Jump to content

Recommended Posts

  • Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Si daca schimbi numai la 6000 de ture tot n-are cum sa iti ia mai mult de 10-11.

 

Si in afara imi ia 7 ca merg foarte tare cu el. Asta e culmea, cand aveam 535 mergeam pe pilot automat cu maxim 120 ca sa imi consume doar 8.5. Acuma cu amaratul asta de 316 consum 7 si ma chinui cu el ca sa ii dau in gura. Pentru 1.5 litri mai bine ramaneam cu 535-ul.

Link to comment
Share on other sites

Si daca schimbi numai la 6000 de ture tot n-are cum sa iti ia mai mult de 10-11.

 

Si in afara imi ia 7 ca merg foarte tare cu el. Asta e culmea, cand aveam 535 mergeam pe pilot automat cu maxim 120 ca sa imi consume  doar 8.5. Acuma cu amaratul asta de 316 consum 7 si ma chinui cu el ca sa ii dau in gura. Pentru 1.5 litri mai bine ramaneam cu 535-ul.

50196[/snapback]

 

da, dar in oras? :blink:

Link to comment
Share on other sites

deci acum ca m-ati intarata ajutati-ma sa fac ceva sa consume si a mea putin si va dau bere :blink:  multa sau benzina ,ce vreti voi numai ajuatima ca am contract cu OMV-ul! :)

50205[/snapback]

 

Pai schimba sonda lambda, aia calculeaza amestecul de benzina. Martorul ala de avarie motor de la sonda lambda s-a aprins. Tu ai amestec prea bogat in benzina.

Link to comment
Share on other sites

am schimbat sonda(aia de dupa catalizator) si am pus una universala bosch,tre schimbata si aia din fata catalizatorului?

 

are ceva daca e universala?

50219[/snapback]

 

Nu am mai auzit pe cineva sa isi puna universala. Nu stiu ce sa zi, eu as merge pe original.

Link to comment
Share on other sites

cand vi in valcea sa ma cauti si pe mine ca sa mergem amandoi cu masinile la tester sa faca o diferenta ca tot 316i 1,9i ai ,nu?

 

ps fac cinste! :blink:

50243[/snapback]

 

Da, e la fel, tot din 2000. Numai ca eu cer pe ea doar 10.800 :)

Link to comment
Share on other sites

nu o dau sub 12000 nici batut,merge super(consuma cam mult) dar o rezolv maine (sper),am pus jante(1000e),am pus bara m3 rieger(500e),praguri (300),dvd (nu mai zic cat) si angel eyes.

 

ps tu nu o aveai pe ana ipatescu parcata la uncle sam in fata la vanzare?gri? :blink:

Link to comment
Share on other sites

sa nu lom mai mult de 10 mii,pai pe jante am  dat 1500e dvd 1200 wooefer 500 xenon 400 tuning 1000 asa ca macar 13000 sa iau pe ea :blink:

51979[/snapback]

 

pai da jos tot de pe ea si o vinzi cu 9000 si tot iesi mai bine. :)

 

gluma-gluma, da are "un miez de adevar". altfel nu-ti scoti investitia nici mort. numa daca nu prinzi unu de-asta obsedat, da in cazul asta tre neaparat sa-i pui si un eleron de cel putin 1m si angel eyes de-aia albastri de sa se vada de la 2 km.

 

 

later edit:

 

poate asta trebuia sa mearga in celalat topic de consum al utilajelor

 

eu am 318i 2002 N42 de-ala de 1995 cmc si 105kw. imi consuma in oras intre 12 si 13, depinde cate forje ii dau. (cele mai multe pedale serioase i le dau la deal, ca asa-i cluju asta, cu denivelari). afara nu i-am facut consumu...

 

apropo, chestia aia cu consumul in frana de motor = 0 mi-o poate explica cineva? ca sincer nu prea inteleg. adica 0.0000 n-are cum sa fie, tot trebe sa consume ceva si acolo ma gandesc...

Edited by agricultoru
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.