Jump to content

Probleme ventilatie aer cald


Recommended Posts

bai frate, nemtii sunt chiar asa te tampiti incat sa iti dea tie aer fierbinte in fata iarna in timp ce conduci????????

45946[/snapback]

 

Si nu poti sa inchizi gurile alea sau sa le dai in jos daca te deranjeaza aerul cald in fatza? Sau o fi un feature doar la E30. :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

nici eu n-am inteles de ce E28-ul se comporta asa, dar m-am obisnuit si era chiar placut ca avea guri mari sub parbriz care faceau fata, dar erau discrete totodata :blink: Clasa dom'le.

 

florin, tu ai difuzoare sub scaune?!? Pe E28 aveam, pe urs... pauza. O fi la astea in 4 usi?

Link to comment
Share on other sites

La E34 s-a montat o rotita care s-a preluat apoi la toate modelele pana in ziua de azi. De exemplu:

45980[/snapback]

Ok deci cu rotita spre punctul rosu ar trebui sa bage cald?Ca la mine tot asa baga

rece pe stanga cald pe dreapta

Asta vreau sa aflu ce inchide si deschide pe acolo prin sistemul ala ed aerisire

Nu cumva e de la robineti..precizez ca io am clima automata (asta in cazul in care ajuta cu ceva)

Link to comment
Share on other sites

nu. le am in stalpii fata si in spate, sub luneta! da ce legatura are? :) :blink:  :)

45991[/snapback]

 

Ma miram ca la mine nu-s si la tine ar fi. Dar nu-s :) E vorba de difuzoare sub scaunele din fata, pentru pasagerii din spate si fundul celor din fata.

Link to comment
Share on other sites

wlf: stiu! chiar m-am lovit de faza asta marti. am plecat pana la  ploiesti cu un prieten cu un E46 si nu stiam de ce nu baga cald.. era pus la 27grade si baga aer ca afara prin centru..

pana sa ne dam seama ca era rotita dat spre rece am ajuns la ploiesti :)

45990[/snapback]

That hurts :blink:

Link to comment
Share on other sites

atunci va zic altfel, la e21 este imposibil sa bagi cald prin mijloc sau prin lateralele care pot fi intreptare inspre sofer, sunt decat 2 guri micute in fiecare parte pe unde vine cald ca sa dezabureasca geamurile laterale in dreptul oglinzilor, mie mi s-a parut normal sa fie asa, nu cred ca este prea placut aerul fierbinte in fata .... sau este? :|
Link to comment
Share on other sites

la mine  circuitul de aer pt gaurile din bord nu trece prin calorifer

aer cald da pe jos si pe la parbris si in fona oglinzilor pt dezaburirea geamului

46104[/snapback]

 

Cred ca nici la urs nu ar trebui sa dea pe mijloc cald, dar poate ca intre timp proprietarii au facut modificari.

Link to comment
Share on other sites

atata vreme cat eu am si am avut aeroterme (una normala si in prezent una de A/C) perfect stock si ambele au bagat aer cald pe la mijloc de cand le stiu nu vad ce modificari ar fi putut sa faca "proprietarii". Asa este, asa functioneaza, nu e neaparat o "manareala".
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.