Jump to content

Grav accident de circulatie pe E 69


Lir

Recommended Posts

Stiu,oamenii de acolo nu odata s-au trezit cu tirul in camera, plus majoritatea accidentelor mortale.Nici nu ma mir la circulatia care e pe acel drum.De multe ori mergi in coloana de la arad la timisoara ca nu poti depasii.Pana la finalizarea autostrazii(care va fii la sf. asteapta)nu cred ca v-a fii mai bine.Pana atunci multa grija si atentie
Link to comment
Share on other sites

eu am trecut pe acolo azi (adica ieri) si tocmai bagau un sac negru, inchis, pe-o targa in ambulanta. nu am vazut mare lucru ca politistii nu m-au lasat sa casc gura. se mergea in coloana, cu 15-20 km/h. acum imi dau seama de fapt ca ceea ce eu credeam ca e incarcatura din tir imprastiata, era de fapt si epava masinii mici. groaznic. rip.
Link to comment
Share on other sites

Trist, imi aminteste de un accident pe care l-am vazut acum cativa ani pe drumul dinspre Constanta spre Bucuresti in urma cu cativa ani, inainte sa se deschida autostrada. Tot asa, un tir trecuse peste o masina, nu se mai intelegea ce masina fusese, si se intamplase cu doar cateva minute inainte. Si tot asa parea, ca tirul e de vina, era pe iarba pe sensul spre Bucuresti, cu fata spre Constanta, deci venea spre Constanta si intrase pe contrasens.
Link to comment
Share on other sites

Am vazut si eu accidentul, l-au aratat pe la toate televiziunile...Nu-mi venea sa cred cum a ajuns masina respectiva...urat accident, rau de tot...oricum este o curba foarte periculoasa acolo si daca nu adaptezi viteza la conditiile meteo atunci totul se poate transforma intr-o tragedie!

Foarte multi morti pe drumurile din Romania...

Link to comment
Share on other sites

pana nu fac odata autostrazi tot asa o fii.......deja trebuie sa ai norok maxim cand mergi cu masina undeva...... :twoup:

 

Ai dreptate, dar e trist daca a ajuns sa-ti fie frica sa mai mergi cu masina...Eu vin peste 1 saptamana in Romania in vacanta si nici nu stiu la ce sa ma mai astept. Acum 2 ani cand am fost in tara era cam jale...Nu prea conteaza cat esti de experimentat ca poti gasi tot timpul un nebun care sa-ti strice ziua sau in cel mai rau caz toata viata...

Edited by Tato
Link to comment
Share on other sites

saptamana trecuta la cluj, dupa podul din apahida, spre gherla la a 2-a curba cea spre stanga, un tir, a intrat pe contrasens si a lovit din plin un touareg si au iesit in decor amandoua, din fericire cei 2 soferi din touareg au ramas in viata, pareau ok.

Tiristii devin din ce in ce mai periculosi pe sosele...

Edited by Lifestyle
Link to comment
Share on other sites

sofer si pasager... ma scuzati,

 

Din ce am observat in ultima vreme, sunt foarte periculosi, de 1 mai la intoarcere de la balea, un tir in fata a oprit ca se ingusta drumul eu la fe in spatele lui, si cand m-am uitat in retrovizoare, am vazut un tir care venea puternic, atunci din reflex am tras cat am putut de pe marginea drumului ca ma gandeam ca a ramas fara frane, vezi sa nu.. noi am oprit sa dam prioritate la cei ce veneau pe sonsul liber, tirul din spatele meu avea alte idei, el ne depasea..... , accidentul de la negreni cand o bascula a intrat in cortegiu funerar.... etc, depasiri 90vs 91... si asa mai departe.... eu am observat un "trend ascendent"

Edited by Lifestyle
Link to comment
Share on other sites

problema e ca sunt prea multe masini.....prea putine drumuri bune.....iar autostrazi cam zero...... o fi si mai jale dupa ce scot astia taxa...si tot taranu o sa aibe masina de 500 de euro care merge 200 .....nici nu vreau sa ma gandesc.... :twoup:
Link to comment
Share on other sites

Nu este foarte periculoasa curba in sine....si este foarte bine semnalizata. Dar te cam fura peisaju si daca un pic nu o abordezi corect mai ales daca nu este uscat deja incep problemele....Merg des pe acolo si nu mi se mai pare nimic deosebit dar merg mai incet ca s-au intamplat foarte multe accidente de genu....

 

Pacat de oamenii nevinovati .... R.I.P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.