Jump to content

Achizitie BMW 530xd


ivorymarci

Recommended Posts

@Kretzu: Masini sh normale nu, insa un M5 E39 poate fi intr-o stare impecabila.

 

Exista masini impecabile tehnic si optic.

Daca o masina nu are nimic stricat, nu are defecte la exterior sau interior, tu cum o numesti?

 

Aici vorbim de masini din Germania nu din Romania.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

@Kretzu: Masini sh normale nu, insa un M5 E39 poate fi intr-o stare impecabila.

 

Exista masini impecabile tehnic si optic.

Daca o masina nu are nimic stricat, nu are defecte la exterior sau interior, tu cum o numesti?

 

Aici vorbim de masini din Germania nu din Romania.

nu toate sunt unse cu zahar si miere , ar iesi ei in pierdere.

 

nu are defecte vizibile , are efecte ASCUNSE

 

masina ta era impecabila ?nu...fiindca ai bagat destul in ea , la fel si a mea si la fel cu orice masina SH.

 

ba mai mult ai M5 e39 , trebuie sa te astepti sa bagi bani in ea minim 3 mii dupa ce ai luat-o.

Edited by kretzu
Link to comment
Share on other sites

Se pare ca nu intelegi sau nu vrei sa intelegi.

 

Chiar crezi ca nu exista in Germania M5 E39 de vanzare intr-o stare exceptionala?

 

Uita-te si tu pe mobile.de...

Exista M3 E30 in stare impecabila si cu cateva zeci de mii de km. De ce nu ar exista si M5 E39?

Link to comment
Share on other sites

Se pare ca nu intelegi sau nu vrei sa intelegi.

 

Chiar crezi ca nu exista in Germania M5 E39 de vanzare intr-o stare exceptionala?

 

Uita-te si tu pe mobile.de...

Exista M3 E30 in stare impecabila si cu cateva zeci de mii de km. De ce nu ar exista si M5 E39?

nu-mi mai bat capu ca nu intelegi...pot sa-ti zic de 11010100110101010 ori ca tot nu intelegi , tot pe a ta o tii.

 

nu exista masina SH in stare impecabila.

 

p.s. daca nici alea noi nu sunt in stare impecabila , la una veche la ce sa te astepti ?

Link to comment
Share on other sites

Ma obosesc degeaba. :twoup:

 

Ti-am zis ca nu vorbesc de masini din Romania ci de masini din Germania.

 

Masinile aduse in general in Romania din Germania nu sunt un etalon pentru starea masinilor germane.

Fiind aduse pentru profit de samsari, e clar ca nu sunt alese cele mai bune.

 

Iar daca te referi la masinile din Romania, ai dreptate.

Nu exista masini sh de vanzare in stare impecabila.

 

Probabil ca si acest M3 E30 este o iluzie optica. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Ma obosesc degeaba. :twoup:

 

Ti-am zis ca nu vorbesc de masini din Romania ci de masini din Germania.

 

Masinile aduse in general in Romania din Germania nu sunt un etalon pentru starea masinilor germane.

Fiind aduse pentru profit de samsari, e clar ca nu sunt alese cele mai bune.

 

Iar daca te referi la masinile din Romania, ai dreptate.

Nu exista masini sh de vanzare in stare impecabila.

 

Probabil ca si acest M3 E30 este o iluzie optica. :twoup:

mda o tii tot pe a ta.nu mai am ce zice.

 

stii vorba aia pisica blanda , zgarie rau , sa stii ca asa si e , uite iluzia aia optica de mi-ai aratat-o , o cumperi o aduci frumusel in tara te plimbi mergi , si dupa o saptamana doua apar belelele.

 

aia este o masina SH in stare IMPECABILA.

 

daca arata asa bine interior exterior , sub scaune , motor etc etc , nu inseamna ca e si buna.

 

este o masina SH si nu ai de unde sa stii ce a fost inainte s.a.m.d.

Edited by kretzu
Link to comment
Share on other sites

fratele sotiei mele a schimbat pe garantie de 3 ori farurile la un M3 pentru ca i se parea ca se aburesc dupa ce spala masina. te asigur ca este impecabila, desi are aproape 20 000 mile arata mai bine decat atunci cand a iesit din fabrica. nu exista zgarietura la masina asta, pielea de pe scaunele fata a fost inlocuita pe garantie, soft-top-ul si mecanismul de decapotare a fost inlocuit pentru ca scartaia la denivelari. scartie si acum, cu cel nou :twoup:

masina e din 2004 si este in conditie de showroom.

dupa parerea mea este paranoic, lichidul de parbriz il completeaza la dealerul BMW, care este la 10 minute de mers pe jos de unde locuieste el.

evident, ceva se poate strica oricand :twoup:

Edited by cat
Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca este paranoic, ci pur si simplu are grija de masina si vrea sa fie totul facut de dealer.

 

Eu unul sunt complet satisfacut de alegerea facuta...am luat masina din DE si in 15 kkm nu am facut decat revizia. Intr-adevar a fost luata de la Dealer.

 

Eu sunt de parere ca in Germania, inca, mai gasesti masini in stare foarte buna si cu kilometrii putini; majoritatea le vand, ori ca le-a expirat garantia, ori ca s-au cam plictisit de model si le dau in buy-back.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.