Jump to content

M3(E-92)


Turbo-Mann

Recommended Posts

Eu stiam ca M6 face suta in 4.7 nu in 4.2 secunde.

 

Nu ! In catalog M6 coupe e dat cu 4,6 sec si cabrio cu 4,8. Coupe-ul insa a fost masurat anul trecut la Nardo de Auto Motor si Sport (vezi numarul din Sept 2007) astfel:

 

0-100 4,2 sec

0-200 13,2

0-300 51,1

v max 309 km/h

 

Poate ca in catalog demarajul este obtinut fara launch control iar cei de la Auto Motor und Sport au folosit aceasta functie.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cele mai bune timpuri obtinute sunt aici:

 

http://www.dragtimes.com/BMW--M6-Drag-Racing.html

 

In rest va cam aberati.... :twoup:

 

3.7 sec face Porsche 911 Turbo 997

 

Corect se spune 'cei mai buni timpi' si nu 'cele mai bune timpuri'. Site-ul indicat contorizeaza masuratori tipic americane 0-1/4 mile, 0-1/8 mile, 0-60 foot etc si nu cele mentionate mai sus.

Cred ca diverse M6-uri in conditii diferite (cauciucuri, presiune, suprafata de rulare, temperatura exterioara, calitate combustibil, greutate, sofer, DSC on-off, etc etc) pot obtine timpi de accelerare semnificativ diferiti.

Link to comment
Share on other sites

Cele mai bune timpuri obtinute sunt aici:

 

http://www.dragtimes.com/BMW--M6-Drag-Racing.html

 

In rest va cam aberati.... :twoup:

 

3.7 sec face Porsche 911 Turbo 997

Daca masina are cutie tiptronic, ca pentru manuala are 3.9 si nu se abereaza nimeni: GT2 disponibil doar cu manuala si RWD face 0-100 in 3.7 !

 

Porsche 911 Gt2 : 0-100km/h 3,7s ; 0-200km/h 11,5s ; 0-300km/h 36,2s

 

auto moto si sport / august 2008

Link to comment
Share on other sites

Lasa-l nene ca el ca fost posesor de M6 bla bla, absolvent de doua facultati asa crede ca se spune corect, iar legat de drag-uri e meserias rau, atat de meserias incat a luat-o de la un Porsche de nu s-a vazut cand era cu M6-le. :twoup:

Hai mah, si te oftici??? :twoup: :D

 

Eu macar am cu ce ....

Ps: Vezi ca esti gresit informat: Am trei facultati, tu macar ai terminat-o pe prima, sau te-au exmatriculat?

Link to comment
Share on other sites

off-topic

 

E preferabil sa fii prost fara facultate sau prost cu 3 facultati?

 

NOTA: persoanele de fata se exclud, este o simpla curiozitate de-a mea :twoup:

"Prietene" , eu m-am obisnuit demult cu invidia si oftica unora.....cum am eu trei facultati, daca le-am terminat cu pile etc...

 

asa ca pur si simplu prefer sa te ignor!

 

Si mai ma seaca ceva: faptul ca voi ma judecati repede pentru gandirea mea..cand nci macar nu intelegeti nici 10% din mesajul pe care il transmit.

4.6 este timplul declarat de BMW, probabil ca este cel real.

Din verificarile mele personale cu accelerometrul , este! :twoup: :D

Edited by Tien
Link to comment
Share on other sites

Haha, esti tare!

 

Una din dorintele mele e sa va ajut, mai oameni buni, sa va fac sa mai deschideti ochii , ca altfel degeaba am facut eu atata scoala....insa unii, ( tu de exemplu) nu vor!

 

Ma intreb de ce oare, din orgoliu, iti lipseste ceva?

 

 

Spui ca nu esti invidios, dar mereu amintesti de mine si masinile mele ( apropo, daca ai stii intr-adevar ce alte masini mai am .... :twoup: )

 

Eu zic sa stai linistit in coltul tau cu ideile tale, si lasa-i pe cei care vor sa faca un bine societatii sa isi faca treaba , nu te mai lua de ei ca :" Câinele moare de drum lung şi prostul de grija altuia"

 

 

Multumesc pentru intelegere! :twoup:

Edited by Tien
Link to comment
Share on other sites

Haha, esti tare!

 

Una din dorintele mele e sa va ajut, mai oameni buni, sa va fac sa mai deschideti ochii , ca altfel degeaba am facut eu atata scoala....insa unii, ( tu de exemplu) nu vor!

 

Ma intreb de ce oare, din orgoliu, iti lipseste ceva?

 

 

Spui ca nu esti invidios, dar mereu amintesti de mine si masinile mele ( apropo, daca ai stii intr-adevar ce alte masini mai am .... :twoup: )

 

Eu zic sa stai linistit in coltul tau cu ideile tale, si lasa-i pe cei care vor sa faca un bine societatii sa isi faca treaba , nu te mai lua de ei ca :" Câinele moare de drum lung ºi prostul de grija altuia"

 

 

Multumesc pentru intelegere! :twoup:

Ce alte masini mai ?

Link to comment
Share on other sites

Una din dorintele mele e sa va ajut, mai oameni buni, sa va fac sa mai deschideti ochii , ca altfel degeaba am facut eu atata scoala....insa unii, ( tu de exemplu) nu vor!

 

Ceea ce nu ai inteles si nu cred ca vei intelege niciodata este ca ideile tale nu prezinta interes pentru userii acestui forum.

Vorbesti de parca esti un Messia pentru cei din jurul tau, nu ti se pare cam penibil? :twoup:

 

 

Spui ca nu esti invidios, dar mereu amintesti de mine si masinile mele ( apropo, daca ai stii intr-adevar ce alte masini mai am .... :D )

 

Nu ne intereseaza astfel de suferinte. :twoup:

 

Nu moare nimeni de grija ta sau a masinilor tale, asta e doar in mintea ta.

 

Ce alte masini mai ai ?

 

Ti-a dat un pachet de pufuleti sa-i arunci mingea la fileu?

Link to comment
Share on other sites

Una din dorintele mele e sa va ajut, mai oameni buni, sa va fac sa mai deschideti ochii , ca altfel degeaba am facut eu atata scoala....insa unii, ( tu de exemplu) nu vor!

 

Ceea ce nu ai inteles si nu cred ca vei intelege niciodata este ca ideile tale nu prezinta interes pentru userii acestui forum.

Vorbesti de parca esti un Messia pentru cei din jurul tau, nu ti se pare cam penibil? :twoup:

 

 

Spui ca nu esti invidios, dar mereu amintesti de mine si masinile mele ( apropo, daca ai stii intr-adevar ce alte masini mai am .... :D )

 

Nu ne intereseaza astfel de suferinte. :twoup:

 

Nu moare nimeni de grija ta sau a masinilor tale, asta e doar in mintea ta.

 

Ce alte masini mai ai ?

 

Ti-a dat un pachet de pufuleti sa-i arunci mingea la fileu?

Cimpanzeu mai vinde niste porumb ca ai martoru la benzina aprins.

Edited by lucian1
Link to comment
Share on other sites

Ceea ce nu ai inteles si nu cred ca vei intelege niciodata este ca ideile tale nu prezinta interes pentru userii acestui forum.

Vorbesti de parca esti un Messia pentru cei din jurul tau, nu ti se pare cam penibil? :twoup:

Deci gandeste-te la o singura chestie ( ca tot esti tu cu religia) : si Iisus a fost contestat si rastignit pe cruce, nici ideile sale nu prezentau la inceput interes pentru nimeni, era"penibil" cum spui tu......

 

Insa e mai usor sa arunci cu noroi sau sa ascunzi capul in nisip decat sa incerci a gandi putin ...

Link to comment
Share on other sites

@Tien

 

 

<<"Prietene" , eu m-am obisnuit demult cu invidia si oftica unora.....cum am eu trei facultati, daca le-am terminat cu pile etc...>>

 

Off topic - nu vreau sa jignesc pe nimeni - am si eu o facultate, as duce diploma la baie, dar fiind hartia tare ma pot rani.

 

Ce naiba poate face un om cu 3 facultati? adica la ce folosesc? este poate vorba de placerea de a fi student, ca altfel nu vad nici o utilitate efectiva. Mama se roaga de mine de 9 ani sa ma duc la un master, eu insa prefer sa nu fac lucruri a caror utilitate nu o vad.

 

Oricum, felicitari pt rabdarea de a petrece atata timp prin scoli, si pt sansa de a fi detinut cateva varfuri de gama de la BMW! :twoup: Si da domnule, recunosc, sunt invidios, dar nu in sensul malefic - mi-ar fi placut si mie sa am banii sa-mi permit un M - that's life. Toate cele bune si nu uita sa imi zici ce faci practic acum cu cele 3 licente. :twoup:

Edited by nesuferila
Link to comment
Share on other sites

Oricum, felicitari pt rabdarea de a petrece atata timp prin scoli, si pt sansa de a fi detinut cateva varfuri de gama de la BMW! :twoup: Si da domnule, recunosc, sunt invidios, dar nu in sensul malefic - mi-ar fi placut si mie sa am banii sa-mi permit un M - that's life. Toate cele bune si nu uita sa imi zici ce faci practic acum cu cele 3 licente. :D

Nimic! Tocmai asta e frumusetea! :twoup:

 

Insa am avut doua mari avantaje facand atata scoala: mi-am dezvoltata imens orizontul de vedere si vointa de face... :D

Link to comment
Share on other sites

si vointa de face... :D

 

Caca...? :twoup:

 

Scuze! Nu m-am putut abtine :D ... Continuati, va rog! Devine interesanta discutia, chiar daca e offtopic...deh, le trebuie si moderatorilor un concediu !

Haha, tu esti exponentul tipic a ceea ce spuneam eu......

 

Nu intelegi, nu iti plac discutiile despre subiecte sensibile, nu le "intelegi" utilitatea, preferi sa le ignori, sa iti treaca viata pe langa tine, mai bine esti grosolan sau jignesti , ca poate incetez, ca sa poti sa uiti si tu linistit de adevaratele probleme ale vietii si sa te intorci la "dulcea ignoranta"!

 

Viata e scurta prietene, mai analizeaza! :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Ceea ce nu ai inteles si nu cred ca vei intelege niciodata este ca ideile tale nu prezinta interes pentru userii acestui forum.

Vorbesti de parca esti un Messia pentru cei din jurul tau, nu ti se pare cam penibil? :twoup:

Deci gandeste-te la o singura chestie ( ca tot esti tu cu religia) : si Iisus a fost contestat si rastignit pe cruce, nici ideile sale nu prezentau la inceput interes pentru nimeni, era"penibil" cum spui tu......

 

Insa e mai usor sa arunci cu noroi sau sa ascunzi capul in nisip decat sa incerci a gandi putin ...

 

Nu crezi ca este de prost gust sa te compari cu Iisus?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.