Jump to content

Ce motor sa aleg?


CoStY_e36

Recommended Posts

Salut, as avea si eu o intrebare sau mai bine zis o nelamurire. Doresc sa achizitionez un bmw e36 coupe dar nu sunt hotarat in privinta motorizarii. Ce motor vi se pare potrivit pentru cineva de varsta mea(19 ani)? Edited by CoStY_e36
Link to comment
Share on other sites

Salut, as avea si eu o intrebare sau mai bine zis o nelamurire. Doresc sa achizitionez un bmw e36 coupe dar nu sunt hotarat in privinta motorizarii. Ce motor vi se pare potrivit pentru cineva de varsta mea(19 ani)?

 

 

325i sau 328i nu stiu care era varianta...orcum ceva la care sai dai ca la varsta asta nu trebe sa ai alta grija...

Link to comment
Share on other sites

Salut, as avea si eu o intrebare sau mai bine zis o nelamurire. Doresc sa achizitionez un bmw e36 coupe dar nu sunt hotarat in privinta motorizarii. Ce motor vi se pare potrivit pentru cineva de varsta mea(19 ani)?

Nu iti lua prima data BMW, ia-ti altceva pana te mai obisnuiesti cu condusul.......

Link to comment
Share on other sites

Salut, as avea si eu o intrebare sau mai bine zis o nelamurire. Doresc sa achizitionez un bmw e36 coupe dar nu sunt hotarat in privinta motorizarii. Ce motor vi se pare potrivit pentru cineva de varsta mea(19 ani)?

Nu iti lua prima data BMW, ia-ti altceva pana te mai obisnuiesti cu condusul.......

asta poate sa dureze si zeci de ani...

 

 

ontopic: motor cat mai mic. senzatia de bmw nu va lipsi, oricum

Link to comment
Share on other sites

Indiferent de motorizare,la varsta ta cand esti la volan trebuie sa fii mult mai matur ,comparativ cu varsta,citeste pe forum despre

accidentele in care au murit tineri si sa fie un semnal de alarma pentru tine.

Sunt de acord si cu cele scrise de Tien si Ovy 318i,asta pentru ca si eu sunt parinte si sunt responsabil pentru copiii mei,la fel ca si parintii tai.

Link to comment
Share on other sites

Indiferent de motorizare,la varsta ta cand esti la volan trebuie sa fii mult mai matur ,comparativ cu varsta,citeste pe forum despre

accidentele in care au murit tineri si sa fie un semnal de alarma pentru tine.

Sunt de acord si cu cele scrise de Tien si Ovy 318i,asta pentru ca si eu sunt parinte si sunt responsabil pentru copiii mei,la fel ca si parintii tai.

multumesc pentru sfat. am sa tin cont de el :twoup:

Link to comment
Share on other sites

orice motor alegi, trebuie sa fi atent ce incalti, ca in talpa sta totul, fericire sau dezastru.

eu zic un 320i sau 325i, dar consumul sa fie in limitele dorite de tine.

coupe-ul este o masina frumoasa, sa o stapanesti sanatos si fara accidente. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

nu am condus prea multe masini dar nici una nu se compara cu o "pisicuta" :twoup: sau cu un bmw in general. Spun asta pentru ca am avut ocazia sa merg cu un 325i si mi-a ramas in minte . :twoup:

eu am un e36 coupe 320i si e soper tare

si nici nu ia asa mult dar senzatia e bestila mai tarziu am sa tind spre un 325 dak am sa gasesc

cum au spus si ceilalti ai grija k e periculoasa masina,nici nu simti cand ai ajuns al 160

Link to comment
Share on other sites

dar de 325 tds ce parere aveti ? :twoup:

 

e adevarat ca au probleme fiind primele motoare turbo diesel?

 

Nu merita, sunt motoare diesel fara commonrail.

Au si probleme cu pompele de injectie, sunt zgomotoase...

 

Ia un 318is sau un 325i, sunt cele mai ok motoare de pe E36 non-M.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

@Ciupanezu .. de 320 vanos 24 valve.. ce poti sa imi spui .. ? sunt fiabile bune .. sau mai bine un 318is ?

 

 

 

Tu l-ai intrebat pe Ciupanezu dar ma bag si eu la acest raspuns... Cred ca si Ciupanezu ti-ar zice la fel...

320 vanos 24 de valve...

Nu poti compara 6 cilindri cu 4... Cred ca multi iti vor spune la fel...

Numai bine

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.