Jump to content

Noul sediu inmatriculari Bucuresti


LoLa

Recommended Posts

Guest poleposition

si eu am fost in prima zi lucru, cand am cumparat M-ul... am stat 30 de min la coada doar pt dactilografiere contract v/c. Parca preferam la udriste cand tipau alea in parcare "acte domnu', asigurare domnu' etc..."

 

Parcarea incapatoare, dar la ce folos ca dupa ce ca se circula ca dracu pe Pipera acum mai vin si toti care vand, cumpara masini, si altele...

 

@Lola: cum intri pe Ppera din Barbu Vacarescu, cladirea este pe stanga, cam la 200 de metri. O cladire alb/albastra cu ceva scris mare si cu albastri pe ea (DCIVP, sau ceva de genul asta)

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

Chiar atat de des inmatriculezi masini? :twoup:

 

Eu zic ca e bine, era foarte aglomerat la Udriste.

 

 

 

Eu zic ca e foarte prost...

Daca n-ai masina inmatriculata inseamna ca te duci pe jos...

Sau poate n-ai permis pt ca tocmai te duci sa ridici permisul...

Mijloace de transport in comun din "parti" taxiu din "parti" ca nu te duce nimeni...

Sau poate nu culeg banii din copac si n-am chef sa dau 2-3 milioane pe taxi ca sa ma duca in 2 ore si sa ma intoarca in inca 2 ore si sa mai stea si dupa c..ul meu alte 2 ore...

 

Deci ori te duci cu vaporul ori rogi un prieten..... Si daca prietenii lucreaza ? Simplu... pot inchiria o limuzina ca sunt magnat...

 

 

Imi pare cea mai mare tampenie posibila !!!!!

Si ma rog de ce l-au dus pana la dracu in praznic in pipera cand puteau sa-l faca de exemplu pe giurgiului la capatul tramvaiului .... La palatele alea tiganesti ... Exista drum destul de liber mijloace de transport in comun... metrou putin mai departe...

Sau in Berceni la capatul lui 313... sau in militari langa Metro... sau langa autovit ca e camp cat vezi cu ochii... SI TERENUL E MAI IEFTIN CA IN PIPERA !!!!!!!!!!!!!!!!

Exemplele pot continua. In plus in afara de metro militari toate locatiile pe care le-am enumerat sunt la 7-8 km de centru... Autovitul e la 5 KM de centru !!!! Pana in pipera ma gandesc sa iau si sandwichuri cu mine.... Fac excursie cum s-ar zice...

 

 

Pai ce e mai bine in cazul asta? La Udriste n-aveam parcare dar ma descurcam pana la urma ... In pipera e ditamai parcarea dar ma duc pe jos... Si daca am uitat sa platesc nu stiu ce la CEC mai vin odata nu ? Oricum in zona nu sunt nici xeroxuri nici banci nimic...

 

 

 

Niste imbecili cu gandire de politisti ! SAU NISTE MAFIOTI SPAGARI !!!!

 

 

Eu chiar sunt indignat... Opinia publica este indignata ( adica eu )...

Edited by the_rifle
Link to comment
Share on other sites

Chiar atat de des inmatriculezi masini? :twoup:

 

Eu zic ca e bine, era foarte aglomerat la Udriste.

Eu zic ca e foarte prost...

Daca n-ai masina inmatriculata inseamna ca te duci pe jos...

Sau poate n-ai permis pt ca tocmai te duci sa ridici permisul...

Mijloace de transport in comun din "parti" taxiu din "parti" ca nu te duce nimeni...

 

Poti ajunge cu metroul. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Chiar atat de des inmatriculezi masini? :twoup:

 

Eu zic ca e bine, era foarte aglomerat la Udriste.

 

nu dar de fiecare data a fost super ok la udriste. plus ca e ciudat sa fie biroul de inmatriculari BUCURESTI in ilfov

Link to comment
Share on other sites

Chiar atat de des inmatriculezi masini? :twoup:

 

Eu zic ca e bine, era foarte aglomerat la Udriste.

Eu zic ca e foarte prost...

Daca n-ai masina inmatriculata inseamna ca te duci pe jos...

Sau poate n-ai permis pt ca tocmai te duci sa ridici permisul...

Mijloace de transport in comun din "parti" taxiu din "parti" ca nu te duce nimeni...

 

Poti ajunge cu metroul. :twoup:

 

 

Poate ca ai dreptate dar mie nu mi-a parut asa de aproape metroul ala... Poate nici eu n-am foarte clar in minte zona ce-i drept dar noul sediu mi s-a parut cam in camp ( cand era in constructie... ) Nu e in imediata apropiere de o cale ferata ? Daca e asa cum imi amintesc eu n-am nici macar trotuar pietonal de la metrou pana la noul sediu...

Link to comment
Share on other sites

E f departe ..la udriste era ok cam pt toata lumea !...normal ar fi sa se inmatriculeze masina la orice oficiu postal ..cum in multe tari civilizate ...cumparator si vanzator merg la orice posta , se verifica in 1 min daca vanzator are datorii . amenzi neachitate . daca totul ok ...in 3 min iese talonul ....masina pastreaza aceleasi numere forever !...Ai bon de ordine etc , stai in AC , mai vobesc si politicos pe deasupra ..cata civilizatie huh !..habar nu aveti in ce neanderthal traim !..:twoup: :twoup: Edited by myxage
Link to comment
Share on other sites

Ar fi trebuit sa scriu "inmatriculari si permise" pt sunt si birourile pt permise, sali de examen pt permis etc.

Trotuar este doar vizavi.

Sunt multe afise "In aceasta unitate nu se primeste spaga" (in exprimare putin diferita)

Am vazut un afis: "Certificatele de inmatriculare se elibereaza in 2 ore" (greu de crezut)

Aceleasi cozi.

Taxa de inmatriculare (pers. juridice) nu se mai plateste in numerar direct la Trez. ci doar cu OP prin banca sau la posta de sector (asta nu mai scrie aculo pe stalpi, am aflat la Trezorerie de sector), nicidecum la CEC (unde se plateste doar taxa de talon)

Taxa speciala se plateste la sectia financiara de sector. Aici e o mica poveste: acum un an am inmatriculat RX-ul (taxa speciala: fo 2700 eur). Am plitit la sectia financiara, dand datele de plata pe un petec de hartie (nici o verificare din partea functionarei). Am depus dosarul la Udriste, bai! nici nu s-a uitat pe chitanta aia! Incepusem sa ma gandesc: daca scriam, nene, in calculatorul de taxa 1456 cmc in loc de 3456 cmc? Cine se uita? Probabil ca destui au facut asta pt ca acum la sectia financiara mi-a fost ceruta CIV in orig pt verificare...

Mers la RAR pt tipla pe CIV, clatit ochii pe un seria 7, macar satisfactia asta dupa 4 ore de "alergatura" in stanga si-n dreapta prin Bucuresti.

Acum am tot, daca nu vreau si numere preferate, o sa depun sapt viitoare dosarul.

Tare as vrea s-o vad si pe asta: certificat de inmatriculare eliberat in 2 ore...

Link to comment
Share on other sites

Am fost Acolo, am uitat sa aduc bani pt numere preferentiale, nu se poate plati cu card la politie si nu e prin zona niciun tonomat (ca sa nu bage lumea in pacat sau ce?) a trebuit sa merg langa benz. Luk de pe B Vacarescu;

intr-adevar, e ciudat locul, era la coada cu un dosar si un comisar (scria pe bluza lui, sub cele 2 stele) - sau o fi fost pt imaginea Politiei romane?

talon + numere gata in 2 ore de la depunere;

Cel mai nasol a fost ca dupa o coada de 1 ora, doamna de la pupitru a anuntat ca inchide imediat dupa persoana ce se afla in clipa aia la depunere... :twoup: si a cerut ca coada noastra sa fuzioneze cu coada de aleitari, va-nchipuiti ce fericire pt toata lumea.

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

eu abia pe 20 am programare la RAR pt identificare (am vrut pe Grivita ca in Voluntari rupi masina).

 

Dupa aceea iar trebuie sa o ard in Pipera. Abia astept... Si nici nu mai dau de pila mea :twoup:

Link to comment
Share on other sites

dinspre pipera spre barbu vacarescu se circula cu viteza melcului, mai sunt unii dibaci care o iau cu viteza pe contrasens si altii si mai dibaci care o iau prin parcarea de la spatiile comerciale de inchiriat, gold platin, tata motors, alt circ
Link to comment
Share on other sites

deci: talon + numere definitive am primit intr-adevar la 2 ore de la depunerea actelor fara sa dau spaga :twoup:

nu au astia nici un bufet, nici un bar, nici un ghiseu de banca... nu ma mai opresc din boscorodit

Link to comment
Share on other sites

nu dar de fiecare data a fost super ok la udriste. plus ca e ciudat sa fie biroul de inmatriculari BUCURESTI in ilfov

Dar daca e pe Pipera la 200 de metri dupa ce intri de pe Barbu Vacarescu inseamna ca e in Bucuresti, nu in Ilfov, si e la 300-400 de metri de metrou Aurel Vlaicu, deci mai aproape de metrou decat Udriste.

Nu mi se pare un lucru bun ca s-a mutat acolo acum, puteau sa mai astepte 1-2 ani pana sa termina lucrarile din zona, se construieste un pod peste calea ferata la PBN si am impresia ca soseaau Pipera se face pe 4 benzi pe acea portiune.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.