Jump to content

Vreau sa- mi vand Passatul 2006


asc444

Recommended Posts

Nu si in cazul meu.

Cand ma scol dimineata, ma gandesc doar ca cel putin 200 km trebuie sa fac.

Cu Passatul, din 60000, nici un km nu am facut util.

Si mai am si Passatul anterior, 131 cp, mai silentios, am facut si cu asta 60000.

Placere pura, fan condus.

 

 

nu vreau sa fiu rautacios...dar chiar cred ca nu stii ce vrei. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 156
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

asc444: si eu cand dupa ce am condus vento 2 ani , am urcat intr-un passat si am zis ca mai bine nu exista.... referitor la confort, intr-adevar conteaza si latimea, dar conteaza si cat de lunga e masina... pentru restul pasagerilor.

 

Daca passat e placere pura, dupa ce te dai jos din bmw.... iti dai foc la passat...

Link to comment
Share on other sites

asc444:facelift inseamna schimbarea masinii in proportie de 60-70%

face-lift inseamna:imbunatatirea motorului,schimbarea stopurilor...etc,face-lift nu inseamna sa schimbi bari si...pac..pac am si eu bmw cu face-lift

daca nu stiai

320 fara face-lift are 136 cai(e46)

cel cu face-lift are 150 cai(e46)

+cred ca confunzi..stiu ca la vw face-lift sau non-facelift ii tot una. :twoup:

iar daca tu zici ca vw ii la fel de bun ca bmw pot sa zic ca un cha-cha ii la fel de bun ca un pittbull...

+nu mai fura motto-ul de la bmw >''Placerea de a conduce'' i se adreseaza doar la bmw

iar la vw=o masina care sa te duca din punctul ''x'' pana in punctul ''z'.

passat=o masina care ii facuta fara nici un gust.

Link to comment
Share on other sites

Sa fim seriosi....cum poti spune ca "Passatul=Placere pura, fan condus"...???In cazul de fata ma gandesc ca ai mintit cand ai spus ca ai condus un BMW...Cred ca nimeni,dar nimeni dupa ce a condus un BMW nu poate afirma ca in Passat e o placere pura.Intradevar daca te sui dupa Ford da...insa dupa un BMW chiar nu inteleg cum poti spune asta...

 

In sfarsit,e alegerea ta, oricum mie personal mi se pare ca vrei sa ne si intepi tu putin asa cand ne-ai vazut cat de convinsi suntem ca BMW e cam cel mai sus clasat cand vine vb de sportivitate,simturi,trairi la volan. :twoup: :twoup:

Link to comment
Share on other sites

eu nu stiu de ce va aprindeti atat cu comparatii intre bmw 325 sa zicem si passat ! ?

nici macar nu fac parte din aceeasi categorie !

citez din T.G. Mag. "competitorii directi in aceasta clasa sunt: audi a4, jaguar x type, lexus is, mercedes benz c-klasse, saab 9-3, alfa romeo 159 4u.

 

si sincer... dupa mine se adreseaza unei categorii de oameni passat-urile si alteia bmw-urile seria 3.

 

bafta in alegere!

Link to comment
Share on other sites

Mentionez ca am deschis acest topic tocmai sa va citesc laudand BMW. Problema este ca as fi luat de exemplu un Passat CC, pana apare un model diferit complet de anteriorul, pentru a sti lumea ca am masina noua. Stiu ca nu e normal, dar de fapt cand zic lumea, ma refer la sexul celalalt. Sansele sa-mi iau BMW sunt de 100 %, si va multumesc pentru pareri. Entuziasmul vostru o fi el putin subiectiv, dar daca veneati voi pe forum la VW, nu stiu ce v-as fi spus. :twoup:

 

roby sme, realisti fiind, nu poti sa vi sa intepi cu un VW. :twoup:

 

Lifestyle, problema lungimii ai pus-o cum eu nu m-am gandit. M-am gandit ca s-a taiat din capota, si eventual din portbagaj.

Link to comment
Share on other sites

Tu vrei o masina noua,cu consum mic si ''aspirator'' de femei..cam asa ceva? :twoup:

dar o femeie nu se uita doar la masina ,se uita si la tine

Bafta!

 

Nu stiu daca e cazul sa o scriu, dar si fetele virgine neimboldite de mame aleg banii.

Ca o parere personala, off topic, femeile nu iubesc. Ele doar apreciaza bunatatea (ce se poate confunda cu generozitatea).

Link to comment
Share on other sites

eu nu stiu de ce va aprindeti atat cu comparatii intre bmw 325 sa zicem si passat ! ?

nici macar nu fac parte din aceeasi categorie !

citez din T.G. Mag. "competitorii directi in aceasta clasa sunt: audi a4, jaguar x type, lexus is, mercedes benz c-klasse, saab 9-3, alfa romeo 159 4u.

 

si sincer... dupa mine se adreseaza unei categorii de oameni passat-urile si alteia bmw-urile seria 3.

 

bafta in alegere!

 

 

Atât!

Link to comment
Share on other sites

eu nu stiu de ce va aprindeti atat cu comparatii intre bmw 325 sa zicem si passat ! ?

nici macar nu fac parte din aceeasi categorie !

citez din T.G. Mag. "competitorii directi in aceasta clasa sunt: audi a4, jaguar x type, lexus is, mercedes benz c-klasse, saab 9-3, alfa romeo 159 4u.

 

si sincer... dupa mine se adreseaza unei categorii de oameni passat-urile si alteia bmw-urile seria 3.

 

bafta in alegere!

 

 

Atât!

 

Pe asta nu am prins-o.

Deci eu sunt un gunoi, si cei ce au BMW sunt superiori?

Acum realizez. Tocmai ti-ai luat adio de la un client BMW, iau 6 Logan.

Link to comment
Share on other sites

Tu vrei o masina noua,cu consum mic si ''aspirator'' de femei..cam asa ceva? :D

dar o femeie nu se uita doar la masina ,se uita si la tine

Bafta!

 

Nu stiu daca e cazul sa o scriu, dar si fetele virgine neimboldite de mame aleg banii.

Ca o parere personala, off topic, femeile nu iubesc. Ele doar apreciaza bunatatea (ce se poate confunda cu generozitatea).

cateodata .. nici macar pe asta :twoup: :twoup:

Link to comment
Share on other sites

eu nu stiu de ce va aprindeti atat cu comparatii intre bmw 325 sa zicem si passat ! ?

nici macar nu fac parte din aceeasi categorie !

citez din T.G. Mag. "competitorii directi in aceasta clasa sunt: audi a4, jaguar x type, lexus is, mercedes benz c-klasse, saab 9-3, alfa romeo 159 4u.

 

si sincer... dupa mine se adreseaza unei categorii de oameni passat-urile si alteia bmw-urile seria 3.

 

bafta in alegere!

 

 

Atât!

 

Pe asta nu am prins-o.

Deci eu sunt un gunoi, si cei ce au BMW sunt superiori?

Acum realizez. Tocmai ti-ai luat adio de la un client BMW, iau 6 Logan.

 

Ma refeream la faptul ca VV-ul nu se afla in lista de mai sus. E o chestie, nu?

Link to comment
Share on other sites

Atunci, sa ne intelegem, pentru ce dau 35000?

La banii astia, BMW imi da scaun cu manivela, etc.

Va rog nu mai fiti atat de speriati, ca-mi iau seria 7.

 

Atunci, sa ne intelegem, pentru ce dau 35000?

La banii astia, BMW imi da scaun cu manivela, etc.

Va rog nu mai fiti atat de speriati, ca-mi iau seria 7.

 

Atunci femeile vor fi doar ale mele...

Link to comment
Share on other sites

Atunci, sa ne intelegem, pentru ce dau 35000?

La banii astia, BMW imi da scaun cu manivela, etc.

Va rog nu mai fiti atat de speriati, ca-mi iau seria 7.

 

Atunci, sa ne intelegem, pentru ce dau 35000?

La banii astia, BMW imi da scaun cu manivela, etc.

Va rog nu mai fiti atat de speriati, ca-mi iau seria 7.

 

Atunci femeile vor fi doar ale mele...

 

treaba ta ce iti iei... doamne ajuta sa fie seria 7 :twoup:

 

eu am pus lista aia ca sa stabilim odata cu ce trebuiesc comparate

Link to comment
Share on other sites

Tu vrei o masina noua,cu consum mic si ''aspirator'' de femei..cam asa ceva? :D

dar o femeie nu se uita doar la masina ,se uita si la tine

Bafta!

 

Nu stiu daca e cazul sa o scriu, dar si fetele virgine neimboldite de mame aleg banii.

Ca o parere personala, off topic, femeile nu iubesc. Ele doar apreciaza bunatatea (ce se poate confunda cu generozitatea).

cateodata .. nici macar pe asta :twoup: :twoup:

 

da, frumos ai scris

asa e

sa nu par misogin, mai sunt cateva ce au valori. Mamele noastre...

glumesc

Bucuria mea este ca femeia cu care stau vrea mobila de bucatarie, haine, etc: nu avem bani: trebuie sa-mi iau eu BMW.

Abia astept sa-mi zica: te parasesc!, nu cred ca se va intampla, asa am luat solenza, peugeuot407, noul passat, etc

Sa fim sinceri: la solenza nu, la BMW da?

haha

Link to comment
Share on other sites

Ca o parere personala, off topic, femeile nu iubesc. Ele doar apreciaza bunatatea (ce se poate confunda cu generozitatea).

 

Profund :twoup: :twoup:

 

Peste 50 de ani, vei gandi ca mine

Nu eu am inventat asta

Poate ai auzit de cel mai mare pesimist al tuturor timpurilor: Schophenhauer: Viata inseamna agonie, privatiune, mizerie si moarte.

Eu asa cumpar un BMW

Link to comment
Share on other sites

Pe bune, a cumpara un BMW pentru consum mi se pare aiurea, si credeam ca am auzit ,,tot,, cand un potential client la masina pe care o am de vanzare(E39, berlina) mi-a zis ca i se pare portbagajul cam mic.

 

A, ca era sa uit, inaintea BMW-ului am avut si eu un Passat.Stii ce va fi urmatoarea masina?Tot BMW, dar E60, crede-ma ca deja nu ma intereseaza cat o sa consume, e ultima chestie de care-mi fac probleme, ma gandesc sa-i inscriptionez oglinzile, ca sant patit cu actuala.

Link to comment
Share on other sites

way ahead of you

eu abia am luat masina de o luna si deja le-am inscriptionat :twoup:))

pe bune acum, a lua un bmw pentru consum este probabil cel mai aiurea spus lucru de aici. daca vrei consum ia un polo happy tdi :twoup:)

daca vrei consum dar si sanse mici la femei, un mini este destul de recomandabil.

daca vrei consum si totusi cateva sanse la sexul opus dar nu la fel de multe ca cele in mini, dar in alta clasa poti opta pentru toyota prius. singura problema ar fi ca daca vrei sa te duci la mare vei ajunge acolo in 5 ore.

daca vrei sa reununti la consum si sa ai placerea de a conduce o masina de care nu vei mai vrea sa te desparti ia un seria 3.

singura masina pentru care mi-as vinde seria 3 ar fi a) un seria 3 mai nou b ) un seria 3 mai puternic c) poate chiar un seria 5

si sincer acum, seria 3 e92 daca nu ma insel (coupe-ul) nou mi se pare ca arata de 10 ori mai bine decat un passat cc, asta fara sa intru in detali cum ar fi placerea de al conduce, senzatia care ti-o ofera etc.

dupa cum au mai spus probabil multi inaintea mea si or sa o mai zica multi dupa mine... odata ce ai avut un BMW nu mai vrei nimica altceva

si inca ceva... cum adica Mercedes e senzatie? nu inteleg.... dami un motiv bun te rog

Edited by SphinCS
Link to comment
Share on other sites

@asc444 intram in probleme existentiale.

Tu cati toata viata sa te distrezi si sa umbli dupa femei? Vezi ca la un moment dat o sa-ti trebuiasca si nevasta si copii.

Nu le mai amesteca. Ia-ti masina care-ti place! Si daca-ti place mai mult Passat, ia-ti de-ala.

Daca nu stii cum e BMW-ul condu odata unu si vezi daca-ti place. Daca-ti place mai mult ca Passat-ul hotaraste tu ce masina vrei.

Si mai las-o cu consumul ca BMW nu e o masina pe care o iei pt consum. Sunt curios cu ce BMW scoti tu consum de 4-5%.

Daca vrei BMW pentru consum ia-ti un i cu 6 cilindrii si o sa ai parte din plin de consum si de "Placerea de-a conduce!" dar nu in Passat.

Hai ca o lungim.

 

Asteptam poze!

Link to comment
Share on other sites

marca VW se adreseaza la un numar mai mare de oameni,care au si venituri destul de mici,in comparatie cu BMW-ul care se adreseaza la un numar mai mic de oameni,dar cu posibilitati,iar daca iti iei BMW inseamna ca poti baga benzina sau motorina la greu si poti sa o si intretii,si daca aici te intrebi tu:oare cat consuma,oare ii scump uleiul?

mai bine te reorientezi.

iar Passatul consuma 7.5 l,cu motor de 140 cai

si un 530 consuma 8l cu motor de 218 cai

Link to comment
Share on other sites

watch the Cents and the Dollars will follow

 

sa spui ca nu conteaza cat consuma o masina mi se pare o mica miciunica ca sa nu-i spunem altfel ... ori avem de-a face cu oameni care nu muncesc pentru banii din buzunar ori cu oameni care nu au pierdut niciodata (inca) ori mintim ...

 

foarte bine ca se uita la consum ... pana la 150.000 de km risti sa mai platesti odata masina daca nu o alegi cum trebuie ... BMW consuma putin si acest aspect conteaza!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.