Jump to content

Bmw E39 530d, noua achizitie


Razvan Gavan

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

nici e60 nu sta mai bine... :blink:

 

stock M5 vs. stock RS6

 

 

cred ca ai gresit forumul :)

 

pai compari M5 cu rs4? compara m3 cu rs4 ...

 

 

Pei M3 e46 e mai praf,care si mai putini cai.... :bashwall:

 

Pe M5 nu.

 

 

doar RS-u il face... <_<

 

 

m3 e92...

 

sunt atatea teste facute de auto motor und sport si alte reviste de renume care desemneaza BMW castigator in astfel de teste...un test presupune si altceva decat linie dreapta ...si tu vi cu un filmulet pe youtube :unsure:

Edited by Mario Marius
Link to comment
Share on other sites

m3 e92...

 

 

pei A4 nu este RS, este doar S cu motor de 3.0 ,unu la mana, are doar 333cai ,iar M3 e92 are 420 cai cu motor de 4.0....e normal sa il faca ...desi la start dupa loc ,dabia deabia il ia, pierde rau de tot pe a-2a ....

 

desi in filmulet scrie ca este Rs ,habar n-au...a4 are doar versiune S care se face dupa 2008 ca limo.

 

 

p.s. am bemve...nu vad de ce sa nu il compar cu audi care e concurent direct ... <_<

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

m3 e92...

 

 

pei A4 nu este RS, este doar S cu motor de 3.0 ,unu la mana, are doar 333cai ,iar M3 e92 are 420 cai cu motor de 4.0....e normal sa il faca ...desi la start dupa loc ,dabia deabia il ia, pierde rau de tot pe a-2a ....

 

desi in filmulet scrie ca este Rs ,habar n-au...a4 are doar versiune S care se face dupa 2008 ca limo.

 

 

p.s. am bemve...nu vad de ce sa nu il compar cu audi care e concurent direct ... <_<

Cum ti-ai dat tu seama ca nu e RS4 ? E RS4, 420 CP, generatia anterioara..Oricum filmuletele de pe net nu sunt asa relevante.

Link to comment
Share on other sites

Oricum filmuletele de pe net nu sunt asa relevante.

 

 

Aici ai dreptate...se poate sa fie cum zici tu vis a vis de RS , insa ,mie imi pare a fi model mai nou...marog...probabil anu asta o sa iasa si audi a4 Rs generatia noua ,ca sa il poate concura pe M e92.. :)

 

on topic.. Misto 6-aru audi, Razvan... <_<

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

m3 e92...

 

 

pei A4 nu este RS, este doar S cu motor de 3.0 ,unu la mana, are doar 333cai ,iar M3 e92 are 420 cai cu motor de 4.0....e normal sa il faca ...desi la start dupa loc ,dabia deabia il ia, pierde rau de tot pe a-2a ....

 

desi in filmulet scrie ca este Rs ,habar n-au...a4 are doar versiune S care se face dupa 2008 ca limo.

 

 

p.s. am bemve...nu vad de ce sa nu il compar cu audi care e concurent direct ... <_<

Cum ti-ai dat tu seama ca nu e RS4 ? E RS4, 420 CP, generatia anterioara..Oricum filmuletele de pe net nu sunt asa relevante.

 

 

+1

Link to comment
Share on other sites

Wow pai cred ca nu ai mai pus bani dupa ce ai vandut-o pe a ta si asta e si berlina, oricum ff frumoasa si la banii astia se merita...

 

 

Audi S6 4.2 quattro *NAVI-PLUS*RECARO-

€ 9.990,-

 

Endpreis: € 9.990,-

Auf einen Blick:

Angebotsnr: 2042_c

Fahrzeugkategorie: Gebrauchtwagen

Aufbau: 4/5-TĂźrer

Erstzulassung: 09/2000

Kilometerstand: 123.000 km

Kraftstoff: Benzin

Leistung: 250/340 (kW/PS)

Getriebeart: Schaltgetriebe

AuĂenfarbe: Silber Metallic

TĂźren: 4

post-24451-1245846878_thumb.jpg

post-24451-1245846883_thumb.jpg

post-24451-1245846887_thumb.jpg

post-24451-1245846893_thumb.jpg

post-24451-1245846899_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pe multi vad ca va caracterizeaza ; cum asa ? A stat cineva sa construiasca o masina de la 0 sa ajunga sa o "iubeasca" (impropriu spus?) , presupun ca mult prea putini. Restul sunteti doar niste userii ai unei marci de masini (indiferent cat efort depui in a o face pe gustul tau). Aici ma includ si eu. Comparatiile cu alte marici/modele sunt binevenite pentru cei cu "mintea deschisa".
Link to comment
Share on other sites

hai atunci sa comparam BMW seria 5 cu hyunday sonata sau cu citroen C6 ...ca sunt concurenti directi...

 

 

daca si 0-100 ar putea fi comparat ...atunci de ce nu ...subaru evo fx 2009 face M6 pe 0-100 si are doar 400 de cai...

 

audi a avansat foarte mult la multe aspecte... bmw daca nu se baga pe turbo(gen 335i) o sa ramana in urma rau...

 

mai e un pic si se fac 100 de pagini... <_< topic de succes...

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

Se vede ca faci parte din categoria "bmw si ... restul" , poate nu e chiar asa , incearca sa fii obiectiv intr-o oarecare masura.

 

intr-un fel e corect spus "BMW si...restul".

nu am nici o problema sa compari modele echivalente de la mercedes si BMW, de exemplu...

audi e bun la marketing si are un design reusit. Dar ma rog ....daca am ajuns sa sustin BMW in fata VW, pe un forum BMW... <_<

gata, nu mai comentez.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.