Jump to content

Tremurat la relanti ?


Recommended Posts

Am o problema si nu stiu cum sa o scot la capat, pana nu demult ma deranja ca din cand in cand mai tremura masina cand plecam in prima treapta, acum cand las masina la relanti tremura(vibreaza) deranjant, maine ma duc sa o pun un pic pe test, imi poate spune daca cineva a mai avut problema asta, masina e un E46 2004 318D are 146000 km. Astept pareri pertinente
Link to comment
Share on other sites

Am o problema si nu stiu cum sa o scot la capat, pana nu demult ma deranja ca din cand in cand mai tremura masina cand plecam in prima treapta, acum cand las masina la relanti tremura(vibreaza) deranjant, maine ma duc sa o pun un pic pe test, imi poate spune daca cineva a mai avut problema asta, masina e un E46 2004 318D are 146000 km. Astept pareri pertinente

verifica mai intai tampoanele de la motor, eu am schimbat tampoanele de curand(unul era rupt) si aproape ca nu mai simt motorul.

daca dai un o cautare pe forum gasesti o multime de pareri.......

Link to comment
Share on other sites

Sie u am aceiasi problema cu tampoanele la motor, am fost la service si mi-au spus ca sunt tampoanele de vina atunci cand iti trepideaza masina mai puternic lal relanti.Dar tot cei de-acolo mi-au spus ca degeaba le schimb ca nu o sa mai am comfortul ca atunci cand era ea noua pe de o parte si pe de alta mi-au mai zis ca nu o sa ma tina prea mult noile tampoane.Ce inseamna asta ca timp nu stiu poate ne ajuta cineva cu o parere.

 

scuze am uitat sa precizez ca am un 320 d din 2001

Link to comment
Share on other sites

Deci cu un mare regret va anunt ca nu erau alea:(, tampoanele sunt in stare foarte buna, e vorba de un racord flexibil care este uzat, racordul uzat se taie si in locul lui se sudeaza unul nou, cei de la service mi-au zis sa imi caut un sudor bun, foarte aiurea faza :D

 

Am un 318d tot din 2004 dar cutie steptronic. Spune te rog despre care racord flexibil e vorba? Ca eu am schimbat tampoanele la motor si tot mai vibreaza :D . Eventual pune si un link catre piesa la realoem. Oricum la mine tampoanele erau varza. La unu era rupt surubul de prindere si din celalalt curgea ulei :twoup: . Ma mir ca mai statea pe masina. :twoup: .

Link to comment
Share on other sites

Deci cu un mare regret va anunt ca nu erau alea:(, tampoanele sunt in stare foarte buna, e vorba de un racord flexibil care este uzat, racordul uzat se taie si in locul lui se sudeaza unul nou, cei de la service mi-au zis sa imi caut un sudor bun, foarte aiurea faza :twoup:

 

De la care service ti-au recomandat asa ceva? TE intreb asta pentru ca in service-urile BMW piesa vine ca parte integranta cu catalizatorul.

 

Daca vrei un service bun care iti poate rezolva problema, da-mi un pm, am fost la ei si eu si OserX si suntem f multumiti.

Link to comment
Share on other sites

Deci cu un mare regret va anunt ca nu erau alea:(, tampoanele sunt in stare foarte buna, e vorba de un racord flexibil care este uzat, racordul uzat se taie si in locul lui se sudeaza unul nou, cei de la service mi-au zis sa imi caut un sudor bun, foarte aiurea faza :twoup:

 

De la care service ti-au recomandat asa ceva? TE intreb asta pentru ca in service-urile BMW piesa vine ca parte integranta cu catalizatorul.

 

Daca vrei un service bun care iti poate rezolva problema, da-mi un pm, am fost la ei si eu si OserX si suntem f multumiti.

 

imi poti recomanda si mie serviceul respectiv pls? am o problema de alta natura la masina mea (nu trage cum ar trebui sa traga ) si caut un service unde se pricep oamenii. scuze daca nu am scris cum/unde trebuie dar nu prea ma pricep la forumuri.

multumiri anticipate

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
tampoanele de la motor. si eu trebuie sa le schimb. costa 350 Ron amandoua fara montaj, care mai e vre-o 100-150.

 

 

atunci verifica furtunele de aer care vin spre motor chiar si cea mai mica fisura sau crapatura poate sa-i dea simptomele astea. bafta

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.