Jump to content

problema la un e34


525i

Recommended Posts

am si eu o problema,din cand in cand i-mi apare la computer kulvaserstand,betrieblau(nu prea stiu nemteste,dar asa se citeste)de la ce poate fi sau ce inseamna asta?HELP

45535[/snapback]

 

 

In sfarsit ceva pe specialitatea mea, E34. :blink:

 

Kuhlwasserstand inseamna nivelul apei din radiator, iar Betriebanslaitung inseamna "consulta manualul".

 

Completeaza nivelul la apa din radiator.

Link to comment
Share on other sites

Well, intre timp am descoperit ce multi dintre voi stiau, dar nu mi-au spus :blink: : cum sa schimb limba in care sunt afisate mesajele Check/Control-ului.

 

Pui contactul in pozitia II (radioul merge) cu butonul dreapta al bordului apasat. Il tii apasat approx. 20 secunde si ... no more deutch.

40246[/snapback]

 

Sau asa :)

Link to comment
Share on other sites

La un 535 e34 apare pe bord EML (portocaliu)Are idee cineva ce reprezinta??

 

Si inca ceva ...am incercat sa schimb in germana si nu a mers.Am apasat butonul din dreapta de pe bord ,pozitia 2 la contact si face o tecere prin mai multe chestii :acele de vitezometru si turometru sar pe la 120 respectiv 3500 rot acul de la benzina pe max si cel de la apa la fel dupa care termina dar nu se schimba in engleza

Link to comment
Share on other sites

La un 535 e34 apare pe bord EML (portocaliu)Are idee cineva ce reprezinta??

 

Si inca ceva ...am incercat sa schimb in germana si nu a mers.Am apasat butonul din dreapta de pe bord ,pozitia 2 la contact si face o tecere prin mai multe chestii :acele de vitezometru si turometru sar pe la 120 respectiv 3500 rot acul de la benzina pe max si cel de la apa la fel dupa care termina dar nu se schimba in engleza

47710[/snapback]

 

Se aprinde EML si se stinge? Sau ramane aprins? EML este acceleratie electronica, nu ai cablu la pedala de acceleratie.Aveam si eu la 535-ul meu.

 

Pai tu apesi pe buton si pui imediat contactul, de aia iti face testul bordului. Tine apasat pe el fara sa pui contactul.

Link to comment
Share on other sites

Se aprinde EML si se stinge? Sau ramane aprins? EML este acceleratie electronica, nu ai cablu la pedala de acceleratie.Aveam si eu la 535-ul meu.

 

Pai tu apesi pe buton si pui imediat contactul, de aia iti face testul bordului. Tine apasat pe el fara sa pui contactul.

47714[/snapback]

EML ramane aprins si dupa ce iei contactul si scoti cheia

Deci cum procedez pt schimbare in limba germana ?Apas butonul di dreapta bordului fara sa fie contactul pus si il tin apasat pt 20 sec?

Link to comment
Share on other sites

EML ramane aprins si dupa ce iei contactul si scoti cheia

Deci cum procedez pt schimbare in limba germana ?Apas butonul di dreapta bordului fara sa fie contactul pus si il tin apasat pt 20 sec?

47716[/snapback]

 

Pai ii merge bine masina? Daca becul ramane aprins inseamna ca nu ii merge EML-ul deci nu ar putea accelera.

 

Bagi cheia si tii pe pozitia de casetofon.

Link to comment
Share on other sites

Pai ii merge bine masina? Daca becul ramane aprins inseamna ca nu ii merge EML-ul deci nu ar putea accelera.

 

Bagi cheia si tii pe pozitia de casetofon.

47735[/snapback]

Da masina ii merge.Poate sa accelereze dar becul e aprins cahiar daca e contact pus chair daca e luat.Ma gandesc sa nu fie vreun contact imperfect

Nu stiu care e pozitia pe casetofon :blink:

Link to comment
Share on other sites

Pai bagi cheia  si o dai pe urmatoare pozitie, nu pe contact. Mai babeste, sa iti mearga cass-ul, geamurile oglinzile etc, dar sa nu ti se aprinda becurile din bord.

 

Are EML? Poate a avut si nu mai are (motor schimbat etc.).

47747[/snapback]

OK dar daca ramane aprins poate sa ii consume bateria??

Edited by bmb192002
Link to comment
Share on other sites

Pai daca ridici capota, de clapa de la acceleratie e legat cablu

47748[/snapback]

 

Deci nu are EML. Poate in trecut a avut, sau bordul e de la una care a avut, sau motorul e schimbat. Oricum, la o masina fara EML, nici macar nu are bec in locasul ala.

 

Nu cred ca ii consuma bateria. Nici alarma nu consuma bateria.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.