
Share on other sites

Nici chiar asa :)

 

Sunt amuzanti politistii de la rutiera, sunt dezorientati rau de tot, mai ales cei din zona centrala.

 

apropo de asta, o faza: veneam duminica de la ploiesti, pe dn1, evident, pe culoarul cel suuper supravegheat de politisti pe la 11-12 noaptea. in fata mea era unul cu un clio care efectiv serpuia pe cele 2 benzi ale culoarului, fix sub nasul politistilor... pana cand s-a zguduit putin de bordura! am crezut in prima faza ca a adormit la volan, si pt ca nu avea viteza prea mare, ca l-a trezit bordura buclucasa... mai naspa a fost cand a trecut aproape milimetric pe langa o camioneta a celor de la drumuri care stationa pe banda a 2-a... in concluzie, mai mult ca sigur ca tipul era beat mort. Am mers in spatele lui o buuna bucata de vreme sperand ca si politistii sa-l vada in ce stare e... pana la urma eu am luat-o pe centura, de el nu stiu ce s-a mai ales!

dar este interesant ca toate fazele de genul nici macar nu sunt bagate in seama...

 

oricum azi s-a circulat ok. maine insa nu cred ca mai e acelasi lucru. oricum va urez: nervi tari! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.