Jump to content

DIY - Filtru epurator


Recommended Posts

PArerea mea e ca trebuie schimbat.Tocmai l-am schimbat saptamana asta si nu era scump 120 pe original.Din cate am intrebat la bmw nu se curata ci se schimba odata la 3 schimburi de ulei.Mai mult ca sigur nu se curata.

Cine de la "bmw" ti-a spus ca se schimba filtrul la 3 schimburi de ulei?

Scrie pe undeva asta?

Citisem pe aici pe undeva ca se schimba la 60000 km. :twoup: Cum o fi pana la urma? :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Asa mi-au spus cei de la bmw arad, ca se schimba odata la 3 schimburi de ulei.Foarte multa lume nu il schimba nici macar nu stie ca masina are asa ceva. Am sa vb cu un prieten din germania sa se intereseze el la bmw la cati km se schimaba sau cum se schimba mai exact.Sincer odata la 50000 km nu mi se pare mult asta depinde in cat timp faci km aceea.De acea voi intreba si voi reveni cu raspunsurile primite.
Link to comment
Share on other sites

Intrebarea este pentru @kretzu..

am si eu o intrebare pentru tine...de ce mai stai pe forumu asta ?daca vii cu dastea la mine?

 

te credeam altfel dar se vede ce fel de om esti , mai ales acuma dupa ce te-ai trezit la contributors. imi pare rau , n-am fost singuru care te-a votat.

Link to comment
Share on other sites

:twoup:))))

Tu crezi ca topicul tau despre moderatori a avut vreo importanta?

Cum adica ma credeai altfel?

In caz ca ai uitat, tu m-ai atacat pe mine nu invers.

 

De ce te jigneste aceasta intrebare?

Daca ai scris un DIY despre filtrul epurator, banuiesc ca esti foarte documentat asupra acestui subiect.

Prin urmare este normal sa scrii si ce rol are filtrul epurator nu doar cum se curata.

Ar fi mult mai util topicul daca ai scrie o asemenea descriere a filtrului epurator.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

:twoup:))))

Tu crezi ca topicul tau a avut vreo importanta?

Cum adica ma credeai altfel?

In caz ca ai uitat, tu m-ai atacat pe mine nu invers.

 

De ce te jigneste aceasta intrebare?

Daca ai scris un DIY despre filtrul epurator, banuiesc ca esti foarte documentat asupra acestui subiect.

Prin urmare este normal sa scrii si ce rol are filtrul epurator nu doar cum se curata.

Ar fi mult mai util topicul daca ai scrie o asemenea descriere a filtrului epurator.

daca as scrie o informatie de genu` ala nu ar mai fi DIY. in DIY se scrie cum se curata , schimba si mai stiu eu ce.

 

daca n-a avut importanta topicul meu "cu moderatori" , spune-mi atunci cum de nu mai esti moderator asa dintr-o data

pai te-am atacat , dar cu motiv :twoup:

 

multi useri de pe forumu` asta au inteles gresit topicu asta al meu...MA OAMENILOR - eu nu v-am zis acuma ca e musai sa-l scoate-ti sa-l curatatati.....topicu asta l-am facut pentru cine o sa aiba nevoie cand o fi sa-l schimbe sau sa-l curete , dupa preferinte.daia` si scrie - curatare SAU INLOCUIRE...cititi mai bine si nu aruncati iar cu noroi...cine nu vrea sa-l curete il cumpara si gata , nu trebuie sa stea sa zica ca aoleo ce topic idiot si mai stiu eu ce.

 

cred ca sunt destule topicuri idioate pe forumu` asta si nimeni nu zice nimic , va place la toti sa faceti caterinca si sa comentati alte chestii , sigur asta nu e unul din alea

Edited by kretzu
Link to comment
Share on other sites

daca n-a avut importanta topicul meu "cu moderatori" , spune-mi atunci cum de nu mai esti moderator asa dintr-o data

pai te-am atacat , dar cu motiv :twoup:

 

Iti garantez ca n-are legatura cu topicul tau.

Mai ales ca n-am primit decat vreo 12 voturi, foarte putin raportat la cat de multi useri sunt pe acest forum.

 

Topicul tau isi pierde intreaga importanta daca nu spui ce rol are filtrul epurator.

Sunt multi oameni care nu stiu ce rol are, te rog sa ne explici.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

pentru toti necunoscatorii , care ma intreaba ce rol are acest filtru epurator , e simplu - separa gazele de ulei. el NU se curata , se schimba.

 

cine vrea sa faca practica , sa demonteze si sa monteze , sa curete sau sa schimbe se poate folosi de acest DIY.

 

nu cred eu ca e cineva care sa nu stie ce face filtrul asta epurator , Andrei92 , ciupanezu`.

 

Chiar kretzu, nu ne spui ce rol are filtrul epurator ?

off-topic - ai murdarit informatiile personale cu "SLOBOZ-<ia>"...e frumos asa ?domnu` ex mode(l)rator...

Edited by kretzu
Link to comment
Share on other sites

Necunoscatorii doresc sa afle mai multe detalii, domnu' cunoscator. :twoup:

ti-ar prinde bine niste carti de mecanica ceva in cazu asta...imi pare rau nu te mai pot ajuta. un gugal ceva sau o carte din alea multe pe care le ai , te vor ajuta sigur :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Necunoscatorii doresc sa afle mai multe detalii, domnu' cunoscator. :twoup:

ti-ar prinde bine niste carti de mecanica ceva in cazu asta...imi pare rau nu te mai pot ajuta. un gugal ceva sau o carte din alea multe pe care le ai , te vor ajuta sigur :twoup:

Fara suparare dar si tie ti-ar prinde bine niste carti de mecanica, poate chiar ilustrate color ca na totusi mai sunt alternatoare, electromotoare...etc.

Edited by duxter
Link to comment
Share on other sites

pentru toti necunoscatorii , care ma intreaba ce rol are acest filtru epurator , e simplu - separa gazele de ulei. el NU se curata , se schimba.

 

cine vrea sa faca practica , sa demonteze si sa monteze , sa curete sau sa schimbe se poate folosi de acest DIY.

 

nu cred eu ca e cineva care sa nu stie ce face filtrul asta epurator , Andrei92 , ciupanezu`.

 

Chiar kretzu, nu ne spui ce rol are filtrul epurator ?

off-topic -

 

Nu mai creea off topic pe topicul tau, nu e frumos..:twoup:

 

e frumos asa ?

 

Este foarte frumos ! :twoup:

Edited by Andrei92
Link to comment
Share on other sites

Necunoscatorii doresc sa afle mai multe detalii, domnu' cunoscator. :D

ti-ar prinde bine niste carti de mecanica ceva in cazu asta...imi pare rau nu te mai pot ajuta. un gugal ceva sau o carte din alea multe pe care le ai , te vor ajuta sigur :D

Fara suparare dar si tie ti-ar prinde bine niste carti de mecanica, poate chiar ilustrate color ca na totusi mai sunt alternatoare, electromotoare...etc.

mda vad ca tot prost ai ramas.dar ramai in prostia ta acolo cu ragalia aia de 520 , te bagi ca musca in kkt in discutie.

 

pentru toti necunoscatorii , care ma intreaba ce rol are acest filtru epurator , e simplu - separa gazele de ulei. el NU se curata , se schimba.

 

cine vrea sa faca practica , sa demonteze si sa monteze , sa curete sau sa schimbe se poate folosi de acest DIY.

 

nu cred eu ca e cineva care sa nu stie ce face filtrul asta epurator , Andrei92 , ciupanezu`.

 

Chiar kretzu, nu ne spui ce rol are filtrul epurator ?

off-topic -

 

Nu mai creea off topic pe topicul tau, nu e frumos..:D

 

e frumos asa ?

 

Este foarte frumos ! :twoup:

vivat andrei92 care s-a dovedit a fi o zdreanta de om :)

 

Pai nu eu am facut topicul, d-aia ceream detalii tehnice.

 

Imi cer scuze ca am indraznit.

parca le stiai pe toate , acuma dintr-o data nu mai stii nimic ? :twoup:

 

esti fals grav de tot...mai ia o pauza.nu-mi zi tu acuma ca n-am eu dreptu sa-ti zic tie sa iei pauza , am tot dreptu sa zic ce vreau eu atata timp cat ma deranjeaza ceva.

Link to comment
Share on other sites

@kretzu : Ai un ragaz de 3 zile in care nu poti posta pentru a invata sa faci distinctia intre a ataca persoana sau ideea.

Nu ajuta cu nimic atacarea persoanelor, nici macar ca ultim argument. Daca nu ai alte argumente mai bine taci, nu ne aduce in situatia in care trebuie sa luam masuri pentru calmarea spiritelor.

 

Sanctiunea nu este prea mare deoarece ai fost un pic starnit de cativa colegi, pe care o sa-i rog sa se linisteasca, si sa nu mai atace nici ei persoane, ci idei !

Link to comment
Share on other sites

Necunoscatorii doresc sa afle mai multe detalii, domnu' cunoscator. :twoup:

ti-ar prinde bine niste carti de mecanica ceva in cazu asta...imi pare rau nu te mai pot ajuta. un gugal ceva sau o carte din alea multe pe care le ai , te vor ajuta sigur :twoup:

Fara suparare dar si tie ti-ar prinde bine niste carti de mecanica, poate chiar ilustrate color ca na totusi mai sunt alternatoare, electromotoare...etc.

mda vad ca tot prost ai ramas.dar ramai in prostia ta acolo cu ragalia aia de 520 , te bagi ca musca in kkt in discutie.

Offtopic: Ma scuzi, Theo are 2 ///m-uri eu am 2 BMW-uri, un 523i si "ragalia aia" de 520i.

 

Ontopic: Interesant DIY :D .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.