Jump to content

Lucruri care deranjeaza la 5-ul TAU !


alex sabin

Recommended Posts

VĂŁd cĂŁ ai dreptate, am cĂŁutat pe realoem.

 

ĂnsĂŁ nu consider acest lucru un punct slab pentru cĂŁ existĂŁ magazii de cd-uri.

 

Ar fi fost miÂşto dacĂŁ puneau un monitor cu touchscreen Âşi un slot pentru un flash usb, ar fi fost mult mai ok sistemul de pe E39.

 

si eventual windows automotive, cu suround si proiectii pe ecran si night vision <_<

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 200
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

din cauza asta iti speli parbrizul cu alcool ( spirt, black label, jack , balantines, vodka ..... dar sa ramanem la spirt)

 

 

my friend...din cauza ca tot degresezi ,ai stricat si stergatoarele...alcoolul dauneaza grav cauciucului...tu prin atata degresare ai luat tot grafitul de pe stergatoare si normal ca scartie cauciucul pe geamul curat ca lacrima ... <_<

Link to comment
Share on other sites

din cauza asta iti speli parbrizul cu alcool ( spirt, black label, jack , balantines, vodka ..... dar sa ramanem la spirt)

 

 

my friend...din cauza ca tot degresezi ,ai stricat si stergatoarele...alcoolul dauneaza grav cauciucului...tu prin atata degresare ai luat tot grafitul de pe stergatoare si normal ca scartie cauciucul pe geamul curat ca lacrima ... <_<

 

posibil, avand in vedere ca le-am degresat de 2 ori in toata viata stergatoarelor ...... pentru tine si numai pt tine o sa le schimb si nu o sa le mai degresez si daca fac la fel ... fac un foc de tabara cu ele ... :)

Link to comment
Share on other sites

daca nu iti iei originale ,sa iti iei BOSCH..sunt ca cele originale si bineinteles de top (ca cele mai bune nu exista,e bine ciupane ?! ) <_<

 

pai bosh am luat si ultima oara .... dar nu m-au incantat .... nu sterg uniform..... dar din ce se discuta pe aici sa inteleg ca exista si "stergatoare originale" ? sa inteleg ca le gasesc la bavaria ... ok .... stiu ca nu e locul potrivit sa intreb, dar risc un pic ..... daca tot vorbim de stergatoare ... cei cu 5 , ati observat ca la stergatoare mai exista o banda mica din cauciuc ? care nu atinge parbrizul ..... ce face banda aia ????? zapada ? gheata ? ceva ?

Link to comment
Share on other sites

incercati stergatoare marca VALEO. le recomand cu caldura. am pus pe masina marca asta( au si senzor de uzura, cand se face galben senzorul le schimbi ) si sunt foarte multumit. sterg impecabil. cost 200RON perechea.

 

 

da am inteles ca sunt cele mai bune .... si cele mai scumpe ..... nu stiu daca au si cu cauciuc ... eu am vazut doar cu banda de silicon care nu merg la 5

 

frate..eu am luat bosch originale, 90 ron perechea....si nu am nici un motiv sa ma plang

 

 

eu tot bosh am .... dar nu sunt deloc multumit ....

Link to comment
Share on other sites

Le-ai folosit când era gheaÞã pe parbriz?

 

 

eu le-am mai folosti si cand era gheata, posibil sa se fi dus .... stau si ma intreb .... deschidem topic nou "stergatoare" ? <_<

 

stie careva .... am auzit bine ? ... .cele originale bmw sunt marca VALEO ? .... asa spun unele guri de prin cta ....

Link to comment
Share on other sites

eu am Valeo si isi fac foarte bine treaba. Probabil ca, cu originale ar fi si mai ok.

 

 

cica sachs ar fi originale .... dar nu cred .....ca la cate zvonuri sunt despre piese nu stii ce sa mai crezi ...... si ieri la fel am patit .... unu zicea IA SACHS .... IA SAAAACHSSS .... altu ... moaa mosule ia LUK CA SUNT CELE MAI BUNE ... altu zicea de VALEOOOO ... culmea ca mergand din magazin in magazin si din cunostinta in cunostinta toate sunt la aceleasi preturi .... unii vindeau sachs cu 10 milioane si valeo si luk cu 950, altii vindeau invers ....am luat sachs vine acum la 10 kitul .... sper sa fie ok si sa nu fie albastrita volanta .... ca aia e cam scumpa

Link to comment
Share on other sites

PĂŁi nu trebuie sĂŁ plĂŁteascĂŁ el din moment ce el l-a stricat?

 

dar crezi ca a zis ca la rupt el ? <_<)))) a zis ca era rupt ... dar culmea ca inainte nu aveam pb cu maneta schimbatorului ... :))))doar ca avea un mic jos stanga dreapta ..... am gasit care e piesa ..... adica am codul

 

post-6909-1235235627_thumb.jpg

 

are cineva acces la vreun catalog de piese bmw pt romania ? sau vreun pret pt asta ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pe mine ma deranjeaza la E60 urmatoarele:

 

-nu ai unde sa pui paharul;la o masina care pleaca de la 43.000 euro+tva noua ar trebui sa fie standard suportii pt pahare!!!

-dupa 100.000 km incepe sa dea ulei pe la admisie;

-galeria de evacuare are probleme si se sparge in multe cazuri tot asa pe la 100.000 km;

-exteriorul este superb ,pe cand interiorul in mare nu se ridica la acelasi nivel; (vezi bordul la A6..parca e mult mai tare :bashwall:);

-la navigatia business nu exista nici acum harta pentru Europa de est ..Ungaria...ROMANIA..si asta mi se pare CEA MAI MARE IDIOTENIE si un mare semn de intrebare;cum e posibil asa ceva?In Bucuresti sunt mai multe BMW uri decat la la Paris sau Amsterdam sau Barcelona...etc .Noi cumparam mai multe masini nemtesti decat francezii de ex ,care sunt nationalisti tampiti si cumpara uratenia aia de Renault Laguna si mai suntem si membrii UE de 2 ani.Cum frate sa nu scoti dvd pt toata Europa?!Au scos doar la Professional ,deci daca vrei sa ai DVD cu Romania trebuie sa cumperi 5 arul cu totul <_<).

-app tot de bord, nici telefonul n-am unde sa-l pun decat in usa sau in locusorul ala mic de sub CD ,dar de acolo cade mereu cand plec mai tare de pe loc;

 

Cam atat am de reprosat, oricum una peste alta E60 este foarte tare! :)

Link to comment
Share on other sites

O mica observatie: nici navigatia de professional nu are Romania sau cel putin e exterm de slaba. Cu un atlas de scolar te poti descurca la fel de bine. Stie sa te duca de ex din Arad la Bucuresti dar atat.

 

In orase este varza. Multe orasele nu sunt pe harta. nu stie nici macar iesirea din tara de la Cenad...

 

As putea spune ca nu are Romania...

Edited by Bala
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.