Jump to content

Vreau sa- mi vand Passatul 2006


asc444

Recommended Posts

marca VW se adreseaza la un numar mai mare de oameni,care au si venituri destul de mici,in comparatie cu BMW-ul care se adreseaza la un numar mai mic de oameni,dar cu posibilitati,iar daca iti iei BMW inseamna ca poti baga benzina sau motorina la greu si poti sa o si intretii,si daca aici te intrebi tu:oare cat consuma,oare ii scump uleiul?

mai bine te reorientezi.

iar Passatul consuma 7.5 l,cu motor de 140 cai

si un 530 consuma 8l cu motor de 218 cai

 

Asa era in trecut,insa spune-mi tu mie la ora actuala care e diferenta de preturi intre piesele Bmw si piesele Vw,sau costurile de intretinere.

 

Si dupa ce imi spui fa o proportie cu fiabilitatea Bmw fata de fiabilitatea Vw,si spune-mi in final care merita sa fie cumparata(chiar si de omul de rand(care in general se spune ca,cumpara Vw))

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 156
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ce multa activitate pe topicul asta... Dar totusi se compare mere cu pere :twoup:. Doua marci cu caractere total diferite... Mi se pare trist sa te gandesti ce masina sa iti iei in asa fel incat sa ai succes mai mare le femei.. Get a life maybe not a BMW :twoup:) Glumesc, fara suparare!
Link to comment
Share on other sites

Nu ai inteles ce am vrut sa zic...Ceea ce am vrut sa zic a fost un "+" pt BMW in privinta preturilor pt ceea ce ofera la volan ,sau un "-" pt VW in ceea ce priveste preturile.

 

Am vrut sa zic ca desi se zice ca Vw este masina ieftina pe care o cumpara toata lumea,si o poate intretine toata lumea(cum a reiesit din ce ai zis si tu), BMW este o masina cu preturi la intretinere si piese nu mai mari decat preturile de la VW.Si totusi VW nu se poate compara la nimic cu BMW...

Bineinteles toate acestea exceptand pretul masinii de noua si .....CONSUMUL :twoup:

Link to comment
Share on other sites

un passat il iei cu 25.000euro,fara prea multe dotari,dar un seria 5 ii la vreo 35-40.000 daca nu ma insel si romanu` gandeste..aaa si ce daca ii BMW ii tot una cu VW ca tot in Germania sunt facute.

iar majoritatea sunt politisti care isi cumpara VW si femeile deobicei cu golfurile.

dupa posibilitati,poate fi mai bun BMW dar daca nu ai bani ce sa faci?

iti iei VW.

Link to comment
Share on other sites

un passat il iei cu 25.000euro,fara prea multe dotari,dar un seria 5 ii la vreo 35-40.000 daca nu ma insel si romanu` gandeste..aaa si ce daca ii BMW ii tot una cu VW ca tot in Germania sunt facute.

iar majoritatea sunt politisti care isi cumpara VW si femeile deobicei cu golfurile.

dupa posibilitati,poate fi mai bun BMW dar daca nu ai bani ce sa faci?

iti iei VW.

 

Vorbind de dotari, un 320d la aproape 33000, e superslabut fata de ce am eu la 26000 (exceptand motorul).

Acum am vazut noua laguna. 150 cp. Cand i-am zis dealerului ca reno e totusi reno, a strambat din nas.

Imi place sa iau un BMW puternic, ce consuma si putin, nu as accepta sa fiu luat peste picior de un vwfan, ce sa-mi zica ca la 170 cp consuma 6,3 (iar vw ce scrie e real 100 %). Daca BMW la 177 cp ar consuma 10 l, nu m-ar interesa, si as considera mereu inferiori cei ce au aceeasi putere ca mine cu vw, dar cumpara mai multa motorina doar pentru sigla. De aceea mercedes cade din schema din start.

 

Sphincs: Cu Toyota mergi la femeie, si aceasta sa aiba cativa ani cu tine...

Coupe seria 3?? Sunt vrajit. Da, cea mai frumoasa (cu toate ca am vazut un seria 7 alb...)

 

roby sme: acum am facut service la logan 20000 (dci 85 cp): 500 lei.

la 10000 am dat peste 300 lei.

mai scump ca la orice masina pana in 50000.

Link to comment
Share on other sites

asc444: un passat 2003 1,9 TDI 131 cp consuma cat un 525d 2001 urban si extraurban pe asta poti sa fi convinz 100%, nu are legatura consumu declarat urban/extraurban cu ce inseamna condus urban extraurban in romania,referitor la dotari.. ce ai tu pe masina.. ti-am spus.. daca vine cineva cu un bmw cu dotarile alea sare lumea in cap la om.. ca si-a luat masina CHEALA !!!
Link to comment
Share on other sites

asc444: un passat 2003 1,9 TDI 131 cp consuma cat un 525d 2001 urban si extraurban pe asta poti sa fi convinz 100%, nu are legatura consumu declarat urban/extraurban cu ce inseamna condus urban extraurban in romania,referitor la dotari.. ce ai tu pe masina.. ti-am spus.. daca vine cineva cu un bmw cu dotarile alea sare lumea in cap la om.. ca si-a luat masina CHEALA !!!

 

Repet: dotarile ce le-am scris sunt suplimentare fata de comfortline, pentru care am platit in plus fata de trendline. Dotarile fiind f multe, intra pe vw si ai sa te convingi.

Link to comment
Share on other sites

Enumera dotarile.. efective... treci peste dotarile gen "cotiera spate", "manere la usi", "iluminare bord albastra" etc.

 

Masina mea aici pe forum e considerata cheala.. si are urmatoarele dotari :

 

Jante aliaj

Faruri Xenon

Proiectoare

Volan multifunctional

Dubluclimatronic

Senzor de lumina

Senzor de ploaie

6 airbaguri

Radio

CD

Magazie 6 CD-uri

Scaune fata incalzite

Presuri velur

oglinzi electrice incalzite, electrocrome, rabatabile electric

Retrovizoare electrocrome

Pachet lumini interioare

pachet fumatori

 

Asta e masina cheala...

Passatu tau zici ca e dotat ?

A am uitat ca am si roata de rezerva..

Cotiera fata , spate..

Trimuri lemn...

6 difuzoare sau 8.. depinde cum le numeri

Edited by Lifestyle
Link to comment
Share on other sites

Am uitat.. am si tempomant.... si tot cheala e... probabil soferii de pasat se multumesc cu mai putin... asc444: pai problema e ca nu-ti ajung banii de o masina noua super dotata, nu ca nu sunt dotari la BMW, nu-ti vinde "placerea de a conduce" daca te multumeste... Edited by Lifestyle
Link to comment
Share on other sites

Masina cheala am eu... :D

 

dar cand a fost cumparata de noua...nu s-a stiu ce imi doresc la ea :D

 

are asa ca optiuni:

 

mp3 original bmw bussines....

 

cotiera...

 

clima...

 

dsc3 :D

 

manerele exterioare ale usii vopsite in culoarea masinii(este optiune)

 

jante aliaj + roata de rezerva este cu janta ca cele de pe masina(este optiune)

 

cutie in 6 si motor de 2.0d 150cp... :) (este optiune motorul) 2004/09 primita in .01.01.2005(singura pe stoc)

 

am primit la ea cadou de la bmw presuri originale ,era de craciun... :twoup: (este optiune)

 

si are pachet de alarma original (cu perimetru interior)

 

geamuri electrice doar fata :twoup:

 

proiectoarele care ca le au toate ...nu?

 

end..

 

are in plus :inele de bord + cadrane de bord,folie,angel eyes,statie + subwoofer

Link to comment
Share on other sites

am uitat si eu de optiunea : roata de rezerva din aliaj, elemente exterioare in culoarea masinii, immobiliser, alarma ....

deci :D stai linistit ca nu ai masina cheala :twoup:

 

eu am "volan cu claxon" :twoup: :D :D

Link to comment
Share on other sites

asc444:masina ta are piele?

are jante cele mai scumpe?

are navi?

are volan in 3 spite cu comenzi pe el?

are bixenon?

spalatoare faruri?

unchiul meu si-a luat in 2007 cu 22.000euro passat cu 140 cai 4motion

an fabr.2006

nu cred ca merita sa iei o masina noua,numai de dragul ca ..iesi cu o masina noua de la dealer :twoup:

Link to comment
Share on other sites

POIUYT tu ai statie si subwoofer pe cd-playerul original al masinii? Ai schimbat boxele? Cum se aude? Ca vreau si eu sa-mi upgradez sunteul (am casetofon bmw reverse) si nush daca sa-mi iau un aftermarket (care cred ca se aude mai bine, dar nu se potriveste in bord) sau cd-player oem.
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.