Jump to content

BMW E34 VERSUS BMW E36


Calin325

Recommended Posts

wlf: daca tu nu ai reusit sa vinzi masina cu multi bani asta nu inseamna sa incepi acu sa faci scandal.....poate si io o sa primesc pe a mea 10.000 sau poate o sa ma chinui sa o  dau cu fro 6 mii :blink:

47679[/snapback]

 

Nu fac ma scandal, ce ai. Eu si daca o vand o masina sub pretul pietei cu 1000 de euro, tot sunt in castig stai linistit.

 

Ideea e ca am pretentii de la tine, de la altul etc, in sensul ca nu poti arunca aiurea cu banii pe lucruri care nu valoreaza cat se cere. Si de as avea milioane de dolari si 700 de euro ar fi banii mei de buzunar pe o zi, tot nu as da banii pe jantele alea pentru ca poti gasi mult mai ieftine.

Link to comment
Share on other sites

Hai sa o luam metodic.

 

Un E34 inmatriculat de prin 92-93 in stare execrabila, numai caroseria sa fie buna si sa aiba clima, geamuri electrice si macar OBC, il iei undeva la 3000 de euro.

 

800 de euro motor de 523i din 96 complet cu tot cu cutie si electronica

500 de euro vopsit integral argintiu

200 de euro tapiterie de piele cu scaune electrice

400 de euro jante pe 17 cu tot cu cauciucuri

200 de euro bari originale de M5

200 de euro capota si nas lat

100 de euro semnalizari albe pe fata, stopuri complet rosii pe spate, o toba Remus

150 de euro un Kenwood cu 2 fete (preferatul meu)

200 de euro un tub si o statie normale

50 de euro folie normala pe geamuri

50 de euro alarma normala

 

Tot ce am enumerat le pot lua eu la preturile astea. Cu 220 de euro am luat jante de M5 E34 in stare incredibil de buna cu 4 cauciucuri ,din care 2 Vredestein aproape noi. Imi vine sa plang ca le-am dat cu tot cu E39le care l-am avut.

 

Rezulta un E34 clasic,impecabil, cu dotari, fara tuning de (cenzurat), la pretul de :

 

5850 de euro.

 

Vandut la 7500 de euro rezulta un profit de 1650 de euro. Gaseste-mi si mie un fraier te rog, si iti dau 500 de euro.

 

 

PS:Imi raman de vanzare: motor+cutie,capota, nas, bara fata-spate, tapiterie, jante probabil pe 15, vreun jeg de casetofon. Sa zicem ca le dam in timp si mai scoatem 300 de euro, bani pentru intretinerea masinii.

Link to comment
Share on other sites

ai dreptate....dar....omu nu vroia sa vand masina.....dar cand a primit banu a dat-o..... :blink:

 

nu inseamna ca ala e fraier......inseamna ca a vrut masina...poate nu il intereseaza banii.....a vrut masina ...peste 1 luna o vinde.....isi ia alta....treaba lui..... :)

 

 

 

p.s ai cam stors rau preturile alea.....nu cred ca un vopsit integral e 500 euro.....e peste 700 (klumea nu.....jeg..)

 

toba remus,stopuri,semnale 100? ...mai pune 100......masina ii statea oricum peste pretu ala....ca a mea de altfel :) ....dar eu nu-s curios sa o vand......doar daca primesc 10.000 banu jos........

Edited by Calin325
Link to comment
Share on other sites

Am zis preturi pentru mine, nu pentru alta lume. In 800 de euro motorul am inclus si montajul lui. Bara fata de M5 mi-o da cu 100 de euro tipul la care am vandut eu 535-ul, aia de spate e de fapt o fusta care vine peste bara normala.

La 500 de euro, vopsitul iese opera de arta, si includ aici si eventualele probleme de tinichigerie. 80 de euro are un prieten o toba Remus pe un ursulet, semnale albe sunt 700 de mii amandoua, iar vopsitul stopurilor mai e 100 de mii. Cred ca de fapt as mai putea scadea un pic din preturi, dar am zis sa fie si o marja de eroare.

 

Am uitat sa mentionez. La 400 de euro am un motor de 3000 V8 cu cutie automata si parte electrica, de pe un E32 lovit.

 

Pe viitor o sa imi fac unul pentru mine.

Link to comment
Share on other sites

Sincer, nu vad ce naiba e frumos la E34le ala. Stopurile sunt vopsite argintii, credeam ca sunt orginale.Pleoapele alea mie personal nu imi plac.

 

Dupa parerea mea, 525-ul lui CND mi se pare cel mai frumos pe care l-am vazut eu vreodata.

45508[/snapback]

 

 

intr-adevar cnd-u e senzational-dar mai e unul asemanator care dupa parerea mea, e cel putin la fel de frumos, dac nu putin mai frumos...o sa incerc sa pun niste poze-as vrea sa-l cumpar, dar n-am dat de propietar sa dau o vorba-asta e si motivul pt care l-am intrbat pe cnd cat l-ar lasa la vanzare-sa-mi fac o idee cam cat ar putea cere cel care il are p-asta la care jinduiesc...dar mai e mult pana acolo:sa coonving omu', sa vand e34-meu, sa mai fac rost de bani...e-he!3-4 luni...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 year later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.