Jump to content

ursu cabrio '92


galmati

Recommended Posts

niste poze de pe drum

 

Frumoasa mashina!

 

Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea!

 

Te-am vazut in omv cand o spalai si mi-a atras atentia.Apropo, hai pe la intalniri si tu ca astea clasice is destul de slab reprezentate. :twoup:

 

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...8986&st=140

Link to comment
Share on other sites

de pus jante argintii si de vopsit prelungirea fata ca sa fie in ton cu pragurile. si de dat jos emblema cu m

Mai degraba as vopsi pragurile in culoarea caroseriei sa para mai joasa toata masina si cu jantele inca nu stiu ce sa fac sa le retusez sau sa le schimb total culoarea. Deocamdata astept sa imi vina cdplayeru ca masinu nu are inca asa ceva.

Asazi ma apuc de curatat la interior pt ca e foarte murdar si revin cu poze. Emblema am scos-o ieri.

Link to comment
Share on other sites

azi am schmbat uleiul la masina,am reusit sa si resetez indicatorul din bord cu inspection, urmeaza placutele de frana(mi sa aprins martorul pe bord)

ar mai fi o problema da nu stiu sigur cauza: din spate de undeva aud un zgomot de motor electric parca, am zis ca e de la diferential, am verificat ulei are, ce ar putea fi?

Link to comment
Share on other sites

azi am schmbat uleiul la masina,am reusit sa si resetez indicatorul din bord cu inspection, urmeaza placutele de frana(mi sa aprins martorul pe bord)

ar mai fi o problema da nu stiu sigur cauza: din spate de undeva aud un zgomot de motor electric parca, am zis ca e de la diferential, am verificat ulei are, ce ar putea fi?

 

Buna,

 

Sa o stapinesti cu bine!

 

Zgomotul vine de la pompa de benzina. Uitate pe partea stinga in fata roti spate, acolo e pompa. Daca nu se opreste atunci ai probleme cu releul.

Edited by zsoltgy
Link to comment
Share on other sites

foarte faina,sa ai parte de ea....oldie but goldie:D

 

azi iam vopsit jantele argintii. e prea tarziu sa ii fac poze da maine le voi pune. Oricum parca e alta masina, mai noua.

:twoup:

 

@ zsloltgy: zgomotul de aude numai in mers din cate imi aduc aminte,oricum o sa ma uit si dupa pompa.mersi.

Edited by galmati
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mai lasa ei din pret dar mai mult de 300 de euro nu prea,la mine nu au vrut sa mai lase 50 de euro,nu ca la noi ca lasi 500 din prima,oricum cam asa-s preturile la masinile mai bune,bafta si sa ai noroc in continuare de... el,ca-i urs :twoup:

Se decapoteaza electric sau manual?

Edited by cristio13
Link to comment
Share on other sites

Arata bine ursulache ...

 

Parerea mea sa ii lasi pragurile negre, da bine cu bandourile care sunt tot negre, asa ii si la mine, doar ca pe mine m-au lasat fara prelungirea spoileruilui din fata :twoup: ulterior i-am cumparat celalat model (mai scurt) care ii negru si imi place mai mult cum arata ....

 

Sa te poarte cu placere ... :twoup:

Edited by Lt.Powell
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.