Jump to content

E82 2008


MMarkus

Recommended Posts

toate sunt 225... am avut temporar unele 225 (de pe un seria 5 - 225/50/17) si mi-a placut ffff mult cum statea masina pe strada si mai ales pe curbe... e muult mai stabila, parca si aderenta mi se parea mai buna... asa ca mi-am cumparat dupa aia 225/ 45/ 17 asa cum ii trebuia ei (cu talonul de 50 imi tocea aparatorile de noroi, mai ales pe fata...)

 

205 am de iarna...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

E incaltata domnishoara, dar poze.. dupa ce o spal :)

 

Arata mai bine rotile cand e jegoasa masina decat la curat :))

 

A fost doar 5800 RON pentru roti. Pe langa i-am facut si service-ul de buna voie si nesilit de nimeni ( 15144km la servisare ). In addition, i-am plasat bari transversale + suport ski pentru sezon.

 

Sincer, cand am vazut-o in parcare la service, am vrut s-o tot las acolo... Intre timp, m-am obisnuit cu ideea! Ma bucur ca ma duce in siguranta la partie.

 

Poze soon! Iar in primavara, o asteapta un spoiler de carbon + reparatii pt ciobiturile de vopsea ( in cel putin 3 locuri e afectata pe cativa mm; se observa doar la o investigare detaliata ).

Edited by MMarkus
Link to comment
Share on other sites

@Razvan:

 

34,072 + TVA = 40545,68 ( EUR )

 

Din care am primit un discount, a iesit la 39.000 si un cent.

 

La care se adauga inmatricularea ~1800RON

 

Si setul de roti de iarna 5800 RON.

 

Si ghici ce? Isi merita fiecare cent! Inclusiv ala de peste 39.000.

 

@mikken : pozele sapt. viitoare dupa ce ma intorc

Edited by MMarkus
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Aproape 17.000 km :) Si santem la fel de indragostiti ca-n prima zi

 

Pozele promise ( stiu ca e tarziu.... dar a fost prea murdara masina ca sa o pozez, si nu am vrut sa o spal la temperaturi negative ).

 

jante de iarna + suport transversal (temporar). Suportul de Ski este demontat, ca am avut o perioada de partii naspa si l-am dat jos ca face galagie. Urmeaza sa il montez inapoi, daca revin zapezile :) poate fac atunci poze. Oricum, arata jalnic cu suportul ala!

 

Deci aici e proaspat iesita din spalatorie, nici nu am reglat scaunele macar...

 

http://img339.imageshack.us/img339/3236/p1020520ik0.th.jpg

 

http://img166.imageshack.us/img166/1060/p1020521gs6.th.jpg

Edited by MMarkus
Link to comment
Share on other sites

Masina de domnisoara ? <_< :)

 

Domnisoarele prefera jeep-uri sau buburuze, si sincer, cand o vezi in buburuza ii dai prioritate, cand o vezi in jeep te bagi peste ea.

 

Din pacate, dimensiunile acestei masini sunt aproximativ egale cu dimensiunile E46, insa sculptura caroseriei este mult mai stilata. As putea sa aberez si eu in genul E46 e masina de domnisoare din motive de dimensiuni.

 

 

 

Oricum, is tare curios sa-mi transmiti si mie ce te face sa cataloghezi masina in categoria 'de domnisoare'. Hai fratele meu cu argumente, sa ma luminezi si pe mine. Si daca ma convingi, o vand si-mi iau alta.

 

Merci.

Link to comment
Share on other sites

Oricum, is tare curios sa-mi transmiti si mie ce te face sa cataloghezi masina in categoria 'de domnisoare'. Hai fratele meu cu argumente, sa ma luminezi si pe mine. Si daca ma convingi, o vand si-mi iau alta.

 

e46 este limuzina adica caroserie in 4 usi...seria 1 este echivalentul 207-307-golf ,deci buburuza cum zici tu...de domnisoara...este adevarat ca au ajuns femeile sa aibe masini mult mai tari decat barbati si e normal sunt de 4 ori mai multe decat barbati..e una sa vezi un e60 cu pachet M si alta sa vezi un seria unu coupe cu pachet M....

 

nu zic ca nu e frumoasa ,insa este perfecta pt o domnisoara...de altfel si pretul este mult mai mic decat pt un e60 nou cu dotari...cred ca la jumate...

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

Cu tot riscul de a lua warn, va trebui sa iti dezvalui adevarul: esti piiip.

 

E in 2 usi pentru ca e Sports Car/ Coupe, nu pentru ca e 'buburuza'.

 

Doamneee <_<

 

Si e o masina chiar mare (dupa cum am precizat mai sus, de dimensiunile fostei seria 3 aka E46). Dar asta e, daca n-ai nici macar ocazia sa o vezi, ce sa-i faci? In poze nu se vad dimensiunile.

Link to comment
Share on other sites

E in 2 usi pentru ca e Sports Car/ Coupe, nu pentru ca e 'buburuza'.

e buburuza cu portbagaj in doua usi...frumusica cei drept si se portiveste de minune doamnelor, cred ca ii face concurenta la clasa mini cooper ...dar nu vad de ce eu trebuie sa am aceeasi parere cu tine ?! <_<

 

e82 M este sports car...

 

e60 este in 4 usi ,nu in 2 si tot sports car este... :)

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

Din pacate am avantajul ca pot sa pun in poza masinile enumarate de tine.

 

Cand am timp, o sa iti prezint o intreaga galerie, cu : E82 E46 E60 si MINI. Vei constata ca mic este capul tau.

 

Si BTW, masina asta este E82 M.

Edited by MMarkus
Link to comment
Share on other sites

De suparat nu ma supar, doar ma enervez. Ma enerveaza foarte mult excesul de prostie. Cred ca e o boala rara. Da nah, doamne da-i minte prostului e ca si cand ai zice 'da doamne sa castig la lotto'.

 

Ms de argument.

 

sper sa te ajute domnu...ai nevoie...ti se pare ca doar tu ai dreptate... <_<

 

p.s. tu nu sti ca masina proprie e cea mai frumoasa...

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.