Jump to content

bmw 520


GIGI1983

Recommended Posts

Buna ziua!

 

 

Am o oferta de la cineva sa imi vanda un e 34 model 520 m50, din 1993 motorul cu 24 valve. Omu zice ca are doar 150 de mii km facuti in Germania. Cere pe ea 2000 euro fix, dar alta e intrebarea. Masina are numere de Germania, deci nu e inmatriculata in Romania. Ce sa fac? Sa o iau sau nu? Ziceam sa o inmatriculez pe Bulgaria! Sa ii pun motor de 2500 cu benzina?

 

Va multumesc anticipat!

Link to comment
Share on other sites

Avea 150.000 km. Prin 1996....

 

de curiozitate, cum calculati voi nr. de km ?

sunteti siguri ca toti soferii merg cu masina 50.000 de km pe an?

 

PS. eu mai mult de 6.000 km nu fac cu bmw-ul intr-un an.

ghiciti cati km reali are masina mea :blink:

Link to comment
Share on other sites

de cand ai masina?

 

masina este cumparata de sora mea in 93 din italia

si de ceva timp am luat-o eu.

cel mai lung drum l-a facut ITALIA-ROMANIA, 4-5 drumuri bucuresti si in rest doar casa-serviciu

5 km distanta intre casa servici.

rar ies la o plimbare, gratar....

daca vrei si documente de la bavaria bucuresti sau brasov, carte tehnica etc...(vad ca aici pe forum se cere si asa ceva), nu este nici o problema.

daca vrei sa vezi cum merge un bmw vechi, dar ingrijit sau cat de mult comnsuma, te invit la o tura.

bafta

Link to comment
Share on other sites

Avea 150.000 km. Prin 1996....

 

de curiozitate, cum calculati voi nr. de km ?

sunteti siguri ca toti soferii merg cu masina 50.000 de km pe an?

 

PS. eu mai mult de 6.000 km nu fac cu bmw-ul intr-un an.

ghiciti cati km reali are masina mea :blink:

 

 

6000 am facut Franta -ROmania

Link to comment
Share on other sites

Eu zic sa mai pui 1500 euro si-ti ei unul gata imatriculat in Ro si cu motor de 2500! Cat dai pe inmatriculari, motor de 2,5 il poti pune la punct pe cel cumparat din Ro.

 

Cauta la Mica Publicitate, pe acest forum. :blink:

 

de cand ai masina?

 

masina este cumparata de sora mea in 93 din italia

si de ceva timp am luat-o eu.

cel mai lung drum l-a facut ITALIA-ROMANIA, 4-5 drumuri bucuresti si in rest doar casa-serviciu

5 km distanta intre casa servici.

rar ies la o plimbare, gratar....

daca vrei si documente de la bavaria bucuresti sau brasov, carte tehnica etc...(vad ca aici pe forum se cere si asa ceva), nu este nici o problema.

daca vrei sa vezi cum merge un bmw vechi, dar ingrijit sau cat de mult comnsuma, te invit la o tura.

bafta

 

Din ceea ce stiu eu, masina ta e din 93, deci a fost luata de noua. Nu stiu cat a circulat sora ta cu ea in Italia si nici cat ai circulat tu, dar stiu ca in Germania avea dublu la km. mai ales daca nu exista o a doua masina ,,de serviciu" asa cum ai tu.

 

Apropos, ai reusit s-o vinzi pe cealalta? :)

Link to comment
Share on other sites

Din ceea ce stiu eu, masina ta e din 93, deci a fost luata de noua. Nu stiu cat a circulat sora ta cu ea in Italia si nici cat ai circulat tu, dar stiu ca in Germania avea dublu la km. mai ales daca nu exista o a doua masina ,,de serviciu" asa cum ai tu.

 

Apropos, ai reusit s-o vinzi pe cealalta? :blink:

 

da, pe cealalte am dat-o cu peripetii multe.... mi-au furat-o... am gasit-o parasita pe camp fara muzica......

am reparat, vopsit..... vandut..... prins hotii.... recuperat ceva si de la ei din muzica.... mi-au dat hotii si bani..... in 4 martie prima infatisare la proces...

 

nu a apucat sa circule cu masina in ITALIA prea mult, ptr ca nu s-a obisnuit nici in ziua de azi cu tractiune spate :))

iar masini de serviciu sunt mai multe.

din ce tot citesc pe forumuri, toata lumea se plange de consum si alte defecte la bmw-uri...

eu pentu 1 luna scot din buzunar 200 roni(servici-casa), in rest nu vrea sa pice de pe ea piesele, inafara de consumabile...

bafta.

Link to comment
Share on other sites

Deci in legatura cu problema mea mai bine iau un 525 de aici din Romania, dar probabil cu ochii cat cepele sa ni iau vreo cazatura. Va multumesc ptr sfaturi si va doresc numa drumuri bune si fara evenimente.

 

 

iei o cazatura si din Germania, de nu te vezi...nu va mai faceti atatea ganduri cu Germania asta...nu este numai miere la ei...

Link to comment
Share on other sites

Deci in legatura cu problema mea mai bine iau un 525 de aici din Romania, dar probabil cu ochii cat cepele sa ni iau vreo cazatura. Va multumesc ptr sfaturi si va doresc numa drumuri bune si fara evenimente.

 

 

Daca ai cat de cat cunostinte despre mecanica si te pricepi la acest model, nu ai cum sa iei teapa. Totul este sa nu te grabesti si sa analizezi bine ceea ce cumperi. Nu ar strica nici un test de caroserie, caci e posibil sa fie lovita si reparata in graba. De regula cine vinde masina, are deja facuta identificarea la RAR. Cel putin asa se obisnuieste pe aici.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.