Jump to content

E90 320d


Petrutz

Recommended Posts

Vreau sa imi cumpar un BMW e90 2006 si nu reusesc sa ma adun si sa i-au decizia finala de cumparare!!!!

Vreau si eu date despre consum si intretinerea lui ca sa i-au decizia mai repede.(Ma m-ai gandeam si la un seria 1)

Merci anticipat.

Link to comment
Share on other sites

Vreau sa imi cumpar un BMW e90 2006 si nu reusesc sa ma adun si sa i-au decizia finala de cumparare!!!!

Vreau si eu date despre consum si intretinerea lui ca sa i-au decizia mai repede.(Ma m-ai gandeam si la un seria 1)

Merci anticipat.

 

Acum 2 luni de zile am achizitionat si eu un E90 din Germania 320D, merita toti banii, are multe optionale care iti fac viata mai usoara la volan si o fac sa arate bine cum ar fi: klimatronic, tempomat, xenon, trapa, insertii lemn, piele, audio profesional, comenzi volan, oglinzi electrice heliomate, 4 geamuri electrice, spalatoare faruri, si altele care nu mi le aduc aminte acum :blink:

Masina este prezentata aici: http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=25637

 

Am ales 320D pentru ca avea mai multi cai decat benzinarul si diesel-urile aveau mai multe dotari, deci aveam de unde sa aleg.

 

Pana acum am 6.000 km cu masina si nici o problema, i-am facut revizia la Filaret (pt ca m-au lasat sa stau langa masina) si m-a ajuns la cca 400 euro.

 

Eu locuiesc in Craiova, si in oras imi papa 9-10% mers sportiv iarna, pe exterioare 6% mers normal fara sprinturi multe, 7% dc o calci.

 

Daca mai vrei alte detalii astept intrebari

Link to comment
Share on other sites

da si eu tot in germania ma duc pe 28 luna asta sa vad ce imi gasesc.

Daca ai spus de treaba cu revizia ca nu te-a dus prea mult atunci deja am luat o optiune serioasa sa imi i-au.

Cat platesti casco la ea?

Ce sa zic toata lumea care o cunosc eu imi spuneau nu iti lua bmw ca o sa vezi ca o sa te coste mult..... samd

dar eu am 19000 e si vreau sa imi iau o masina klumea nu sa stau anu viitor sa o vand si sa imi gasesc alta si tot asa.

ce sa zic sigur o sa imi iau BMW!!!!

Link to comment
Share on other sites

da si eu tot in germania ma duc pe 28 luna asta sa vad ce imi gasesc.

Daca ai spus de treaba cu revizia ca nu te-a dus prea mult atunci deja am luat o optiune serioasa sa imi i-au.

Cat platesti casco la ea?

Ce sa zic toata lumea care o cunosc eu imi spuneau nu iti lua bmw ca o sa vezi ca o sa te coste mult..... samd

dar eu am 19000 e si vreau sa imi iau o masina klumea nu sa stau anu viitor sa o vand si sa imi gasesc alta si tot asa.

ce sa zic sigur o sa imi iau BMW!!!!

 

 

Uite aici un e90 misto 16.800

http://www2.autovit.ro/vs2cautaauto.php?ca...C&offset=45

Link to comment
Share on other sites

Ma Petrutz, eu zic sa incerci sa te consulti cu sotia, cu parintii, cu prietenii apropiati, aici pe forum doar nu vrei sa te uiti in gura unuia sau altuia. Decizii importante se iau in cadru restrans nu la o susanea. Personal numai daca m-as plictisi prea tare si as simti nevoia sa ma mai laud, as intreba pe forum ce masina sa aleg sau ce sa fac.
Link to comment
Share on other sites

da si eu tot in germania ma duc pe 28 luna asta sa vad ce imi gasesc.

Daca ai spus de treaba cu revizia ca nu te-a dus prea mult atunci deja am luat o optiune serioasa sa imi i-au.

Cat platesti casco la ea?

Ce sa zic toata lumea care o cunosc eu imi spuneau nu iti lua bmw ca o sa vezi ca o sa te coste mult..... samd

dar eu am 19000 e si vreau sa imi iau o masina klumea nu sa stau anu viitor sa o vand si sa imi gasesc alta si tot asa.

ce sa zic sigur o sa imi iau BMW!!!!

 

Revizia nu a costat mult pt ca s-au schimbat decat filtrele(aer, polen, particule) si uleiul.

 

Daca as avea 19.000 de euro m-as orienta spre un benzinar, vezi ca masinile ieftine de pe mobile.de sunt fara TVA, iti faci planuri pt ea si aflii ulterior ca de fapt e +16% fata de pretul initial.

 

Ai in vedere ca pe langa pretul de achizitie mai sunt niste cheltuieli:

- Drum Germania + numere cca 500 euro

- Inmatriculare Romania 1100 euro

- Revizie 400 euro

- Casco 400 euro (primul trimestru)

 

Am casco la Asiban, costa 1550 euro anual, suma asigurata e in jur de 22.500 euro.

 

Spor la cautari!

 

 

E cu preluare leasing, nu ai sa gasesti E90 la pretul ala :blink:

Edited by xgoldmine
Link to comment
Share on other sites

da stiu tocmai din cauza asta exista de ex pe mobile.de optiunea "export" si iti afiseaza cu tva si fara tva asa e cel mai bine!

Eu unul am pe cineva acolo si o sa ma ajute cu treaba asta nu ma duc la plezneala asa ca sper sa am noroc sa gasesc o masina buna!

Link to comment
Share on other sites

 

Cea la 19900 e frumusica, dar are cam multi km (158.000)

Cea la 19999 e cu nr de germania

pei si tot iesi mai ieftin (nu te mai duci pana in Germania) deci scutesti : bani motorina ,bani de transport pana acolo ,bani de mancare si cazare) si vi in tara si platesti taxa 1050 euro ...asa o iei direct si platesti doar taxa :blink:

Link to comment
Share on other sites

Vreau sa imi cumpar un BMW e90 2006 si nu reusesc sa ma adun si sa i-au decizia finala de cumparare!!!!

Vreau si eu date despre consum si intretinerea lui ca sa i-au decizia mai repede.(Ma m-ai gandeam si la un seria 1)

Merci anticipat.

 

 

merita dati o groaza de bani pe o masina??? mai bine iati o mazda 6 noua sau un mondeo nou full de bani aia...parerea mea

 

Vreau sa imi cumpar un BMW e90 2006 si nu reusesc sa ma adun si sa i-au decizia finala de cumparare!!!!

Vreau si eu date despre consum si intretinerea lui ca sa i-au decizia mai repede.(Ma m-ai gandeam si la un seria 1)

Merci anticipat.

 

 

merita dati o groaza de bani pe o masina??? mai bine iati o mazda 6 noua sau un mondeo nou full de bani aia...parerea mea

 

 

parerea mea e ca bmw e la suprapret...nu merita

Link to comment
Share on other sites

merita dati o groaza de bani pe o masina??? mai bine iati o mazda 6 noua sau un mondeo nou full de bani aia...parerea mea

:blink: Mondeo full opsans?

 

 

da un orieten sia luat noul mondeo cu 22 de mi sau ceva d genu asta si e nou nout....sau mazda 6 cu 19 mi...in afara de navi are tot..senzori piele, telefoane duble clime, cam tot ce ar putea avea....treaba lui...

Link to comment
Share on other sites

merita dati o groaza de bani pe o masina??? mai bine iati o mazda 6 noua sau un mondeo nou full de bani aia...parerea mea

:blink: Mondeo full opsans?

 

 

Numai fi si tu rau :)

 

parerea mea este ca decat sa bati drumul pana in Germania mai bine o iei din Romania...tot aia este pana la urma

Link to comment
Share on other sites

da dar senzatia care o ai intr-un BMW nu se compara cu mazda 6 sau ford mondeo si daca e sa o cumpar din tara nu sunt sigur de ea altceva e o masina rulata in germania decat una rulata la noi!

Dar oricum un punct de vedere bun si o sa mai ma gandesc cum o sa procedez cu masina faza e ca am rezervat deja bilete de avion, deci nu mai dau inapoi de la plecarea in germania:)

Link to comment
Share on other sites

da dar senzatia care o ai intr-un BMW nu se compara cu mazda 6 sau ford mondeo si daca e sa o cumpar din tara nu sunt sigur de ea altceva e o masina rulata in germania decat una rulata la noi!

Dar oricum un punct de vedere bun si o sa mai ma gandesc cum o sa procedez cu masina faza e ca am rezervat deja bilete de avion, deci nu mai dau inapoi de la plecarea in germania:)

 

 

vezi ca wizz air are intarzieri mari :blink:))

Link to comment
Share on other sites

nu ma intereseaza ca am luat la blue air dar oricum faza e ca decat sa fac 1 zi jumate cu autocarul mai bine rabd la intarzierea de la avion:D

 

 

auzi parerea mea si e doar parerea mea e sa iti iei touring.. mi se pare mult mia frumos decat sedanu de la e90. cred ca e e91 varianta combi de la bmw. mi se pare bestial. orcum bafta la alegere...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.